reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Plamienie

Ilonaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Luty 2023
Postów
21
Witam.
Ostatnia MC miałam 11.01 ( moje cykle trwają ok 40 dni). 24.01 wzięłam zastrzyk Orvitrelle a 25.01 miałam inseminację na trzech pęcherzykach (19mm, 19mm i 20mm). 7.02 zrobiłam Beta HCG --} 5.910 kolejne badania 9.02 Beta HCG --} 10,400 ( przyrost 80%) następne 13.02 91,200 ( przyrost 220%) od wtorku na każdym teście dwie mocne kreski. Ze względu na poranne zmiany w pracy nie zrobiłam więcej bety. Jutro mam wizytę u lekarza w celu potwierdzenia ciąży, jednak dziś zobaczyłam plamę krwi na wkładce. Ogółem czuje się bardzo dobrze ale gdy korzystam z toalety na papierze jest troszkę brązowej krwi. Nie wiem czy jeszcze dziś powinnam jechać na sor? Od inseminacji przyjmuje 2x dziennie duphaston i 2x dziennie luteine.
 
reklama
Jeśli nie jest to żywa czerwona krew i jest jej niewiele a wizyta jutro to ja bym chyba poczekała do wizyty bo na SORze i tak niewiele zrobią a na usg może być jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek zobaczyć...Ale to ja a jeśli Ciebie to uspokoi to może rzeczywiście jedź. Powodzenia!
 
My kobiety tak mamy, że zobaczymy lekkie plamienie i odrazu stres rzuciłybyśmy wszystko i biegiem na sor.Też tak miałam spędziłam na sorze pół nocy zanim mnie przyjęli, potem zrąbali że może okres dostałam, bo na początku ciąży mogę dostać, na koniec dowiedziałam się że nie mają teraz ginekologa i kazali wracać do domu i się położyć. Szpitale ..... Polecam Ci wziąść jutro wolne w pracy i udać się do swojego lekarza ginekologa, będąc na sorze będziesz się niepotrzebnie męczyć.
 
Już poroniłam 3 razy na samym początku. To jest pierwszy cykl jak od początku przyjmuje luteine i duphaston i do tej pory wszystko było w porządku. Teraz plamy są niewielkie, koloru bardziej brązowego.
 
Dlatego tym bardziej jeśli nie masz bólu podbrzusza ani czerwonej krwi, to nie jedź na sor, połóż się do łóżka, jutro weź wolne w pracy i jedź do lekarza ginekologa.
 
Dlatego tym bardziej jeśli nie masz bólu podbrzusza ani czerwonej krwi, to nie jedź na sor, połóż się do łóżka, jutro weź wolne w pracy i jedź do lekarza ginekologa.
Nie mam innych dolegliwości. Jutro mam zaplanowana wizytę u ginekologa więc grzecznie zaczekam😐
 
Byłam u lekarza. Na USG nic nie widać😞 za tydzień mam kolejna wizytę. Doktor mówi, że mogło mi się przesunąć o tydzień... Dostałam skierowanie na betę. Dzisiejszy wyniki 598,000 w porównaniu do wyniku z 13go (91, 200) przyrost 71%. Wcześniej był przyrost 220% czy to możliwe, że tak zmalało i jest ok? Czy poprostu wzrost się zatrzymał? Dla pewności sprawdzę jeszcze w środę ale słabo to wszystko wygląda 😞
 
Dziwne, że lekarz nic nie widział ja swoją pierwszą wizytę miałam w 4 tygodniu i chociaż pęcherzyk był widoczny. Może Twój lekarz miał jakiś stary sprzęt ? Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę ? Poczekaj cierpliwie do środy, sprawdź betę. Powodzenia
 
Jesteś 3,5 tygodnia po inseminacji a beta powinna być już w tysiącach. Więc ja nie nastawiałabym sie pozytywnie. Poza tym nie ma co porównywać wyniku po tylu dniach.
@Belzaa dziwne to nie jest. Pęcherzyk widać zazwyczaj gdy beta jest w granicach 1000-1500. Tutaj ma niecałe 600.
 
reklama
Ostatnia MC była 11.02 więc teraz ok 6tydzien. Norma bety w 6 tyg jest od 152- 31750 więc teoretycznie jest ok. Tylko niepokoi mnie spadek przyrostu ale skoro mówicie, że nie ma co porównywać do wyniku z przed tygodnia to poczekam do środy. Pęcherzyki przy inseminacji miałam całe więc samo zapłodnienie mogło przesunąć się o tydzień. Następna wizytę mam w poniedziałek, może wtedy coś zobaczy.
 
Do góry