reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
Hej dziewczyny :) troche mnie nie bylo, ale urodziłam szczęśliwie przez cc i córcia ma 5 tygodni :) Jeszcze nie miałam kontrolnej kolposkopii czekamy do końca połogu. Ogólnie dysplazja nie jest wskazaniem do cc, ja miałam z przyczyn kardiologicznych, ale czytałam że jeśli rodzi się dziewczynka, może zarazic się wirusem HPV więc raczej powinni zrobić cc. Ja mam HPV 16 czyli najgorszy, tez się boję co będzie po połogu, ale ogólnie lekarze raczej nie chcą ryzykowac utraty ciąży i nie pobierają wycinków, trzeba czekać do czasu po połogu. Dajcie znac co u was :)
Hej ja mam cc za 3 tygodnie ja dostałam skierowanie na dysplazje szyjki macicy itd i nie robili problemu jak narazie w szpitalu. Później po pologu idę na kolposkopie też się boję. Ale mam nadzieję że będzie dobrze
 
reklama
Hej ja mam cc za 3 tygodnie ja dostałam skierowanie na dysplazje szyjki macicy itd i nie robili problemu jak narazie w szpitalu. Później po pologu idę na kolposkopie też się boję. Ale mam nadzieję że będzie dobrze
Hej dziewczyny. ❤️ Urodziłam zdrową córeczkę oczywiście przez cc ale grunt że zdrowa. Powoli po cc dochodzę do siebie. Czekam do końca połogu i idę na kolposkopie mam nadzieję tylko że nic ona nie wykaże
 
Hej dziewczyny. ❤ Urodziłam zdrową córeczkę oczywiście przez cc ale grunt że zdrowa. Powoli po cc dochodzę do siebie. Czekam do końca połogu i idę na kolposkopie mam nadzieję tylko że nic ona nie wykaże
Hej kochane nie jest dobrze odbieram dziś wyniki po konizacji nie spałam cała noc ledwo żyje. Ale moja 9 miesięczna córka swoich uśmiechem potrafi wszystko wynagrodzić
 
Witam, w tamtym tygodniu dowiedziałam się, że jestem w 6 tygodniu ciąży ale też z tą radosna nowina dostałam skierowanie do szpitala na kolposkopię ponieważ w październiku 2020 wyszła mi cytologia LSIL CIN1 III grupa. pani ginekolog stwierdziła, żeby wysłać mnie do szpitala na ginekologię z patologią ciąży z oddziałem onkologicznym. Strasznie się boje dziewczyny. Czy mam wskazania do obaw ?
 
Witam, w tamtym tygodniu dowiedziałam się, że jestem w 6 tygodniu ciąży ale też z tą radosna nowina dostałam skierowanie do szpitala na kolposkopię ponieważ w październiku 2020 wyszła mi cytologia LSIL CIN1 III grupa. pani ginekolog stwierdziła, żeby wysłać mnie do szpitala na ginekologię z patologią ciąży z oddziałem onkologicznym. Strasznie się boje dziewczyny. Czy mam wskazania do obaw ?
Dzień dobry ☺️ I jak tam sytuacja u Ciebie się rozwinęła/skończyla?☺️
 
Dzień dobry ☺️ I jak tam sytuacja u Ciebie się rozwinęła/skończyla?☺️
Witam :). Nijak.. jeździłam do poradni patologii ciąży miałam robiona 2 x cytologię wychodził stan zapalny nawet po antybiotyku i lekach.. dostałam skierowanie na kolposkopię lecz bez skutecznie, nie szło się dodzwonić odsyłali mnie ciągle z jednego oddziału na drugi, aż w końcu odpuściłam, mój drugi lekarz prowadzący powiedział, że lepiej zrobić to po rozwiązaniu.
 
Witam :). Nijak.. jeździłam do poradni patologii ciąży miałam robiona 2 x cytologię wychodził stan zapalny nawet po antybiotyku i lekach.. dostałam skierowanie na kolposkopię lecz bez skutecznie, nie szło się dodzwonić odsyłali mnie ciągle z jednego oddziału na drugi, aż w końcu odpuściłam, mój drugi lekarz prowadzący powiedział, że lepiej zrobić to po rozwiązaniu.
No wlasnie zastanawiam się dlaczego wcześniej ginekolog wysłała Cię do szpitala 🤔. A Twój obecny ginekolog mówił coś o tym CIN3 aby się nie martwić za bardzo?☺️. Ja się dowiedziałam w 10tyg o cinIII i dysplazji dużej, ale właśnie miałam zrobiona prywatnie kolposkopie wraz z wycinkami jednak po porodzie musze się wstawić na konizacje raczej 🙄. Kolposkopie po rozwiązaniu? Mój gin. Twierdził że to nie zagraża dzidziusiowi i można robić to badanie ☺️
 
No wlasnie zastanawiam się dlaczego wcześniej ginekolog wysłała Cię do szpitala 🤔. A Twój obecny ginekolog mówił coś o tym CIN3 aby się nie martwić za bardzo?☺️. Ja się dowiedziałam w 10tyg o cinIII i dysplazji dużej, ale właśnie miałam zrobiona prywatnie kolposkopie wraz z wycinkami jednak po porodzie musze się wstawić na konizacje raczej 🙄. Kolposkopie po rozwiązaniu? Mój gin. Twierdził że to nie zagraża dzidziusiowi i można robić to badanie ☺️
Tylko po tym CIN GRUPY III miałam w 2020. W lutym miałam niespecyficzna infekcje bakteryjna, obraz odpowiada grupie II.

Ale ostatnia cytologia z marca wyszła mi taka:

Rozmaz nie jest odpowiedni ale jeszcze nadaje się do oceny niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych.

Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych

Nieprawidłowości komórek nabłonkowych LSIL- zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (hpv) i możliwości CIN I.
 
reklama
Tylko po tym CIN GRUPY III miałam w 2020. W lutym miałam niespecyficzna infekcje bakteryjna, obraz odpowiada grupie II.

Ale ostatnia cytologia z marca wyszła mi taka:

Rozmaz nie jest odpowiedni ale jeszcze nadaje się do oceny niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych.

Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych

Nieprawidłowości komórek nabłonkowych LSIL- zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (hpv) i możliwości CIN I.
Aha rozumiem 🤔. No CIN I to już jest świetny wynik w porównaniu z poprzednią cytologia 😊. Czyli rozumiem że na to cinIII brałaś antybiotyk/leki i po tym ci się poprawiły wyniki ?😊
 
Do góry