reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

reklama
Madziula wlasnie zaczelam troche czytac bo teraz takie tematy dla mnie na czasie. Uwazam, ze pani doktor dala dobra diagnoze. Zlazlam ciekawy artykul. Tu jest napisane, ze faktycznie moze wygladac z poczatku jak skaza bialkowa. I generalnie pokrywa sie w 100 % z tym co Ci lekarka powiedziala.

Omdat `Berg´ veel op de huidaandoening `Melkschurft´ lijkt, worden deze twee vaak met elkaar verwisseld.

De naam Berg wordt alleen gebruikt in de eerste vier weken na de geboorte van de baby, daarna wordt het Seborroïsch eczeem of eczema seborrhoicum genoemd.

niestety nie da sie ustalic przyczyny, wiec zadne testy tutaj nic nie dadza ---->
De precieze oorzaak is nog niet bekend.

Dorosli czesto blednie odczytuja ja jako oznaka alergii , moze rowniez wydawac sie ze przypadlosc ma cos wspolnego z pokarmem spozywanym przez dziecko. To zupelnie naturalne przypuszczenia dla kogos kto wczesniej nie mial stycznosci z ta przypadloscia - "Berg"

Soms denken ouders dat de schilfers een teken zijn van een ziekte of allergie. Er kan worden gedacht dat het met de voeding van de baby te maken heeft, of dat het erg vervelend is voor de baby en/of dat het misschien wel besmettelijk is. Wanneer je voor het eerst met berg wordt geconfronteerd is het niet raar dat deze gedachten omhoogkomen. Berg staat hier echter helemaal los van.

A w wikipedii wyczytalam jeszcze to :


Pasgeboren kinderen hebben wel eens berg, gelige dikke schilfers op de hoofdhuid. Ook dit is wellicht verwant aan seborrhoïsch eczeem. Na enkele maanden of jaren verdwijnt dit meestal spontaan.
Overigens hebben deze beide aandoeningen niets te maken met "gewoon" eczeem.

Wiec nie martw sie, ze bedzie egzema napewno. Mysle, ze wysypka zejdzie sama z siebie i nie wroci.

P.S. Nie wiedzialam rowniez ze to ciemieniucha. Myslalam ze ciemieniucha to tylko na glowie a nie na twarzy.


Dostalismy dzis 2 wielkie wory ziemniakow i cebuli plus takie piekne swojskie kapusty 4 glowki.. Swieze, piekne, juz je widze w potrawach. Ach, az mi zal ze nie moge tego jesc. Coz, sarenki zjedza...



 
Ostatnia edycja:
Ayni, dlaczego nie jesz kapusty? Zalecaja tutaj w NL polozne, aby jesc to, co sie jadlo w ciazy, czyli jesli jadlas kapuste, to smialo zarzuc sobie. Ja na drugi dzien po porodzie wcielam bigos :) i malej nic nie bylo. Fasolka, groch, tez.
 
Sencilla ja nie jadlam w ciąży za bardzo kapusty bo takiej ze sklepu twardej za bardzo nie lubie może że 2 razy robiłam sałatek coleslaw i to na tyle. Natomiast taka młoda kapustke marszczona to chętnie bym zjadła ale nie mogę powiedzieć żebym dużo tego jadła w ciąży bo prawie w ogóle. Jadlam za to mnóstwo cebuli ale wydaje mi się że ostatnio jak sobie nawalilam na kanapki czerwonej cebuli to mały się męczył z baczkami... Ja sobie kuchni bez cebuli nie wyobrażam i nie wiem czy nie sprobowac jeszcze w następnym tyg i zobaczyć czy znów będzie tak baczyl
 
Ostatnia edycja:
Ayni bardzo Ci dziękuje za tą wyczerpującą definicje.... troche lepiej mi się zrobiło.... ale rzeczywiście dzisiaj widze duży postęp, wyraźnie się cofa :)

Agss ja pierwsz ruchy poczułam o 17-18 tydz, :)

ja też jem jak wcześniej i kapuste i fasolke szaragową.....

nana19 jak ja miałam egzeme na buzi to bardzo własnie swędziało, natomiast u dziecka nie widze żadnych dolegliwosci zwiazanych z tą wysypką.... ani zeby sie drapała ani jakiejkolwiek reakcji kiedy dotykam lub smaruje... wiec skoro dwóch lekarzy powiedziało ze to samo zejdzie.... to trzeba obserwować
 
Ostatnia edycja:
No jak czytalam o tej egzemie i ty mi pisalas o objawach u Martynki to tez mi nie pasowalo zeby to egzema mogla byc.
 
hej, MADZIULA super ze dziadostwo sie cofa,a ze sterydami to jest tak jakby sie sprzatalo metoda zamiatania smieci pod dywan-szybko wszystko schodzi,ale glebiej...cuda,skora sie szybciej starzeje itp. DZIEWCZYNY ja tez jem wszystko,ale w granicach zdrowego rozsadku-np. nie zjem calego gara kapusty ale po troszku no i groch to chyba jedyne czego jeszcze nie jadlam bo mnie strasznie wzdyma wiec az sie boje pomyslec co by bylo u Nadki. AGSS ja ruchy poczulam w osiemnastym tyg. wczesniej mi sie.tez cos tam wydawalo i myslalam ze to "to",ale tk chyba byly jelita;) te prawdziwych ruchow nie da sie z niczym pomylic-ja sie poplakalam ze wzruszenia,jeszcze nie wiedzialam ck w sobie nosze,a tu prosze juz taka duza dziewczynka dzisiaj,jak ten czas zasuwa:)
 
Madziula, a to nie jest jakas zaawansowana ciemieniucha?? Choc jesli wedlug Twojej huisarts jest to BERG, to cos o podlozu grzybicznym.... Nie wiem, no musialabys tu foto wkleic, mi sie wydaje, ze ta HA troszke przesadza diagnozujac BERG.



Co tam u was dziewczyny? Moja malutka ma juz miesiac, ale czas biegnie :) dopisze cos pozniej, bo teraz sie spiesze na spotkanie, a jeszcze musze mala ze soba wziac, co wiaze sie z ubieraniem, przebieraniem, karmieniem.. wszystko na szybko :) Kto kolejny do porodu???????? Czyzby tylko AGSS???
 
reklama
Alexja nie wiem czy zaawansowana i czy o podłozu grzybiczym, powiedziała berg.. a grzybice rozpoznała na szyi to chyba na twarzy tez by stwierdziła....
 
Do góry