reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

Troche o mnie:od prawie pieciu lat mieszkam w Nl z mezem i wciaz czuje sie tu nie na swoim podworku,fajnie ze jest takie forum i mozna pogadac z Polkami i wymienic sie doswiadczeniami. Nasza wyczekana Coreczka przyszla na swiat 13maja w holenderski Dzien Matki-najwspanialszy prezent o ktorym nawet nie smialam marzyc:) Nasze "Malenstwo"wazyol 4390g.
 
reklama
witaj doris..


a w jakiej miejscowosci mieszkasz?? wow, urodziłas naturalnie to malenstwo????


moje dziecko to istny mlekopój..... bez butli nie podchodz hehe walczymy z plesniawkami, mała dostala lek do picia a ja krem na piersi....
wczoraj byla pani z cb, pol godziny siedziala, bardzo miła... mamy juz pierwsze umowienie z lekarzem....

ayni miała kobieta kopa pracowac do 38 tc.......

a gdzie zdjecia??? nie dam ci spokoju...
 
Agss u nas miała być dziewczynka dla której miałam cały zestaw imion :-D no, ale na usg lsniace jajka nie pozostawiły mi złudzeń. Mi się podobały 2 imiona arabskie Anis i Nabil ale mąż nie chciał bo akurat ma takich kuzynów o_O ( typowo polskie odpadają bo tutaj ani w tunezji nikt nie będzie umiał tego wypowiedzieć zawsze jakieś twarde dźwięki i generalnie jakoś nie :-D :rolleyes: ) więc stwierdziliśmy że imię Adam jest dość popularne w Europie i w krajach arabskich i nie jest przy tym nader oklepane. Poza tym pomyśleliśmy że Adam był pierwszym człowiekiem na ziemi i cechowalo go dużo dobrych rzeczy więc dobre imię dla pierworodnego. Obojgu nam się bardzo podoba i naszym rodzinom też bardzo. więc został Adasko. Drugiego ani trzeciego nie bierzemy. ;) a macie jakieś typy już? jakie preferencje? meisje of jongentje ? napewno psychicznie się na coś już nastawiasz :-D


doris witam & rozgosc się u nas. ładny ten twój maleńki kwiatuszek hehe ;)

madzia będą będą ale ja bez śniadania z łóżka nie wychodzę. chłop się wciagal w komputer trzeba go pogonic do spara. dziś mam jakąś dziwną chęć na paste z tunczyka B-) chyba moje ostatnie zachcianki hihi. Madzia ty też byś wstawila więcej fotek Martynki
 
Ostatnia edycja:
Hey lasencje :)

Nareszcie temperatura spadla! 22 stopnie- miodzio! :-)

Ayni- fote pokoiku dawaj jak dopniecie wszystko na ostatni guzik :) My pomalowalismy (tzn mezu pomalowal) miniaturowy pokoik malej na zielono (jasna limonka) wstawilismy szafe i lozeczko i wsio ;) jeszcze tylko komoda z naszej sypialni tam poleci- a lozeczko do nas na pierwsze pare miesiecy. Nie mam jeszcze firanek/zaluzji/zaslonek i polki powieszonej i innych *******- jak skonczymy to fote wrzuce :)

Mgd, wygladasz bosko moja droga, jak zawsze zreszta :) Tego slonca nie zazdroszcze teraz , lol.
dawaj fote nosidla! Ciekawa jestem :)
Ja mam teraz dwie chusty-elastyczna na pierwsze miesiace i tkana na pozniej. Elastyka pewnie bede uzywac tylko w domu, bo mala bedzie jesiennym dzieckiem , ale tkana bedzie dobra juz na wiosne. Na lato pewnie juz Tula ergonomiczne (nosidlo) tylko tego ostatniego jeszcze nie mam :D

Agss, ja mysle,ze z tym combinatie test podjeliscie sluszna decyzje :) Przez jakis czas pewnie bedziesz sie bila z myslami czy dobrze zrobilas, ale to przejdzie, zobaczysz ;)

ja tak jak Ayni moglabym tylko spac przez pierwszy trymestr! kladlam sie spac o 18-19! i wstawalam o 10, lol -nadal czujac zmeczenie. Mdlosci tez meczyly mnie przez cale 3 miesiace, ale bez wymiotow :) Nie moge narzekac, do tej pory przechodze ciaze swietnie.

Doris82- witamy witamy!
Oczywiscie,ze dobrze trafilas! spore to wasze malenstwo ;) jak ma na imie coreczka? Majowe dzieci sa najlepsze :D ja tez majowa, hehe ;)
Mam dokladnie takie same odczucia jak Twoje. Probowalam czuc sie tutaj jak na swoim ( w NL od 2002 roku, z przerwa 3 letnia na UK) ale nie potrafie. NIgdy nie bede sie czula jak u siebie. Mentalnosc holenderska jest dla mnie za bardzo specyficzna. Ja sobie wmawialam chyba,ze tutaj jest moj dom, ale niestety serca nie oszukasz :) Nie wyobrazam sobie spedzenia tutaj kolejnych 10 lat na przeklad, ba! nie wiem czy 2 lata wytrzymam...trzeba sie bedzie wyprowadzic gdzie indziej hehe :) ale taki juz moj cyganski los :-)
 
laski, to jak idzie teraz kolejka do rodzenia???....


Yokasta też czekam na fotki :)

Ayni ja też nie dałam Martynie drugiego... ma tylko jedno, stwierdziłam ze i tak drugiego sie nie uzywa.....

ja jak zaszłam w ciaze pozna jesien to tez caała zime przespalam ;D
 
Ayni, Adam to rzeczywiście uniwersalne i b. ładne imię:) u mnie też typowo polskiego nie będzie... co do typów... ją nie mam inni mają za mnie: tz mówi że chłopiec, moja rodzicielka moja że dziewczynka... a jak będzie dziewczynka to będę się upierać na Laure lub Lajle, z chłopcem gorzej... ale podoba mi się ten Anis który posunęła:) hah... a ma jakieś znaczenie?
lokata też myślę że dobra ale jak będzie zobaczymy...
Doris hej! ależ duże Twoje malenstwo o_O
 
Dziekuje za cieple przyjecie;)tak rodzilam naturalnie,po "jedynych"29godz skurczy,przy pomocy vacuum. A moj Kwiatuszek ma na imie Nadia. Lecimy na spacer bo dzis troche chlodniej.pozniej wpadne.
 
laski, to jak idzie teraz kolejka do rodzenia???....

Najpierw Alexja na odstrzal,ale nie wiem na ktorego ma termin, potem byl tu chyba ktos nowy z terminem na 18-tego wrzesnia, ale chyba zaginal w akcji , ja na 20 wrzesnia, Kallie 21-go, dzien po mnie, wiec ciekawe ktora bedzie pierwsza :-D potem Yokasta iii Agsss o ile sie nie myle :tak:

jak będzie dziewczynka to będę się upierać na Laure lub Lajle, z chłopcem gorzej... ale podoba mi się ten Anis który posunęła:) hah... a ma jakieś znaczenie?

Laurka podobala mi sie w dziecinstwie, ladne imie, takie zmyslowe, Layla tez piekne i mialam na liscie dla dziewczynki hihi. Layla to chyba znaczy noc, o ile sie nie myle, a Anis to przyjaciel. Ale z tego co widzialam to rowniez imie hinduskie wlasnie znalazlam, ze hindusi tez nadaja je dzieciom. Anis | Anis Name Meaning & Origin | Hindu Boy Anis Name

Dziekuje za cieple przyjecie;)tak rodzilam naturalnie,po "jedynych"29godz skurczy,przy pomocy vacuum. A moj Kwiatuszek ma na imie Nadia. Lecimy na spacer bo dzis troche chlodniej.pozniej wpadne.

Nadia tez mi sie podobalo! Co prawda teraz Nadia jest w Polsce bardzo popularna, wiec myslalam o wersji tego imienia - Nadine . A dzidzia tutaj rodzona,rozumiem? Bylas zadowolona z porodu ? Tzn z pelnym szacunkiem do trudu napewno nie bylo latwo ale opieka itd ?

Madziu pstryknelam bardzo szczegolowe zdjecia, mam nadzieje, ze odwdzieczysz sie i wkleisz nieco Martynki, jakis update by sie przydal ;)

2012-08-21 14.15.21.jpg2012-08-21 14.17.16.jpg2012-08-21 14.16.34.jpg2012-08-21 14.17.35.jpg2012-08-21 14.20.37.jpg2012-08-21 00.12.02.jpg

powiem wam, ze jak teraz na to wszystko patrze to ciesze sie, ze nie kupowalam nic nowego. szkoda by mi bylo kupe kasy na podobny efekt. Obrazek ktory wisi na scianie jest z Zeemana, drewniany, malowany, za 1,49 EUR , inne dekoracje razem z moskitiera z 2de hands. no i moj wczorajszy barszcz z uszkami :rofl2: ktorego sie pozniej w wc wystraszylam, bo myslalam ze krwawie czy cos :D :-D
 
reklama
Do góry