reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwójna owulacja?

Dołączył(a)
20 Luty 2022
Postów
2
Witajcie kobietki,
Chodzę na monitoring owulacji, moje cykle są regularne (z reguły ok 30 dni).
Na monitoringu wyszła ostatnio „niespodzianka” bo już w 8 dc jeden pęcherzyk miał 20mm w jednym jajniku i lekarz powiedział że następnego dnia na pewno pęknie. W drugim jajniku pęcherzyk miał 14mm. Wyjeżdżam na wakacje żeby odpocząć i już niestety nie będę miała kiedy pójść na ponowny monitoring. Czy jest możliwość żeby jedna owulacja była ok 9dc a druga parę dni po? Czy po prostu w takiej sytuacji gdy jeden pęcherzyk pęknie już, a drugi urośnie po takim czasie to „idzie na straty”?
 
reklama
Albo pękają tego samego dnia albo idzie na straty. Ja miałam ostatnio tak, że rósł napierw jeden, a po dwóch dniach dołączył drugi. Pierwszy zwolnił ze wzrostem a drugi go dogonił i pękły oba.
 
Albo pękają tego samego dnia albo idzie na straty. Ja miałam ostatnio tak, że rósł napierw jeden, a po dwóch dniach dołączył drugi. Pierwszy zwolnił ze wzrostem a drugi go dogonił i pękły oba.
Dziękuję za odpowiedź, człowiek całe życie się uczy 😁 a jeśli ten pierwszy pękł to ten drugi po prostu wchłania się czy czeka na kolejny cykl? Może głupie pytanie ale lekarz sam mnie pytał czy mój okres wyglądał jak zawsze, bo był zdziwiony że tak wcześnie przy cyklach 30 dniowych pęcherzyk już jest gotowy
 
Dziękuję za odpowiedź, człowiek całe życie się uczy 😁 a jeśli ten pierwszy pękł to ten drugi po prostu wchłania się czy czeka na kolejny cykl? Może głupie pytanie ale lekarz sam mnie pytał czy mój okres wyglądał jak zawsze, bo był zdziwiony że tak wcześnie przy cyklach 30 dniowych pęcherzyk już jest gotowy
Wchłania się :) owulacja potrafi być lekko nieprzewidywalna, dlatego metoda kelendarzyka nie jest zbyt skuteczna :p
Ja przy cyklach 24-27dni mam czasem owulacje w 9dc a czasem w 16. Wiem na pewno, bo cykle monitorowane
 
Do góry