reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Mówił Ci że cesarka? Mi jeszcze nie mówił nic o porodzie. W sumie nie wiem ile młody twraz waży. Ale już chyba trochę bo daje popalić. A mam taka zgage że zaraz mnie spali chyba [emoji23][emoji2356] jutro powtórka krzywej cukrowej [emoji2356]
Podobno wtedy wyciągamy Staśka wcześniej, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :D
 
Tak ,bo chodzi glownie o indeks glilemiczny tych produktow i tak np.kiwi mocno podnosi cukier czego bym się w życiu niespodziewala 🙀
Ja w środę mam konsultacje u diabetologia bo mam podwyzszony cukier po godzinie, reszta w normie.
Więc czeka mnie dieta ale taka delikatna:-)
Znalazłam piekarnie w której jest chleb dla cukrzykow👌👌
Chleby dla cukrzyków nie są polecane przez diabetologów zresztą jak wszystkie tego typu produkty. Kup sobie chleb żytni ale sprawdź skład żeby był duży % i czy nie ma tam dosładzaczy. Mi odpowiada tylko chleb słonecznikowy z biedronki taki bez opakowania wolnostojący, ale to kwestia indywidualna.
 
Mówił Ci że cesarka? Mi jeszcze nie mówił nic o porodzie. W sumie nie wiem ile młody twraz waży. Ale już chyba trochę bo daje popalić. A mam taka zgage że zaraz mnie spali chyba [emoji23][emoji2356] jutro powtórka krzywej cukrowej [emoji2356]
Nie, mówił, że wcześniej wywołamy poród, już po skończonym 37 tc :)
 
Ja bym jeszcze dodała, że nie zgodzić się na kąpiel w szpitalu jeśli ktoś o to zapyta i generalnie kąpać dziecko najwcześniej od 4 doby życia. Jeszcze też np. lepiej zainwestować w duże waciki kosmetyczne do przemywania pupy zamiast chusteczek z chemią.. i wręcz nawet ten najlepiej miesiąc to kąpać dzieciaka w samej wodzie.. bez dodatków (to akurat info ze szkoły rodzenia). Podobno wartości mazi płodowej utrzymują się właśnie koło miesiąca. No i jeszcze ważny jest kontakt skóra do skóry żeby dziecko było kolonizowane przez florę matki a nie szpitala. - Ostatnio to rozkminiam apropo planu porodu.. - fajne info też są na stronie "rodzić po ludzku". ;)
Tak masz rację rekomendacje teraz są inne właśnie brałam udział w pliku wykładach on line. Po pierwsze octenisept jest już ble my uzyskaliśmy kilka lat temu przy synu. Rekomendacja pępka higiena na sucho niczego się używa. Kąpiel na początku sama woda przygotowana chyba że matka ma atopa to wtedy od razu należy włączyć taki kosmetyk. Do pupy okupkanej woda z mydłem. Gdybyście były zainteresowane wykładamy to jeszcze mają być dwie tury może są jeszcze miejsca. Mogę poszukać linku.
 
Skóra do skóry, kangurowanie, bardzo ważne. Przy CC mama nie ma takiej możliwości, ale można poprosić by mógł zrobić to tata. Pozostaje pytanie jak to będzie wyglądać pod kątem wirusa bo były obostrzenia. Ja akurat chcę wykąpać dziecko po powrocie do domu i tak też rekomendowały mi położne - żeby zmyć z dziecka bakterie ze szpitala. Tu już każda mama musi sama zadecydować co woli :) Co do pupy to wolę jednak chusteczki niż waciki. Można sprawdzić skład. Nie każde mają chemię :) Kwestia wygody i podejścia :) To chyba indywidualna kwestia, ale masz rację minimalizm to podstawa i najlepsze wyjście :)
Moja siostra znalazła teraz w rossmanie chusteczki które mają tylko wodę w składzie tylko drogie to chyba 8 zł kosztują.
 
Mnie w pierwszej nic nie bolalo, codziennie po kilka razy 4 pietra gora-dol, raz problem z nerkami. A teraz czuje sie jak wieloryb, chodze jak pingwin i ciagle cos boli ;) jak nie plecy to glowa, jak nie glowa to biodra, jak nie biodra to konczyny [emoji23] i kondycja do bani :D no ale 8 lat temu to raz ze mlodsza bylam a dwa ze kondycja byla lepsza [emoji23]
Mi moje znajome powtarzają,że w ciąży, szczegolnie pierwszej ciagle cos boli, kluje bo właśnie macica się rozciąga. Te skurcze o których piszesz to raczej takie spinanie się brzucha, ja mam je od 2 tygodni A jak więcej pochodzę to mam ich bardzo dużo. Po prostu moment twardnieje brzuch i po chwili puszcza. Ja jestem dziś 24+5. I co raz częściej mnie właśnie coś tam pobolewa. Wczoraj np Te z czulam jakby jeden jajnik jak na @.
 
reklama
Mnie w pierwszej nic nie bolalo, codziennie po kilka razy 4 pietra gora-dol, raz problem z nerkami. A teraz czuje sie jak wieloryb, chodze jak pingwin i ciagle cos boli ;) jak nie plecy to glowa, jak nie glowa to biodra, jak nie biodra to konczyny [emoji23] i kondycja do bani :D no ale 8 lat temu to raz ze mlodsza bylam a dwa ze kondycja byla lepsza [emoji23]
Ja czuję się dobrze, ale już ciąża daje się we znaki. Dziś byłam na bazarku na piechotę, w rossmannie i biedronce i wróciłam ledwo żywa, plecy bolą, jestem zgrzana jak prosię. A w biedronce kolejka na pół sklepu oczywiście nikt mnie nie przepuścił a stałam z wywalonym brzuchem i plakietką „jestem w ciąży” 😂
 
Do góry