reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

witam

ho ho powazne tematy sie porusza:happy2:
co do szkoly to prawda ja mam mgr a pracy w pl nie moglam znalezc, a szukalam przez 1,5 roku, oczywiscie zalapalam się tu i owdzie, ale to nie to; a moj ma tylko mature a pracy ma pod dostatkiem (wylaczajac zime:tak:) tu i w pl. W zeszlym roku zeby podreperowac budzet rodzinny sprzatalam domy, niektorzy ze mnie drwili ze pani mgr a domy sprzata, czasami czulam sie jak wdeptana w ziemie. Teraz mam to gdzies kazdy pieniadz sie liczy i mam nadzieje ze po nowym roku znajde jakas prace, jak nie to znow sprzatanko.

ROZŁĄKA
to sie nie spr ja przerabialam to dwukrotnie, niemcy i holandia. Dobra niemcy ok czesto bywal w domu, ale holandia prawie zniszczyla nasze malzenstwo, przyjezdzal do domu 2*do roku na 2 tyg, super co, tatus od swieta. Zaczelismy sie odzwyczajac od siebie zyc jak single, klotnie, wyrzuty i prawie rozwod. Plus taki ze sie kochamy i potrafimy dojsc do porozumienia po wielu bitwach i wojnach.
Nikomu nie polecam rozlaki, ale kazdy robi jak uwaza.

U mnie dzis ok, moje bobo spalo do 10, w nocy na razie przestala sie budzic, ciekawe na jak dlugo???

Hague do jakiej szkoly idziesz???Chyba jezyk trzeba dobrze znac bo z ang to lipa????
 
reklama
witam

ho ho powazne tematy sie porusza:happy2:
co do szkoly to prawda ja mam mgr a pracy w pl nie moglam znalezc, a szukalam przez 1,5 roku, oczywiscie zalapalam się tu i owdzie, ale to nie to; a moj ma tylko mature a pracy ma pod dostatkiem (wylaczajac zime:tak:) tu i w pl. W zeszlym roku zeby podreperowac budzet rodzinny sprzatalam domy, niektorzy ze mnie drwili ze pani mgr a domy sprzata, czasami czulam sie jak wdeptana w ziemie. Teraz mam to gdzies kazdy pieniadz sie liczy i mam nadzieje ze po nowym roku znajde jakas prace, jak nie to znow sprzatanko.

ROZŁĄKA
to sie nie spr ja przerabialam to dwukrotnie, niemcy i holandia. Dobra niemcy ok czesto bywal w domu, ale holandia prawie zniszczyla nasze malzenstwo, przyjezdzal do domu 2*do roku na 2 tyg, super co, tatus od swieta. Zaczelismy sie odzwyczajac od siebie zyc jak single, klotnie, wyrzuty i prawie rozwod. Plus taki ze sie kochamy i potrafimy dojsc do porozumienia po wielu bitwach i wojnach.
Nikomu nie polecam rozlaki, ale kazdy robi jak uwaza.

U mnie dzis ok, moje bobo spalo do 10, w nocy na razie przestala sie budzic, ciekawe na jak dlugo???

Hague do jakiej szkoly idziesz???Chyba jezyk trzeba dobrze znac bo z ang to lipa????
Ja to najpierw uzbieram kasę na szkołę holenderskiego a potem na inne ;) haha. W domu coś tam się uczę, ale to nie to samo, co normalne zajęcia.
 
ASTRID AYNI moja siostra tez miala wlokniaka,ale u niej skonczylo sie operacja w trybie natychmiastowym,biopsja nie wykazala nic niepokojacego. Ale ona biedaczka miala chyba z 16,17 lat wtedy.Teraz ma 25 i wszystko jest ok. tylko malutka blizna zostala,ale po zabiegu bol zwalajac z nog podobno:no:. BERNADETKA co za eliksir mlodosci stosujesz? zdradz:-D a Alus jaki elegant. Wszystkie bobaski slodkie.
MADZIULA widac ze fachowiec zdjecie pstrykal:)
U nas juz po zimie wczoraj lal deszcz i dzisiaj ani sladu sniegu.Ja zis zaliczylam ostatnia fizjo pozniej jeszcze maala kontrolka w styczniu i az sie boje eigen risico:szok:.poza tym obudzilam sie z mega oprycha na dolnej wardze i nie moge mojego Skarba calowac:angry:.
MILKA zdradz jak tam Twoje kilogramy.
 
ASTRID AYNI moja siostra tez miala wlokniaka,ale u niej skonczylo sie operacja w trybie natychmiastowym,biopsja nie wykazala nic niepokojacego. Ale ona biedaczka miala chyba z 16,17 lat wtedy.Teraz ma 25 i wszystko jest ok. tylko malutka blizna zostala,ale po zabiegu bol zwalajac z nog podobno:no:. BERNADETKA co za eliksir mlodosci stosujesz? zdradz:-D a Alus jaki elegant. Wszystkie bobaski slodkie.
MADZIULA widac ze fachowiec zdjecie pstrykal:)
U nas juz po zimie wczoraj lal deszcz i dzisiaj ani sladu sniegu.Ja zis zaliczylam ostatnia fizjo pozniej jeszcze maala kontrolka w styczniu i az sie boje eigen risico:szok:.poza tym obudzilam sie z mega oprycha na dolnej wardze i nie moge mojego Skarba calowac:angry:.
MILKA zdradz jak tam Twoje kilogramy.
W PL idę do lekarza na kontrolę... liczę, że nic się tam u mnie nie zmieniło.
 
witam

my chyba do pl juz we srode pojedziemy,mza nie ma pracy wiec co to za roznica gdzie bedziemy siedziec:happy2:oczywiscie to tez nie takie piekne bo kasy nie bedzie a tu jeszcze chrzciny..wiec lacze sie z wami w bólu

Co do pl to mam takie samo zdanie jak wy ,czekamy co zycie przyniesie.


dzieciaczki sa prze sliczne:tak: i tak szybko rosna ,dopiero czekalismy z niecierpliwieni na kazdego dzidziusia a tu juz maja po 6,5 etc miesiecy:szok::tak::tak:
 
Ja tam nie żałuję, że skończyłam, to co skończyłam. Mam fajne wspomnienia, super doświadczenie życiowe i trochę przygód za sobą :-D. Nigdy nie wiadomo, co się w życiu wydarzy i co mi przyjdzie robić. Zawsze mogę to rozwinąć tutaj, albo robić coś podobnego... albo zupełnie innego. Trzeba być elastycznym. W Polsce jest ten problem, że system zawiódł i tyle. Nie każdy powinien mieć wykształcenie średnie a co dopiero studia. Znam takich, co mentalnie zostali w czasach wczesnej podstawówki i do matury bym ich nie dopuściła a mają wyższe. Rynek jest przeciążony i teraz nawet pani woźna w szkole musimieć wyższe i 1400 języków :confused:. Jakby postawiono na elitarność studiów wyższych, to by inaczej było. Dzisiaj mgr przed nazwiskiem to takie "acha, co z tego", zamiast "fajnie, miło widzieć specjalistę w danej dziedzinie". Poza tym, jest moda na "nie ważne co skończę, ważne, że idę na studia", co mnie rozwala totalnie.
O to, to, to, u mnie w mieście większość bezrobotnych jest po prawie administracyjnym. Tyle, ze po dobrych specjalistycznych studiach tez czasami ciężko o pracę. Moj maz załapał sie do pierwszej pracy przez przypadek, wyjechał na pomiary, ktos go poznał i tak sie zaczeło. Inaczej pewnie bysmy siedzieli w Polsce uczył by studentow i słyszał hasła, ze nie mozna wszystkich oblac bo kogo sie bedzie uczyc i ze trzeba znalezc inne kryterium oceny niz wiedza:confused:
 
ASTRID a z gemeente juz nie ma szkoly za darmo?

Co prawda nie do mnie kierowane pytanie, ale wiem, ze juz nie ma. Nie ma tez programu pomocy z zadluzeniem , ani kursow reintegracyjno-zawodowych. Nawet strategia walki z bezrobociem sie zmienila. Kiedys urzad dla bezrobotnych podsylal jakies oferty pracy, teraz jest strategia- radz sobie sam. Co najwyzej zorganizuja jakies warsztaty z pisania CV. Moda na oszczedzanie w krainie wiatrakow. Chowaj sie kto moze i lepiej sobie samemu radzic :baffled:

co do realiów panujących w Polsce, mam porównanie, my mieszkaliśmy w Krakowie ale teściowie żyją na podkarpaciu i to są dwa inne światy.
Ja to uwazam, ze wszedzie, w kazdym kraju tak jest. W metropoliach sa zawsze inne realia niz w reszcie kraju. W stolicy Kazachstanu zyje sie calkiem niezle, a w reszcie kraju juz raczej nie bardzo... W Polsce jest podobnie. Ja pochodze z opolszczyzny, gdzie w wakacje nie widac mlodziezy na dworze... Bo wszyscy wyjezdzaja do Niemiec czy Holandii... Zeby zarobic na studia , samochod, rodzine etc... Eastern Europe STYLE

:-)

Trzeba być elastycznym.

Taka prawda. Jesli nie potrafi sie znalezc pracy, to trzeba pomyslec w jakich zawodach praca jest i dazyc w kierunku bycia w grupie pozadanej niz w grupie zapomnianej... Czasem wymaga to elastycznosci chinskiej akrobatki, ale taka chyba jest teoria przetrwania. :tak: Mnie wkurzyla wypowiedz pewnego Holendra w tv, ze on jest dziennikarzem i nie po to studiowal, zeby pojsc pracowac fizycznie... No coz.. Nikt za niego pracy w gazecie nie bedzie szukal ani nikt nie otworzy nowego magazynu/gazety na jego potrzeby. Rynek w NL tez jest przeciazony tania sila robocza ze wschodu... Kiedys mozna bylo wybierac i przebierac w ofertach pracy a teraz ludzie biora co jest i sie ciesza, kiedy ta praca jest...

ASTRID AYNI moja siostra tez miala wlokniaka,ale u niej skonczylo sie operacja w trybie natychmiastowym,biopsja nie wykazala nic niepokojacego.

Ja bylam u HA i od razu stwierdzil, ze to wlokniak bo "ladny i okragly" i zapewnial , ze to nic groznego. Tlumaczyl mechanizm powstawania i tez kazal kontrolowac i tyle. Nie ma koniecznosci usuwania chirurgicznie , bo to nie jest nic groznego...

A jak czekalam w poczekalni z Adamem to przyszla taka stara baba, ani dzien dobry, ani nic.. Siedzi, wpatruje sie w pustke... Panuje niezreczna cisza, po czym Adam zaczyna robic KUPE :-D Tak glosno, ze jestem pewna , ze nawet na fizjoterapii to slyszeli. A smrod.. Niesamowity.. Wracam do domu, a tam usrane spodnie, body, skarpetki!! Dodatkowo ramiona wybrudzily sie podczas sciagania tych bododziakow. O maj , o maj....
 
Ostatnia edycja:
reklama
ewelina teraz ide na pielegniarstwo lub administracje (tak wiem, jedno z drugim nawet kolo siebie nie stalo hehe), jeszcze sie nie zdecydowalam. po tym kierunku zwiazanym z pielegniarstwem bede mogla takze w zlobku pracowac, a administracja to wiadomo.. no a studia to kierunek prawo, po holendersku.
 
Do góry