reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Cześć Dziewczyny, witaj Saly :)
Agita super, że prowokacja się powiodła :) u nas niestety nie, kolejną mamy za jakieś 4-5msc...
Anik bepanten niestety nie zdaje egzaminu, emolienty pomagają na chwilę, sterydy... aż głowa boli jak pomyśle o sterydach, a lekarze nic innego nie przepisują jak widzą moją Zosię, koszmar jakiś, narazie ma sterydy ale co 4 dni, jedną część ciała, a wygląd... pozostawia dużo do życzenia, ona wygląda jak poparzona... coś strasznego i jakoś nie mogę uwierzyć, że te czerwone plamy na całym ciele to AZS... może macie inne zdanie?
na dzisiaj tyle bo młoda się budzi... :)
 
reklama
Aniaf - a te zmiany skorne zmieniaja sie w ciagu dnia? bledna, staa sie intensywniejsze czy caly czas tak samo wygladaja???
Monia tak miala rok temu - wygladala jak poparzona, najgorzej bylo w maju a w lipcu sie wygoilo (na brzuszku, bo na nozkach ciagle sie cos dzieje :-() no ale alantam plus ogarnia sytuacje ;-)
no i wg pani ordynator z Centrum Alergologii to nie AZS a ŁZS :tak:
 
Święta święta..i po świętach. Ale jakie to były u nas milutkie święta. Teściowa się już dwa tygodnie wcześniej na nas obraziła i zapowiedziała że nie przyjedzie, prababcia pojechała do obrażonej. Zostaliśmy sami, wolni i frywolni:)Bez cyrku przygotowań , pieczenia, umęczenia ze sprzątaniem i gotowaniem. Na leniwie, w piżamach i popołudniowymi wielogodzinnymi spacerkami. Normalnie wypoczęłam!!!!
Ale Rubi, jednak wjechałaś mi na honor i okna pomyłam. Już cementownia Wam więcej nie grozi, tak więc kurujcie się ze szkarlatyny i przybywajcie.

Uwaga chwalic się będę: Hanna Maria dostała się do przedszkola nr 26!!!!!!!!!!!Bez koneksji, bez wysokich stanowisk zajmowanych przez rodziców itd. Tak po prostu!!! Aż się zdziwiłam...
No i mamy maluteńki postęp, Hanulka sama poprosiła żebyśmy dzisiaj poszły do przedszkola się pobawic- jednak od razu zaznaczyła że z mamusią. Dla nas to krok siedmiomilowy, bo od wielu tygodni robiłyśmy podchody ( nasze przedszkole prowadzi akcję adaptacyjną od 17-19 codziennie) ale zamiast postępów doszło do takiej fobii że Hania wymiotowała z płaczu na sam widok budynku przedszkola.A dzisiaj oczywiście nie weszła sama, dobrze że Panie pozwoliły mi wejśc na salę zabaw- ale po 15 minutach rozkręciła się, bawiła , skakała i przytulała do Pań. Oczywiście żadnych szans na zwinięcie żagli przez mamusię, ale jednak postęp wróżący że może kiedyś się zaadoptuje:)

Kupiłam mojemu juniorowi garniturek do chrztu, według wskazań Rubi. Koleś nie mógł uwierzy że to dla 7-mio miesięcznego bajtla, bo garniturek ściągnięty z jego półtora rocznego synka. I wiecie co? 86 to rozmiar ale jest dla Antoniusza dosłownie na styk. Tak wiec do 22 maja Antonio na diecie, co by matka nowego nie musiała kołowac. A swoja drogą jesteśmy już oficjalnie w rozmiarze 86, bo inne bodziaki się po prostu nie zapną, więc jeśli Pan Kluska nie przystopuje to niedługo zrówna się ze swoją trzyletnią siostrzyczką rozmiar 92/98. Słyszałam że dzieci w okolicy roku powinny potroic masę urodzeniową, ale kurdę potroi a nie pomnożyc przez 4 czy 5.....

Oho, czyli jednak wydawało mi się że śpią...pa
 
saly ;-) w przyszlym roku ja sie tez kloce z rodzinka i bede miala luz ;-)
chociaz wczoraj na wsi bylo calkiem fajnie ;-)

dobra...oczka mi sie zamykaja wiec lece do wyrka poki mloda spi...wiekszy sie wyspal w dzien i teraz bedzie buszowal pewnie...

kolorowych ;-)
 
Rubi te plamy zmieniają się w ciągu dnia, tak jak mówisz, raz bledną, raz są bardziej intensywne, natomiast alantan sobie z tym nie radzi, bepanten też, hasco baza nic, sterydy odstawiłam, stosowałam przez tydzien codziennie i 2 razy w tyg przez kolejny tydz i nic, za tydz mamy wizyte u dematologa, (nadmienie tylko ze jest to 3 dermatolog). Zosia wygląda strasznie, czerwone plamy ma na karku i szyji, pod oczami, prawa i lewa strona czoła, łokcie, zgięcia, pomiędzy jedną a drugą kostką na nóżkach, łydkach, udach, nawet na pośladkach, na brzychu ma czerwone chrostki, dłonie ma bardzo zdrapane do krwi, rany, strupy, tak samo stopy, to jakiś koszmar, a lekarze tylko smarowować, smarować, i jakoś nie mogą uwierzyć, że jak mówie, że to smarowanie jak zresztą widzą nie daje rady, to mam wrazenie ze wcale mi nie wierzą ze Zosia jest smarowana, bo dziwią się że nie schodzi, nie poprawia się i kolejne sterydy przepisują.
 
aniaf - mi ordynator z Centrum Alergologii powiedziala ze jak zmiany skorne w ciagu dnia raz bledna, raz zaostrzaja sie to jest to typowe dla Łojotokowego Zapalenia Skóry (ŁZS) - zasadniczo mozna to spedzac sterydami ale po odstawieniu problem wraca... na ŁZS dobrze wplywa sloneczko wiec teraz powinno byc lepiej ;-)

a dajesz fenistil w kropelkach zeby jej to nie swedzialo? no i napisz mi jakie sterydy podawalas...

zaraz poszukam receptury na mazidlo (nie steryd) ktore nam bardzo pomoglo - a noz widelec pomoze i Zosi a kosztuje az 5 zł ;-)

maść eucerynowa:

Eucerini 70,0
Aq. dest ad 100,0
m.f.ung

i jeszcze cutibaze mozesz wyprobowac.... u nas tez fajnie natluszcza skore ;-)
 
Ostatnia edycja:
nasz krem robiony, kosztuje też 5 zł ale wygląda tak:
A. dest g.s.
hascobaza ad 200,00
m.f.ung
dzisiaj idziemy do pediatry, zapytam czy dostane receptę na taki krem jak Ty i czy on coś pomoże..
słoneczka coraz więcej więc zobaczymy jak to będzie, zawsze jak wstanie rano to wygląda dużo lepiej, blado (zmiany skórne oczywiście), wciągu dnia się zaostrzają, pod wieczór różnie... w nocy i tak strasznie się drapie
fenistil za słaby, mamy zyrtec 15 kropli na dobę
a sterydy to Laticort, Aflofarm i Cutivate
Cutibaza też smarujemy, nawilża owszem ale na chwile i po tym i tak się drapie, zastanawiam się czy nie jest uczolona na jakiś składnik, bo sprawdzałam Oillan (do kąpieli) w kąpieli i po, bardzo sie drapie, Cutibaza ma 2 takie same składniki jak Oillan, czyli albo jest to parafina???? albo ten drugi składnik, jeszcze porozmawiam z lekarzem
Dzięki Rubi :)

a i jeszcze smarowaliśmy ją Protopiciem i to tyle
 
Ostatnia edycja:
aniaf - u nas tez rano luzik a wieczorem masakra! cutibaza smarowalam nawet co 3 godzinki! byle skora byla natluszczona.
zamiast Oilanu mozesz uzywac linomag emulsje do kapieli...
u nas z kolei zytrec nie pomagal wcale a fenistil jest typowo na swiad i dawal rade ale bralismy (rok temu jak Monia roczku jeszcze nie miala) 3 x 8 kropelek...

z tych masci ktore wymienilas to mielismy tylko Cutivate - teraz w marcu jak Monie wysypalo po deserkach truskawkowych ale w 5 dni sie pozbylysmy problemu ;-)

jak wroce do domu to Ci napisze jakie jeszcze sterydy przerabialismy...na pewno triderm (to od dr Żurek mielismy)... ale nam sterydy pomagaly...
 
hej, melduje się nowa uzytkonwiczka:]
Nareszcie jakies regionalne forum w użyciu , na innych dla opolskich mam swieci pustkami.
Co słychac? Macie tutaj jakies zasady albo reguły?
 
reklama
Witaj gimpeka ;-)

tu teraz tez pusto :-( majowka, ladna pogoda - wiecej na dworze sie siedzi niz przed kompem ;-)

a zasady? takie ogolne - coby sie nie obrazac, wyzywac, klocic sie w miare kuRtuRaRnie ;-) i takie tam ;-)

no i napisz cos o sobie - wiesz...takie zeznanie: ile dzieci, ilu mezow, ilu kochankow ;-) kolor wlosow, rozmiat buta...no wszystko chcemy wiedziec ;-) :-D
z Opola jestes czy z okolic? bylabys chetna na ewentualne spotkanie?

no i podstawowe "przykazanie" pisz duzo!!!
 
Do góry