reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

hej..

co do kąpania to ja tylko pierwszy tydzień miałam pomoc męża bo akurat miał urlop a później kąpałam sama, brałam wanienkę do pokoju żeby małego nie nosić po mieszkaniu i narażać na zmiany temperatury tym bardziej, że to był zimny wrzesień. Dawid od samego początku uwielbiał się kąpać i nigdy nie płakał podczas mycia:)) w ogóle nie płakał i do pół roku nie wiedziałam jaki ma płacz;d
 
reklama
Malgos to ci sie trafil cichy egzemplarz :D miki do roku mial bezglos i tylko my wiedzielismy kiedy placze natomiast mlodsza pociecha od poczatku donosnie zwracala na siebie uwage :D
Chcialabym, zeby moje trzecie bylo takie jak twoj Dawidek :)
 
Lolcia tego Ci życzę;d ja z kolei jestem prawie pewna, że jak się mały urodzi to dopiero zobaczę co to jest płacz, kolki, wyżynające sie zęby itp bo przy Dawidku tego nie doznałam.. mówią, że każde dziecko inne ale chciałabym też mieć kopię Dawidka;dd
 
Malgos to ja cie straszyc nie chce ale mi wszyscy mowili, ze jak miki spokojny to drugie da mi w kosc :D
Ciekawe jak to sie na trojke przeklada :D
 
Sosnowiczanka nad zakupem takiego łóżka myśleliśmy bardzo intensywnie i w końcu zdecydowaliśmy się na małe. Po pierwsze z tego powodu że w pokoju z dwójką będzie ciasto i jakbyśmy kupili większe łóżko musiałabym pozbyć się jakieś szafki lub komody. Po drugie to łóżko na max 2 lata, bo jeżeli będziemy dalej mieszkać w tym mieszkaniu to za 2 lata trzeba będzie kupić łóżko piętrowe, a jakbyśmy zmienili mieszkanie to maluch dostanie łóżko po Oldze a Olga już dorosłe łóżko do nowego pokoju.

Koronka co do kąpieli to my wypróbowaliśmy wszystko, do pół roku było wiaderko. Na początku przy dziecku 4 dniowym trochę się stresowaliśmy ale potem jak miała 3 tyg to było rewelacyjnie. Prawie co kąpiel to spała :) po pół roku była wanienka taka z ikei. Była super bo miała na dnie takie gumowe wstawki i dziecko się nie ślizgało. A od około roku Olga kąpie się w brodziku prysznica bo mamy wysoki więc mamy dla niej taką mała wannę. Nie wiem czy mąż sam będzie umiał wykapać takiego malucha, u nas było tak, że mąż trzymał a ja skakałam obok, to że do mycia, to ręcznik itp. Jak będzie już siedzieć sama to inna sprawa na pewno będzie łatwiej.

Zazdroszczę cichych dzieci. Moje wyło ile sił w gardle, wszyscy sąsiedzi nas znają, nawet ją w piwnicy słychać. Licze na drugie spokojniejsze :)

olga zdj 1.jpgolga zdj 2.jpgOlga zdj.jpg

Wklejam zdjęcia z kąpieli:) I jeszcze jedno jakbyście zauważyły taki biały odblask w oczku dziecka jak na pierwszym zdjęciu to biegiem do okulisty. Lepiej postawić diagnozę jakąkolwiek wcześniej
 

Załączniki

  • olga zdj 1.jpg
    olga zdj 1.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 54
  • olga zdj 2.jpg
    olga zdj 2.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 59
  • Olga zdj.jpg
    Olga zdj.jpg
    16,9 KB · Wyświetleń: 61
Lolcia mam nadzieję, że Twoje słowa się sprawdzą, czekam na aniołka w brzuchu bo ten mój krzykacz w domu daje mi nieźle w kość
 
Hejo

Ciaateczko
Super to wiaderko :-D i jaki bobas happy :-) ciasno mu bylo jak w brzuszku chyba dlatego szlo smacznie spac ;-)

Ja mam wanienke z wbudowanym lezaczkiem taka wyprofilowana i dawalam na nia tetre i mlody sie chlupal a jak siedzial to z drugiej str mIal specjalna przestrzen do siedzenia. Miala tez wbudowany pasek do mierzenia temp. Wody. Bardzo sobie ja chwale. 5 lat temu 100 zl za nia dalam teraz mysle ze jest tansza.
 
Ostatnia edycja:
Hej,

My czytamy duzooo w ciągu dnia, wieczorem "mówimy" paciorek, przykrywam Antka, gasze światło i wychodzę.

Kapalam sama, po operacji pomagala mi teściowa bo nie mogłam dźwigać, bardzo dziwnie się z tym czulam.

Ciasteczko super w tym wiaderku, my mieliśmy zwykla wanienke, po mojej bratanicy.

Już kiedyś pisałam mamy wszystko. Tym bardziej, że też chłopiec i też latem także spoko.

Jutro jadę do kumpeli fryzierki, ta u której byłam złe mnie ściela, nie mogę poradzić sobie z ulozeniem. Chwała Bogu że jest zimno, mogę chodzić w czapce:)
 
reklama
Hmm ja nie pamietam. Ale wydaje mi sie ze nie zamaczalam go. Teraz napewno zapytam poloznej bo pozniej i tak trzeba przed spaniem pepuszek wyczyscic i spryskac. Pamietam ze bardzo sie balam tego pepuszka ;-)
 
Do góry