reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Cześć:) podczytuję Was od jakiegoś czasu i wreszcie po środowej wizycie nabrałam odwagi żeby się odezwać. U mnie dziś 9+2. To moja druga ciąża, pierwsza niestety pozamaciczna. Walczę też z cukrzycą ciążową od 7tc - zwłaszcza z cukrami na czczo. Życzę nam wszystkim dużo spokoju bo pewnie podobnie jak ja ciągle się zamartwiacie i odliczacie dni do kolejnych wizyt:)
Witaj na pokładzie 😉!! Rozgość sie tutaj u nas i czuj jak u siebie! Również mam ciążę cukrzycową, przybijam piątkę. Razem tu wszystkie damy radę 💪
 
reklama
Hej dziewczyny, powiedzcie mi czy któraś z Was ma uczucie bulgotania w macicy? Mam wrażenie jakby mi się tam woda przelewała albo tak bulgotalo jak normalnie w brzuchu jak głodna jestem. Dziś mam pierwszy dzień odstawienia porannej globulki dopochwowej z progesteronem i boję się, że to przez to.
Wiesz, ja też sie bałam tego uczucia - bo mi bulgocze tak przed okresem i ciagle boje sie ze tam coś sie dzieje. (miałam tak może tylko 2x i tyle). Lekarz mi powiedział, że jak dzidzia sie rusza - kobieta nie czuje tego na tym etapie ale płyny się ruszają i czasem jest to odczuwalne jako "bulgotanie". Ze kobiety czasem myslą ze po prostu bulgocze a to jest efekt uboczny pierwszych ruchów i "skoków". Maleńśtwo ma tam duzo miejsca i kazdym wiekszym ruchem tworzy "bulgot" płynów. Tak słyszałam.
 
Wiesz, ja też sie bałam tego uczucia - bo mi bulgocze tak przed okresem i ciagle boje sie ze tam coś sie dzieje. (miałam tak może tylko 2x i tyle). Lekarz mi powiedział, że jak dzidzia sie rusza - kobieta nie czuje tego na tym etapie ale płyny się ruszają i czasem jest to odczuwalne jako "bulgotanie". Ze kobiety czasem myslą ze po prostu bulgocze a to jest efekt uboczny pierwszych ruchów i "skoków". Maleńśtwo ma tam duzo miejsca i kazdym wiekszym ruchem tworzy "bulgot" płynów. Tak słyszałam.
ta odpowiedź bardzo mi pasuje 😊 Dziękuję 😘
 
Wiesz, ja też sie bałam tego uczucia - bo mi bulgocze tak przed okresem i ciagle boje sie ze tam coś sie dzieje. (miałam tak może tylko 2x i tyle). Lekarz mi powiedział, że jak dzidzia sie rusza - kobieta nie czuje tego na tym etapie ale płyny się ruszają i czasem jest to odczuwalne jako "bulgotanie". Ze kobiety czasem myslą ze po prostu bulgocze a to jest efekt uboczny pierwszych ruchów i "skoków". Maleńśtwo ma tam duzo miejsca i kazdym wiekszym ruchem tworzy "bulgot" płynów. Tak słyszałam.
Tak jest, ale raczej w późniejszych tygodniach, dlatego pytałam który tydzień i która ciąża, bo w pierwszej może tak być koło 16tc, w kolejnych nawet już koło 13tc.
Ale na tym etapie to prawdopodobnie jelita, które działają trochę inaczej pod wpływem progesteronu oraz się przesuwają pod wpływem rosnącej macicy, więc też dają inne odczucia.
 
reklama
Do góry