reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyki ciążowe

Maraton

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Luty 2021
Postów
50
Witam, w 5tygodniu ciąży byłam na USG podczas którego lekarz nie zobaczył pęcherzyka ciążowego. Po USG dopochwowym lekarz zobaczyl dwa pęknięte pęcherzyki oraz jakieś dwa pęcherzyki w jajniku. Dwa testy ciążowe pozytywne. Cykle średnio 27dni. Ostatnia miesiączka 31.12, owulacja według testu 16/17grudnia. Pierwszy test 31.01 negatywny. Kolejny 3.02 i 4.02 pozytywny. Lekarz jednak ciąży nie widzi. Zlecił betę, którą zrobiłam w dniu następnym, wyszła 763. Nie dopytałam o te pęknięte pęcherzyki z nerwów, czy to możliwe że były widoczne pęknięte pęcherzyki ciążowe i najprawdopodobniej dojdzie do poronienia za jakiś czas?? Wspominał zarówno o ciąży biochemicznej jak i pozamacicznej, że mogła być podwójna owulacja,... kolejna beta w poniedziałek. Proszę o radę, odnośnie tych pęcherzyków
 
reklama
Witam, w 5tygodniu ciąży byłam na USG podczas którego lekarz nie zobaczył pęcherzyka ciążowego. Po USG dopochwowym lekarz zobaczyl dwa pęknięte pęcherzyki oraz jakieś dwa pęcherzyki w jajniku. Dwa testy ciążowe pozytywne. Cykle średnio 27dni. Ostatnia miesiączka 31.12, owulacja według testu 16/17grudnia. Pierwszy test 31.01 negatywny. Kolejny 3.02 i 4.02 pozytywny. Lekarz jednak ciąży nie widzi. Zlecił betę, którą zrobiłam w dniu następnym, wyszła 763. Nie dopytałam o te pęknięte pęcherzyki z nerwów, czy to możliwe że były widoczne pęknięte pęcherzyki ciążowe i najprawdopodobniej dojdzie do poronienia za jakiś czas?? Wspominał zarówno o ciąży biochemicznej jak i pozamacicznej, że mogła być podwójna owulacja,... kolejna beta w poniedziałek. Proszę o radę, odnośnie tych pęcherzyków
Pęcherzyki w jajniku widział? To by wskazywało na ciążę pozamaciczną... Ogólnie to trudno cokolwiek wywnioskowac... W 5 tygodniu czasem może nie być nic widać. Kiedy lekarz kazał Ci znowu przyjść?
 
Tak, widział jakieś pęcherzyki, jeden ponoć większy, drugi mniejszy. Coś dumał że ciałko krwotoczne? Dużo mówił ale nic konkretnie.Potem wspomniał o tych dwóch innych pękniętych, ale czy to ciążowe?
ale gdzie były to już nie wiem z tego wszystkiego... kazał dzwonić po wyniku bety ale że wynik był późno to w poniedziałek dopiero pójdę
 
Tak, widział jakieś pęcherzyki, jeden ponoć większy, drugi mniejszy. Coś dumał że ciałko krwotoczne? Dużo mówił ale nic konkretnie.Potem wspomniał o tych dwóch innych pękniętych, ale czy to ciążowe?
ale gdzie były to już nie wiem z tego wszystkiego... kazał dzwonić po wyniku bety ale że wynik był późno to w poniedziałek dopiero pójdę
 
Jak ty ostatnią miesiączkę miałaś 31 grudnia, to co chciałaś zobaczyć na USG?
Na USG w macicy pęcherzyk pojawia się gdy beta osiągnie minimum 1000 (a czasem nawet i więcej).
A co do pęcherzyków - to tak nieskładnie napisane, że się nie wypowiem.
 
Jak ty ostatnią miesiączkę miałaś 31 grudnia, to co chciałaś zobaczyć na USG?
Na USG w macicy pęcherzyk pojawia się gdy beta osiągnie minimum 1000 (a czasem nawet i więcej).
A co do pęcherzyków - to tak nieskładnie napisane, że się nie wypowiem.
Dzięki za odpowiedź, trudno mi opisać jakoś konkretniej na temat tych pęcherzyków bo sam lekarz mówił tak zawile że sama zgłupiałam. Jedynie zastanawia mnie czy to mogły być pęknięte pęcherzyki ciążowe?
 
Nie - nie ma czegoś takiego jak pęknięty pęcherzyk ciążowy :)
Lekarzowi raczej chodziło o pęcherzyki Graafa - z nich uwalnia się dojrzała komórka jajowa.

A ciałko krwotoczne fizjologicznie powstaje w jajniku po owulacji z pęcherzyka, z którego uwolniła się komórka jajowa. Produkuje progesteron, a w terminie miesiączki samo znika.
 
reklama
reklama
Do góry