reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2024

reklama
A właśnie tak dziewczyny chciałam coś sprostować, ja i @MartaMarkry już się znamy z grudniowek 2022 😅 i mega się cieszę, że znowu mamy termin na ten sam miesiąc. Marta to jest najlepszy motywator do pakowania walizki. Tylko kurna poprzednio miałam termin na 3 tygodnie po niej, a teraz mam termin kilka dni przed nią 😱 Marta pamiętaj, weź poprawkę, że urodziłam prawie miesiąc przed terminem 😅
Przebijam! Ja się z czerwcowej 2022 znam z @Magdalena09 ,a prywatnie z @rechatinka 😆

Ja mam ochotę na wszystko a czasem na nic. Pierwsza moja zachcianka to kurczak slodkokwasny. Ale mam też ochotę na kwasne i na słodkie 😆

Szyja (mięśnie, aż promieniuje na glowe) dalej mnie boli :/ chociaż mam wrażenie, że jest ciut lepiej.
 
Ja od samego początku mam ochotę na jajka, sery żółte i białe, banany i ziemniaki więc może brakuje mi potasu i mogłabym litrami pić kefir i sok pomidorowy 🙂 Mięso też mi nie wchodzi a kawa zależy od dnia raz wypije a raz mnie odrzuca. Słodycze to tylko mogę zjeść czekoladę i lody.

Też mam dziwny posmak w buzi i ciągle szoruje zęby 🤭

Według kalendarza chińskiego wychodzi mi dziewczynka i mam też takie przeczucie zobaczymy czy się sprawdzi hahaha.. w poprzednich ciążach mi się sprawdziło..😏
 
Ja w ciąży używałam innych, teraz też chce uważać. Kwasy AHA albo hialuronowy - któryś z nich, który jest niemal we wszystkim, na pewno jest szkodliwy. Witamina C w kosmetykach chyba też szkodzi, ale matce - mogą powstać przebarwienia. Co do innych składników, to nie mam wystarczającej wiedzy, dlatego wolałabym mieć coś bezpiecznego z polecajki. Wiadomo, jednak tych kremów trochę się używa, a ze skóry coś może przenikać do krwioobiegu.
EDIT: gdyby ktoś był ciekawy, to tu jest jakiś spis czego nie wolno: Link do: Kosmetyki w ciąży - czego unikać? | Eloderm
Ja używałam wcześniej seri Tołpa dermo face ale są tam kwasy które nie mogą być używane w ciąży i przerzuciłam się na serię firmy „Wianek” które są bezpieczne w ciąży w wszystkie ich produkty. Kiedyś stosowałam i na prawdę super firma :)
 
Kwas hialuronowy ponoć jest bezpieczny w ciąży, mi w aptece polecono własnie dermokosmetyki nawilżające z kwasem hialuronowym
 
reklama
Dzień dobry.
Chciałam się przywitać mamusie. U mnie termin na 7 października. Pierwsze dziecko. Jestem dość zaawansowana wiekowo bo mam 35lat. Starania były od ok 7 lat z przerwami. Udało się naturalnie w momencie w którym najmniej bym się tego spodziewała. Ogólnie czuję się dobrze. Czasem mam ból brzucha jak na okres, zawroty głowy i ból kręgosłupa lędźwiowego. Dzidzia rozwija się prawidłowo.
 
Do góry