reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Cieszę się, że z Wami wszystko dobrze. 😀 a byłaś na sorze czy u swojego lekarza? Mi na sorze za każdym razem sprawdzali przy krwiakach. Jak robili Ci badanie USG, tu jestem laikiem więc opiszę jak ja to nazywam, włączali podczerwień? Wtedy pokazuje krew, albo skąd się sączyła jak nie mogli np u mnie już znaleźć krwiaka bo się opróznił. Sa dwa kolory niebieski i czerwony.
Tutaj idzie się do lekarza pierwszego kontaktu😶 do 5 miesiąca ciazy wcale nie ratują a ciąże prowadzi położna i lekarz pierwszego kontaktu... ja chodze prywatnie na usg do ginekologa ale on też po prostu potrafi ustalić płeć i pewnie na tym koniec, nie badają dziecka przez usg jeśli chodzi o wady genetyczne czy jakieś rozwojowe, sama muszę ginekologa nakierowywac co ma mi u dziecka zmierzyć 🤪
 
reklama
Tutaj idzie się do lekarza pierwszego kontaktu😶 do 5 miesiąca ciazy wcale nie ratują a ciąże prowadzi położna i lekarz pierwszego kontaktu... ja chodze prywatnie na usg do ginekologa ale on też po prostu potrafi ustalić płeć i pewnie na tym koniec, nie badają dziecka przez usg jeśli chodzi o wady genetyczne czy jakieś rozwojowe, sama muszę ginekologa nakierowywac co ma mi u dziecka zmierzyć 🤪
Współczuję. Ja bym oszalała. Tym bardziej, że przez krwiaki zwiększali dawki luteiny. I non stop badania krwi. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 😃
 
Hej dziewczyny, miło mi się przywitać z Wami! Obecnie jestem w 12+2 i to moja druga ciąża. Przewidywany termin porodu z OM to 27.10. W domu mam już córeczkę, która w listopadzie skończy 4 latka. Ciąża jak do tej pory przebiega trudniej niż poprzednia, mam zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, a łożysko jest przodujące (aktualnie ułożyło się za nisko i zasłania drogi rodne). Mamy nadzieję, że się podniesie i będzie wszystko dobrze. Kolejna wizyta 6 maja.
O, przeglądałam właśnie posty, by zobaczyć czy nie natrafię tu na kogoś z niskim łożyskiem. Piątkę przybijam! Ja też z cukrzycą i łożyskiem przy ujściu. Mam się oszczędzać, nie sexić do następnej wizyty, nie dźwigać, nie przemęczać się... bla, bla, bla.

A Ty dostałaś jakieś zalecenia?
 
O, przeglądałam właśnie posty, by zobaczyć czy nie natrafię tu na kogoś z niskim łożyskiem. Piątkę przybijam! Ja też z cukrzycą i łożyskiem przy ujściu. Mam się oszczędzać, nie sexić do następnej wizyty, nie dźwigać, nie przemęczać się... bla, bla, bla.

A Ty dostałaś jakieś zalecenia?
 
To nie jestem sama z tym problemem. Zalecenia mam identyczne: nie podnosić ciężkich rzeczy i zakaz sexu przez kilka tygodni (nie określił ile, więc prawdopodobnie sprawdzi rozwój sytuacji na kolejnej wizycie i powie co dalej).
Miałaś już wizytę u diabetologa? Jak wygląda leczenie? Ja w poprzedniej ciąży nie miałam cukrzycy, a pierwszą wizytę mam w poniedziałek. Trzeba iść później do dietetyka?
 
To nie jestem sama z tym problemem. Zalecenia mam identyczne: nie podnosić ciężkich rzeczy i zakaz sexu przez kilka tygodni (nie określił ile, więc prawdopodobnie sprawdzi rozwój sytuacji na kolejnej wizycie i powie co dalej).
Miałaś już wizytę u diabetologa? Jak wygląda leczenie? Ja w poprzedniej ciąży nie miałam cukrzycy, a pierwszą wizytę mam w poniedziałek. Trzeba iść później do dietetyka?
Ja miałam cukrzycę w poprzedniej ciąży i miałam tylko słodycze sobie odpuścić, z zalecenia gina. Nikt mnie nigdzie nie wysyłał :) Teraz będę robiła krzywą w przyszłym tygodniu i zobaczymy.

Ty już po krzywej?
 
Hej dziewczyny. Ja z innej beczki. Jak jest z waszymi jelitami i wyróżnieniem? Bo wszędzie słyszę o zaparaciach, a ja od praktycznie początku mam luźny stolec. Nie latam do łazienki kilka razy dziennie, ale raz na dzień się załatwiam. Jestem w 16 tygodniu, biorę pregna plus. Ciąża prawidłowa
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja z innej beczki. Jak jest z waszymi jelitami i wyróżnieniem? Bo wszędzie słyszę o zaparaciach, a ja od praktycznie początku mam luźny stolec. Nie latam do łazienki kilka razy dziennie, ale raz na dzień się załatwiam. Jestem w 16 tygodniu, biorę pregna plus. Ciąża prawidłowa

Hej, ja w pierwszej ciąży miałam ogromne zaparcia do samego rozwiązania, ale teraz na szczęście mnie to mija i do toalety chodzę regularnie. Oby już tak zostało [emoji28] [emoji85]
 
Do góry