reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pepowina dwunaczyniowa...

Witam ja również dostałam skierowanie do szpitala ale z powodu tego że pani ginekolog nie może znaleźć jednej nerki :( z serduszkiem wszystko dobrze i z główką również . Też żyjemy w strachu :( cały czas cos sie dzieje z naszym synkiem :( mam nadzieje że wszystko sie ułoży i dzieci urodzą sie zdrowe. 3majcie się
witaj Jolcia.

jak u Was? znalezli tę drugą nerkę?
co lekarze mowią?


Napisane na SM-G800H w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
witaj Jolcia.

jak u Was? znalezli tę drugą nerkę?
co lekarze mowią?


Napisane na SM-G800H w aplikacji Forum BabyBoom

Pytałaś wcześniej o dobrego lekarza, my z żoną chodziliśmy do dr Papieza
witaj Jolcia.

jak u Was? znalezli tę drugą nerkę?
co lekarze mowią?


Napisane na SM-G800H w aplikacji Forum BabyBoom
Idź do dr Papieża na ul Pabianicka na przeciwko aqua parku, albo na 4d na Jedności Narodowej 118 a tam też jest bardzo dobry lekarz, aczkolwiek Papież jest chyba najlepszy, żona tam jeździła 2 ciążę i naprawdę godny polecenia
 
Witajcie ☺ dawno mnie tu nie było... chciałam wam powiedzieć że zostałam mama 17 sierpnia zdrowego chłopca Krzysia ☺3700g i 55cm urodzony w terminie. Pomimo wielu nerwów i nieporozumień w ciąży, wszystko okazało się dobrze. Pepowina 2 naczyniowa była ale funkcjonowała prawidłowo. Także dla wszystkich 2 naczyniowych mam GLOWA DO GÓRY PEPOWINA 2 NACZYNIOWA TO NIC TAKIEGO ..... TAKA URODA☺ moje 4 miesięczne dzieciątko teraz śpi . Powodzenia i wytrwałości dla wszystkich którzy dowiedzieli się o takiej pepowinie, wiem co to za stres i nerwy ale zupełnie niepotrzebne UWIERZCIE MAMUSIE ☺
 
Ostatnia edycja:
Drogie przyszłe mamy, tatusiowie... :-) Wiem, że to forum dla mam ale jako przyszły Tata chcę uspokoić wszystkich zaniepokojnych rodziców. Po krótce chciałem wam przedstawić moją historię, która jest związana z poruszanym tematem. Z żoną staraliśmy się o dziecko około roku. W końcu nadszedł ten dzień kiedy w brzuszku pojawiła się ta wymodlona i wyczekana przez nas istotka. :-) Kiedy pojechalismy na usg genetycznym do Pana doktora Saltiego wszystko wyszło w porządku oprócz jednej rzeczy... Lekarz zauważył wsteczną fale zwrotną w przewodzie żylnym. Zalecił echo serca profilaktycznie po 20 tyg... Pomimo, że wsyzstkie inne pomiary, przeziorność, itp były w mormie to z żoną odchodziliśmy od zmysłów i zaczeliśmy szukać w internecie... Po przecież człowiek zawsze wychwytuje to co megatywne i przeżywa to 100 razy bardziej... Z biegiem czasu wiem, że było niewarto... Na jednym z kolejnych usg kontrolnych lekarz znow złapał tę żyłkę i fali nie było... Ale to nie koniec. Wczoraj mielismy kolejne usg i nasza Pani doktor w 28 tyg odkryła, że pępowima jest dwunacxyniowa a nie 3 tak jak powinna. Wczesniej oczywiscie była 3 naczyniowa ale gdzies sie one zasklepiły. W takim przypadku echo jest konieczne... I sytuacja sie powtorzyła... Płacz, obwinianie się... Czytanie glupot w internecie. Wczoraj bylismy u Pani doktor Dangel (która jest aniołem i najlepszym specjalistą na świecie wedlug mnie :-) ) na echu serduszka... To było dla mnie najdłuższe 40 min w życiu... Kiedy żona wyszła i powiedziała, że nasza Zuzia ma zdrowe serduszko, nie powstrzymałem łez w gabinecie. Pępowina faktycznie jest dwunaczyniowa ale tetnica jest na tyle szeroka, ze nie ma zagrozenia.Serduszko nie ma najmniejszej wady. Sprawe jednak trzeba monitorowac ponieważ mała jest troszke mniejsza niz byc powinna. :-) Wazne aby przyszla mama wiecej odpoczywala... :-) Z perspektywy czasu zaluje jednego...że czytalismy to wszystko w internecie... Wiem że łatwo powiedzieć bo człowiek szuka od razu rozwiazania, otuchy na forach. Moze to dziwnie zabrzmi ale zaufajcie lekarzowi, nie forom internetowym. Pepowina dwunaczyniowa to NiE wyrok tylko motywacja do tego aby zadbać o to szczęscie, ktore nosi sie w brzuchu. Po wczorsjszym badaniu jestesmy juz spokojni i nauczeni pokory..:-) A moją żonę i coreczkę kocham nad zycie. Michał :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej. Te wszystkie pozytywne historie podnoszą na duchu.
U naszych bliźniaków jednokosmowkowych również jest pepowina dwunaczyniowa. Na dwóch prenatalnych czyli całkiem wcześnie dwaj różni lekarze zauważyli ta nieprawidłowość :(
Zalecane mam echa serduszek po 20 tyg i będziemy obserwować. Na ten moment wszystko jest w porządku ale co będzie dalej to nie wiem :/ zrobiliśmy dodatkowy test genetyczny maternit21 żeby wykluczyć wady. Jeszcze czekamy na wynik. Ale wad serduszka czy nerek czy innych narządów wiadomo, że nie pokaze...
 
Jestem po pierwszym badaniu prenatalnym (12 tc + 3) i doktor wykrył 2-naczyniową pępowinę. Zalecił zrobienie echa serduszka po 20 tc. Serce, przepływy i reszta są w porządku. Mimo tego, że historie przeczytana na forum podnoszą na duchu, to i tak bardzo się boję o swojego Maluszka. Myślę, że to będą strasznie długie tygodnie do badania echa serca, ale powoli nastawiam się bardziej pozytywnie niż po dzisiejszej wizycie u lekarza.
 
reklama
Do góry