reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza miesiączka po porodzie....

karolinna pisze ze to normalne bo nie znam ani jednej kobiety,ktora po naturalnym porodzie by mocno nie krwawila.jesli potrafisz czytac ze zrozumieniem to wiesz ze wcale nie odradzalam jej wizyty u lekarza.poza tym nie musze byc lekarzem zeby wyrazic swoja opinie tym bardziej ze po kazdym moim porodzie lekarz mowil mi o tym ze rzecza naturalna sa obfite krwawienia.Karolino ja jedynie staram sie doradzic andrewie a to co zrobi chyba zalezy od niej i jej wlasnego rozsadku wiec dlaczego mialabym miec wyrzuty sumienia??poza tym uwazam ze takie posty wynikaja z niedopatrzen lekarzy bo kazda kobieta powinna byc poinformowana jak jej cialo moze sie zachowywac po porodzie
andrew nie wiem czy wiesz ale nie powinnas na razie uzywac tamponow tylko podpasek i jezeli bedzie to trwalo dluzej niz standardowa miesiaczka czyli okolo6 dni powinnas wtedy isc do lekarza
nie wiem czy nie zauważyłaś że andrewa88 jest miesiąc po porodzie(4tyg), gdzie normalnie powinien trwać jeszcze połóg i nagle dostaje silnego krwawienia i ty uważasz ze to takie normalne? ja na przykład pierwszy tydzień po porodzie mocno krwawiłam ale z każdym dniem było coraz słabiej, chyba że ty jedna znasz normy co jest normalne? bo ja wiem że każda z nas reaguje inaczej i nie ma reguły, która wg ciebie jest oczywista. W twoim poprzednim poście nic nie wspomniałaś i lekarzu, napisałaś tylko że (przypomne) mocne, nagłe krwawienie 4 tyg po porodzie jest normalne.
 
reklama
DZIEWCZYNY
po pierwsze bardzo dziękuje za odpowiedzi:-D
po drugie nie sprzeczajcie się w mojej sprawie:) każda jest inna i wiadomo, że różnie reagujemy dlatego pytam się jak różne te zmiany u was były..wiadomo, że tak czy sie pójde do gina ale wiecie chciałam się wstrzymać aż będę 6 tyg po porodzie a głupio mi tak troche iść z takim krwawieniem..troche to krępujące...jedank za waszą radą napewno z ginem się skontaktuje bo nadal tak samo krwawie i nic się nie zmienia....

andrew nie wiem czy wiesz ale nie powinnas na razie uzywac tamponow tylko podpasek i jezeli bedzie to trwalo dluzej niz standardowa miesiaczka czyli okolo6 dni powinnas wtedy isc do lekarza

no tego nie wiedziałam..dzsiaj miałam np tampony+podpaska+jeszce chusteczki;/ a i tak po 30 min musiałam zmienić...dam znać jutro co powiedział ginekolog

jeszcze raz dziękuje :***
 
Andrewa, a rodziłaś naturalnie, czy miałaś cesarkę??

Ja po 1 porodzie (sn) miałam pierwszą @ tak okropną, bolesną i obfitą, że też "nie wiedziałam, co począć"... no wiadomo, trzeba przeczekać, potem już było OK.

Jaja były przy drugim porodzie, miałam cc i po 4 tygodniach nagle zaczęłam na nowo krwawić (po 4 tygodniach od cc miałam już tę krew taką brunatną, no wiadomo, jak to w połogu, a tu nagle znowu czerwona, taka "nowa"). I pojechałam do szpitala, akurat mój ginekolog tam pracuje i mi kazał przyjechać, bo miał dyżur i mnie zbadał i orzekł, że to rzeczywiście @ - trochę wcześnie, ale tak było, a dodam, że nie karmiłam piersią, i też było tego sporawo, także przychylam się do postu m02051991, że to może być normalne, choć jeśli Cię to niepokoi, to jak najbardziej do lekarza. Ja też się wystraszyłam, tym bardziej, że byłam po cc i myślałam, że to jakiś krwotok pooperacyjny:szok:.
I też mi się wydaje, że tampony to niedobry pomysł (znaczy, jeśli bym ja rodziła sn, to bym nie bardzo chciała ich używać np. ze względu na szycie i te sprawy, bo akurat szyta byłam:baffled::confused:)
 
no ja rodziłam naturalnie i nie karmie piersią...ehhh kobitki kochane jesteście..nic ja mykam spać bo nie mam już siły a dzieci właśnie usneły...jutro dam znać co się dowiedziałam od gina :)

buziaczki i słodkich snów :***
 
Co do tamponów to podczas połogu są " zabronione" tak słyszałam i nie uzywałam choć miałam cc. No ale skoro sie organizm oczyszcza to uznałam ze lepiej nie ryzykować, a przez okres połogu i pierwsze 6 dni pierwszej miesiączki latałam w podkładach po porodowych takich ogromnych podpaskach:/ połóg u mnie trwał 6 tygodni potem miałam jako tako 2 tygodnie przerwy ( lekkie plamienia miałam) i po tych 2 tygodniach znowu miesiączka na 2 tygodnie.

andrewa zapytać sie nie zaszkodzi nic nie tracisz, a bedziesz spokojniejsza:-)


E, dziewczyny nie ma o co kopii kruszyć. Każdy wyraża tu swoją subiektywną ocenę i odczucia, które zapewne nie będą się pokrywać ze wszystkimi przypadkami. Zadając jakieś pytanie oczekujemy odpowiedzi z różnych źródeł i wyciągamy z nich to co jest wg nas ważne. Nie ma po co atakować innych, ja np w takim przypadku tez nie poszłabym do ginekologa i uznałabym to za normalne bo po prostu od zawsze mam bardzo obfite krwawienia. Co całkowicie nie oznacza, że chciałabym kogokolwiek odwodzić od zamiaru konsultacji z fachowcem. Po prostu wyrażamy tylko swoje opinie a to co andrewa zrobi to już tylko i wyłacznie jej decyzja, my możemy tylko wyrażać opinie, które do niczego nie zobowiązują. Tak wiec spokojnie:)
 
Do góry