reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków od A do Z ...

reklama
też się zastanawiałam czy z języczkiem coś trzeba robić, zapytam jeszcze pediatrę przy okazji.
Co do wycierania dupci po siku to tak różnie, czasem wytrę, czasem nie.
A ta ciemieniucha to jak wygląda? I czy wszystkie dzieci to mają? Ja zauważyłam dziś u Maksia że troche sucha skóra jest na główce z przodu pod włosami, czy to może być to?

ja też zauważyłam takie minimalne aczątki łuszczenia się skóry, może zbyt częso myję jej główkę ( codziennie podczas kąpieli ) ?
 
ja z języczkiem nic nie robię, a pupcie przecieram kilka razy dziennie po siku,żeby odświeżyć skórkę,szczepionka po gruźlicy ostatnio jakby pękła i lekko się babrze,ale położna dziś to widziała i stwierdziła że tak ma być,więc ok. Co do pępka,to mimo tego,że Jaś właśnie dziś skończył 5 tygodni ,to jeszcze go mamy,co prawda wisi na ostatnim włosku,ale jest.A wczoraj się do mnie pięknie uśmiechnął...i to było najwspanialsze:-)
 
Ja też z języczkiem nic nie robię. Położna o tym mi nic nie wspominała. Co do wycierania pupki to wycieram za każdym razem tylko że u mnie przeważnie idzie to i to więc i tak musiałabym wytrzeć.

Dziś robimy "święto lasu" dla młodej.
 
Pępek odpadł u nas po 2 tygodniach i 2 dniach.
Ja też przy każdej zmianie pieluchy wycieram pupę Emiśkowi chusteczkami.
Agusia położna mówiła żeby ten języczek tzn nie nalot tylko jak już robią się pleśniawki wycierać właśnie pieluchą tetrową namoczoną w wodzie z wanienki. Że afty to są grzyby i trzeba je zetrzeć.
U nas położna była 1 raz, drugi miała przyjść ale jeszcze się nie pokazała... :dry:
Martela Krostki z białym czubkiem - zaczerwienione w koło to potówki, i one znikają szybko po 1-2 dniach a pokazują się nowe.
Natomiast kaszka na czole, a później na policzkach to trądzik niemowlęcy i u nas minął po ok tygodniu.
 
miki
a powiedziałą jak rozróżnić kiedy nalot to już pleśniawki?
moja ja była to sama nie wiedziałą, kazała przecierać aftinem, ale ja różnicy nie widziałam.

wodą z wanienki to ja bym się jednak bała w buzi smyrać dziecku.
 
Ja wycieram pupcie wacikiem zamoczonym w wodzie,bo po chusteczkach pampers dostał zaczerwienienia.Po dwóch dniach przemywania wodą wszystko wróciło do normy.Po sisiu wycieram sporadycznie..
 
reklama
Do góry