reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Minka te ciasteczka to cos jak muszelki? Czy kazde maslane sie nadaja? Smaku mi narobilas, moze przepis wrzucisz:-)
 
reklama
Koga to zwykłe ciastka kruche na maśle z książki kucharskiej mojej córki "Cecylka Knedelek":-D Mega proste.
Kubek mąki, pół kostki masła, pół kubka cukru i 2 żółtka. Z tego zarabiasz ciasto na stolnicy - najpierw z sypkimi składnikami kroimy nożem masło a potem dodajemy żółtka i wyrabiamy. Ciasto jest bardzo twarde i kruche, co niektórych zniechęca do pieczenia. lepiej dac mniej mąki niż narzekać;-)
ja zrobiłam z takiej porcji, ale przeważnie robię razy dwa, bo mało ciasteczek wychodzi.

Wykrawamy foremkami, albo szklanką a części wykroić można środek, to po złożeniu i przełożeniu powidłami, będzie widać powidło lub dżem.

Piecze się jak ciastka kruche, zależy od piekarnika. Ja piekę na termoobiegu w 150-160 stopni jakieś kilkanaście minut, ale w przepisie jest inaczej podane. Trzeba dostosować do swojego piekarnika.

Zdechł nam dziś chomik. K z dziewczynami własnie byligo pochować w ogrodzie sąsiada.
 
Witam :)

Narobiłyście smaka tymi ciastkami, że zachciało mi się jakiegoś deseru. Po obiedzie rzuciłam pomysłem "chłopaki a może lody z bitą śmietaną, owocami i polewą?" Wspólny entuzjazm przekonał mnie do pomysłu. Więc wybyłam czym prędzej do pobliskich Delikatesów, zakupiwszy wszystko co trzeba. Własnie objedliśmy się lodami truskawkowo- śmietankowymi z Algidy + truskawki (miałam mrożone) +brzoskwinie z puszki + bita śmietana (gotowiec w sprayu) + polewa (do wyboru czekoladowa lub truskawkowa). Czyli sama chemia :) No czasem trzeba. Ale dziś sobie generalnie pofolgowałam jedzeniowo. I trochę za dużo smażonego.

Cecylka Knedelek to fajna książka. Siostrzenicy kupowałam na urodziny :) Ale najpierw ją sama przeczytałam :p

Byliśmy dziś na spacerku. Bardzo przyjemne i świetna pogoda :)

Może wpadnę z wieczora. Musze młodego do lekcji pogonić.

mamaAnia - super, że wszystko sie udało :)
 
Witam wszystkie Mamusie :)
Podgladam was caly czas ale brak czasu aby usiasc I odpisaac. Bo nie chce abyscie myslaly ze pisze tylko wtedy jak potrzebuje jakies rady :)
Dobrze slyszec ze nie tylko ja mam nudnosci I bole glowy :) chodz dzisiaj nie moge narzekac bo nic mi nie bylo :) jedynie teraz Sennosc dopada wiec poloze sie na chwilke :)
Mi rowniez ciasta drozdzowe chodzilo po glowie od piatku, zakupilam wszystkie rzeczy ale niestety nie bylo checi. Moze w tym tyg uda mi sie zrobic. Wreszcie niedziele mam wolna z mezem a co sie na prawde rzadko zdarza :)
Chcialam sie was zapytac czy wy rowniez macie taki problem z ubiorem ? Wiekszosc moich ciuchow zrobila sie obcisla (spodnie I spodnice), nie przytulajacej Duzo bo moze z 0.5kg wiec prawie nic :) a brzuch sie opina jak nie wiem.
Probuje znalezc jakos styl Ubioru teraz aby zamaskowac brzuszek bo niestety moj pracodawca I pracownicy nie wiedza jeszcze I przede mna jeszcze 5 tyg. Macie jakies fajnie rozwiazania? Ja niestety musze nosic te sZtywne eleganckie uniformy gdyz pracuje w biurze. Ale nie wydaje mi sie ze dam rade przez nastepne 5thg. :(
 
Hej,
Witam nowe mamy.
Staram się czytać na bieżąco, ale sił brak. Kręci mi się w głowie, wymioty.. dodatkowo Antek znowu chory tym razem angina ropna. U nas Antos będzie miał 2 lata skończone, jak urodzi się maluszek.
Ja napieklam się rogali i nie mam na nie ochoty. Wolę kalafior z sosem czosnkowym:D
Postaram się coś skrobnac wieczorem jak młodzieniec zasnie
 
Koronka a co myślisz o spódnicach tulipanach, np z tej strony: Bonastyle ? Są rewelacyjne bo idealnie zakrywają brzuszek, jeżeli znajdziesz na gumce taką spódnicę, to będzie rosła razem z Tobą, a po ciąży też ją założysz. Spodnie można znaleźć w podobnym klimacie. Przede wszystkim zakładki, marszczenia bardzo ładnie maskują brzuszek. Trochę luźniejsze tuniki, na szczęście mamy taką modę, że wszystko co za "duże" jest na topie.
Mi o dziwo brzuch rośnie, ale waga spada. Przed ciążą ważyłam 59 kg a teraz ważę 57, a brzuch mam wielki jak w 8 miesiącu już była, niestety to tylko zwały tłuszczyku, który upodobał sobie brzuszek.
Mnie mdłości męczą od czasu do czasu, zwłaszcza jak poczuję jakiś odór, najgorzej mam jak poczuję alkohol. Staram się wyeliminować brzydkie zapachy i mam spokój, niestety nie zawsze mi się to udaje.

A jak już jesteśmy przy ciuchach to mam pytanie, czy wy kupujecie odzież ciążową czy raczej staracie się kupować tylko co niezbędne a resztę to tylko coś uniwersalnego co można nosić po ciąży?
 
Ostatnia edycja:
Cześć Mamuśki, ja tez podczytywaczką jestem. Weny brak na cokolwiek, mdłości dalej dopisują, ból głowy i niechęć na wszystko.Cały dzień przesiedziany i przeleżany w domu. Pisałyście o odstępie wieku między dziećmi, ja jestem w pierwszej ciąży ale chcielibyśmy drugie dziecko i osobiście chciałabym różnicę wieku 2-3 lata. Ale wiadomo życie pokaże. Sama mam 5 lat straszego brata i kontakt mamy słaby.
Duphaston , dziwna sprawa bo ja żadnych dolegliwości, krwawień nie miałam a na ostatniej wizycie ginekolog przepisał mi duphaston bo jak twierdzi, często miał przypadki, że nagle coś sie działo nawet u kobiet bez dolegliwości i on woli dmuchać na zimne. Zdziwiło mnie to, ale lek zakupiłam i biorę, Koronka mam ten sam problem, również pracuję w biurze i również ani dyrektorka ani współpracownicy o ciąży nie wiedzą a mnie coraz ciężej ukryć brzuch. Ja noszę rozpinane swetry, marynarki a pod spodem luźniejsze bluzki. A kiedy chcesz powiedzieć?ja chcę około 12/13 tyg.
 
Sempre i koronka - a dlaczego musicie tyle czekać? Nie kumam dlaczego nie możecie powiedzieć o ciąży już teraz. Zamiast się chować i maskować brzuch czy objawy ciążowe.

JustynaT - ja w poprzedniej ciąży sporo wydałam na ciuchy ciążowe. A ciuchy drogie. Każda sztuka rzędu 100zł, spodnie to sporo ponad 100 zł a to było prawie 8 lat temu. Nie posłużyły za długo, po ciąży się nie nadawały do noszenia. Wydałam znajomym. Uważam, że to wywalanie kasy w błoto. Ale jak kogoś stać, to czemu nie. Ja teraz inwestuję w dłuższe tuniki-sukienki i legginsy. Może coś w lumpeksie znajdę za grosze to kupię. Ale na pewno nie nowe rzeczy. Ale ja to ja. Uważam, że można na prawdę zaoszczędzić sporo kasy jak człek już jakieś doświadczenie ma i nie kupuje wszystkiego jak leci.
 
Sosnowiczanka i jak samopoczucie?
Lolcia a w drugą i trzecią ciążę udało się spontanicznie zajść?
myszkajoasia ja nowa, więc nie wiem, co za impreza za Wami?:) Jakieś wesele?
martyna współczuję mdłości...Ja na szczęście tylko kilka razy wymiotowałam. W pierwszej ciąży z kolei nawet nie wiedziałam, co to mdłości.
mamma-mila ja też chcę morze... :)
a to luteina doszła bo coś się działo? Czy jak?
mamaAnia fajnie, że synek tak się cieszy na myśl o rodzeństwie!
Widzę, że mamy taki sam suwaczek :)
koronka ja na szczęście mam trochę lużnych ciuchów, bo często zakładam luźne, długie tuniki :)
Justyna T ja raczej uniwersalne ciuszki, tuniki, które jeszcze kiedyś wykorzystam, ewentualnie długie bokreski, na które mogę coś zarzucić. Poprzednią ciążę prawie całą właśnie w leginsach i tunikach przelatałam.

Ja nie pracuję, bo jestem na macierzyńskim jeszcze, ale mam pod koniec listopada imprezę w pracy, więc pewnie powiem dziewczynom, choć wiem, że spodziewają się, że nie wróćę :)
 
reklama
U mnie koleżanki wiedzą od 6 tygodnia. A szefowej powiem w tym tygodniu, ale to dlatego że nie możemy się spotkać ciągle się mijamy. Chce powiedzieć żeby kogoś szukała na moje miejsce. Dziś miałam dzień na porządki i układanie heh. Mi wszystko minęło jak pisałam wcześniej wiec jest ok. Jutro endokrynolog. Wczoraj bylam na pobraniu krwi kolejka jak cholera, munsz był ze mną i się darł ze nie wykorzystuje swoich przywilejów... chciałam czekać w kolejce :p przede mną było z 15 osób. Więc powiedział ze zona w ciąży ze teraz wchodzi ale był raban ho ho to kazał im czytać co jest napisane na tablicy :-D
 
Do góry