reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Opuchnięte kostki, stopy, zdrętwiałe dłonie, w nocy można je przecinać siekierą bo ich nie czuję, przejście parę metrów i ból kręgosłupa, ciężkie te moje ostatnie miesiące, ale muszę przyznać, ze pomimo tego wszystkiego i początkowych wymiotów, chyba każdej życzę takiej ciąży ☺️ Moje dziecko w brzuchu jest tak delikatne i subtelne, że noce oprócz siusiu mam przespane ☺️ Ogólnie wychodzę z założenia, że jeżeli nie mam wpływu na zespół cieśni i opuchliznę to muszę nauczyć się z tym żyć i ciąża to piękny czas 🥰
 
reklama
Tak, ale jak zaczęłam się zagłębiać, to Boże mój jedyny 🤦🏽‍♀️ Kazdy rodzaj taka już miałam przez noc. Na szczęście mam dziś ktg wiec ginekolog zobaczy te wyniki w miarę szybko, pewnie będzie kazał powtórzyć. Dzięki za odzew ☺️
daj znać co Ci powiedział 🙂 ja tez mam ponad normę od dłuższego czasu, nikt nie zwrócił na to uwagi!
 
Cześć dziewczyny. Czy któraś z Was ma/miała założony pessar? Ja jestem dzien po zdjeciu, szyjka po zdjeciu z 2cm calkiem się zgładziła, rozwarcie na 3cm ale akcji porodowej brak. Lekarz proponuje indukcję w przyszłym tygodniu (skończony 38 tc) ale zastanawiam się czy to konieczne, maluch w USG jest nadal dość mały (niecałe 3kg). Miałyście podobne doświadczenia?
 
daj znać co Ci powiedział 🙂 ja tez mam ponad normę od dłuższego czasu, nikt nie zwrócił na to uwagi!
Ginekolog powiedział, że nie zwracają na to uwagi, bo to ciąża i takie odchyły różne to norma, bardziej zacząłby się martwić gdyby białe i czerwone krwinki szalały, a są w idealnych normach ☺️ Nawet nie kazał powtarzać badań, bo mówi, że to niepotrzebne ☺️
 
Cześć dziewczyny. Czy któraś z Was ma/miała założony pessar? Ja jestem dzien po zdjeciu, szyjka po zdjeciu z 2cm calkiem się zgładziła, rozwarcie na 3cm ale akcji porodowej brak. Lekarz proponuje indukcję w przyszłym tygodniu (skończony 38 tc) ale zastanawiam się czy to konieczne, maluch w USG jest nadal dość mały (niecałe 3kg). Miałyście podobne doświadczenia?
A po co ta indukcja? Złe przepływy w łożysku? Twój lekarz pracuje w szpitalu czy tylko skierowanie wystawi?
 
A po co ta indukcja? Złe przepływy w łożysku? Twój lekarz pracuje w szpitalu czy tylko skierowanie wystawi?
Wszystkie wyniki, w tym przepływy ok. Ja jestem w szpitalu, trafiłam ze względu na silny ból głowy, który zreszta juz ustąpił, neurologicznie jest ok. Ponieważ i tak wypadał już termin zdejmowania pessara, zrobiono to w szpitalu. Kolejnego dnia miałam wychodzić do domu, a tu okazało się, że jednak szyjka zgładzona, rozwarcie i skurcze. Po kilku godzinach skurcze ustąpiły, od doby nic się nie dzieje, rozwarcie się nie zwiększa. Właśnie nie wiem dlaczego lekarz rozważa indukcję. Najpierw przez ponad 10 tygodni walczyłam, żeby jak najdłużej wytrzymać z pessarem, a teraz nagle wywoływać poród wcześniej... Niestety nie ma aktualnie mojego lekarza prowadzącego
 
Wszystkie wyniki, w tym przepływy ok. Ja jestem w szpitalu, trafiłam ze względu na silny ból głowy, który zreszta juz ustąpił, neurologicznie jest ok. Ponieważ i tak wypadał już termin zdejmowania pessara, zrobiono to w szpitalu. Kolejnego dnia miałam wychodzić do domu, a tu okazało się, że jednak szyjka zgładzona, rozwarcie i skurcze. Po kilku godzinach skurcze ustąpiły, od doby nic się nie dzieje, rozwarcie się nie zwiększa. Właśnie nie wiem dlaczego lekarz rozważa indukcję. Najpierw przez ponad 10 tygodni walczyłam, żeby jak najdłużej wytrzymać z pessarem, a teraz nagle wywoływać poród wcześniej... Niestety nie ma aktualnie mojego lekarza prowadzącego
Masz aktualny posiew z pochwy ujemny? Zawsze możesz się wypisać na własne żądanie i wrócić jak samo się zacznie albo jak prowadzący powie że trzeba się kłaść. Może poproś jeszcze na porannym obchodzie o rozmowę z lekarzem jak oni to widzą. Może są prawie pewni, że natura zadziała sama w ciągu tygodnia.
A moze boją się że rozwinie się np infekcja? Dzidziusia już masz donoszonego, wielki sukces, że jesteś na tym etapie - nie trzeba się bać, że się urodzi trochę przed terminem. Ale z drugiej strony, powinni Ci wyjaśnić czemu nie chcą czekac dluzej na naturalny początek...
 
Masz aktualny posiew z pochwy ujemny? Zawsze możesz się wypisać na własne żądanie i wrócić jak samo się zacznie albo jak prowadzący powie że trzeba się kłaść. Może poproś jeszcze na porannym obchodzie o rozmowę z lekarzem jak oni to widzą. Może są prawie pewni, że natura zadziała sama w ciągu tygodnia.
A moze boją się że rozwinie się np infekcja? Dzidziusia już masz donoszonego, wielki sukces, że jesteś na tym etapie - nie trzeba się bać, że się urodzi trochę przed terminem. Ale z drugiej strony, powinni Ci wyjaśnić czemu nie chcą czekac dluzej na naturalny początek...
dzięki, tak jutro zrobię i wypytam dokładnie o przyczyny tej rekomendacji. Zdaję sobie sprawę, że 38tc to już ciąża donoszona, ale wolałabym jednak nic nie przyspieszac, jeśli nie ma wyraźnych powodów. Szczególnie, że moje pierwsze dziecko rodzilam w 42tc, a i tak nie bylo zbyt duże (3400).
 
reklama
Mnie też już końcówka bardzo męczy.. od 2 tygodni ból miednicy nie daje mi spokoju, a nawet się nasilił.. bałam się ze rozejście spojenia łonowego mi się zrobiło, bo o obróceniu na łożku mogę aby pomarzyć, chodzenie, wstawanie to jakiś horror.. aż wczoraj wybrałam się do ortopedy to sprawdzić, ale okazało się ze rozejście to nie jest, jedynie duży obrzęk mi się zrobił i to on może nasilać ból..
wizytę u ginekologa mam w środę, jestem ciekawa co powie.. czy wystawi juz skierowanie do szpitala i czy poród naturalny czy cesarka 🙈
 
Do góry