reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po urlopie wychowawczym powrót do pracy na 3/4

agusia080

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2010
Postów
15
Miasto
Poznań
witam
mam pytanie bylam teraz na płatnym wychowawczym (5m-cY) córeczka skończyła roczek .pracuje juz w tej firmie 12lat na czas nieokreslony.wracam w lutym do pracy i zastanwiam
sie czy moge prosic pracodawce o obnizenie wymiaru czasu pracy na 3/4.pracuje w handlu w równowąznym czasie pracy od pon do soboty po 11 co drugi dzien i niedziela 8godz,zastanawiam sie czy moge tez skorzystac z uprawnien na dziecko do lat 4 aby pracowac max 8godz dziennie.i czy mam jakas szanse aby nie chodzic w weekendy.i zastanawiam sie czy moge go prosic aby pracowac codziennie od 10-16 i miec te weekendy wolne.czy raczej mam marne szanse aby sie zgodził.BARDZO PROSZE O JAKAS PORADE BO W TYM TYGODNIU MUSZE WYSŁAC PISMO
 
reklama
mam pytanie bylam teraz na płatnym wychowawczym (5m-cY)
Urlop wychowawczy jest bezpłatny. Moze myli Pani płatny urlop płatny z dodatkiem do zasiłku rodzinnego?

córeczka skończyła roczek .pracuje juz w tej firmie 12lat na czas nieokreslony.wracam w lutym do pracy i zastanwiam
sie czy moge prosic pracodawce o obnizenie wymiaru czasu pracy na 3/4.
Tak.
pracuje w handlu w równowąznym czasie pracy od pon do soboty po 11 co drugi dzien i niedziela 8godz,zastanawiam sie czy moge tez skorzystac z uprawnien na dziecko do lat 4 aby pracowac max 8godz dziennie.
Nie ma takiego uprawnienia. Nie można rodzica dziecka do lat 4 zmusić do pracy w godzinach ponadliczbowych i nocą, ale to nie znaczy że pracować w dogodnych dla siebie godzinach.

i czy mam jakas szanse aby nie chodzic w weekendy
Tylko jeśli pracodawca się zgodzi. Nie ma zakazu zatrudniania rodziców małych dzieci w weekendy.
i zastanawiam sie czy moge go prosic aby pracowac codziennie od 10-16 i miec te weekendy wolne.
Prosić Pani moze, ale pracodawca moze sie zgodzić lub nie.
czy raczej mam marne szanse aby sie zgodził
Nie wiem. Nie znam Pani pracodawcy.
 
Ostatnia edycja:
witam
dziekuje za szybka odp.faktycznie to nie płatny tylko zasiłek przepraszam pomyliło mi się.ale chodzi mi o te 8godz w kodekasie pracy jest art 148 ze na dobe niemoze przekroczyc 8godz na dobe.a i jesczze jedna rzecz czy ewentualnie mogę prosic pracodawce o indywidualne rozkład czasu pracy bo jest coś takiego na dziecko do lat 14 -sprawowanie opieki na dziecko do lat 14.ja mam dwojke dzieci mała coreczka roczna i synka 6latka ktory chodzi do szkołydo pierwszej klasy ,teraz jak jestem w domu ja moge go odbieac bo maz pracuje do wieczora ale od lutego juz bedziemy mieli problem aby go odbierac ze szkoły,
 
dziekuje za szybka odp.faktycznie to nie płatny tylko zasiłek przepraszam pomyliło mi się.ale chodzi mi o te 8godz w kodekasie pracy jest art 148 ze na dobe niemoze przekroczyc 8godz na dobe.
Tak,ale to nie oznacza, że może Pani sobie wybrać godziny pracy o dni.
a i jesczze jedna rzecz czy ewentualnie mogę prosic pracodawce o indywidualne rozkład czasu pracy bo jest coś takiego na dziecko do lat 14 -sprawowanie opieki na dziecko do lat 14
Moze Pani, ale prawo nie zobowiązuje pracodawcy do uwzględnienia takiego wniosku.

ja mam dwojke dzieci mała coreczka roczna i synka 6latka ktory chodzi do szkołydo pierwszej klasy ,teraz jak jestem w domu ja moge go odbieac bo maz pracuje do wieczora ale od lutego juz bedziemy mieli problem aby go odbierac ze szkoły
Rozumiem, ale myśle, że to problem bardzo wielu rodzin.
 
Do góry