reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
ja dostałam takie nazwiska sama sie zastanawiam nad dr mężyk przyjmuje przy klifie w gdyni koszt 270 w 4D.
te nazwiska są na tej liście wyzej podanej: Traczyk-łoś, Adamski, Mężyk, Leszczyńska, Chmielewski, Letkiewicz.
Ok...czyli wszyscy z tych podanych są polecani ? Skąd jest ta lista ?Ja chodzę do dr Adama Szulca, też robi prenatalne ,ale nie wiem czy jest dobry w tym.
 
Ostatnia edycja:
Ok. Ja używam Prenatal uno (ma kwas foliowy + kwas f. metylowany ) do tego osobno jeszcze kwas f. metylowany z Seeking Health . Czy robię źle ? Jakoś się zastanawiałam czy z tego preparatu Prenatal Uno nie będzie za mało i czy można używać tylko formy metylowanej ...? Czy w ogóle wywalić zwykły kwas foliowy i brać tylko folian. Każdy mówi inaczej
Z tego co kojarzę, to Seeking Heath to kompleks witamin, tego się łyka po kilka dziennie, no i jeśli tam jest folian, to ja bym brała tylko to 😉 Ja póki co łykam wszystko osobno : folian+B12+jod+Wit D+ DHA, ale w drugim trymestrze przerzuce się na prenatal duo, bo służył mi w poprzedniej ciąży i miałam bardzo dobre wyniki, pomimo tego że tam jest folian i kwas foliowy pół na pół, a ja mam homozygote mthfr ;)
 
tak to sa polecani, 2 lata temu bylam u dr Beaty Brzózka w invicta w Gdańsku bardzo miła i sympatyczna i też jest na tej liście wyżej zamieszczonej..
Ok...czyli wszyscy z tych podanych są polecani ? Ja chodzę do dr Adama Szulca, też robi prenatalne ,ale nie wiem czy jest dobry w tym.
 
Z tego co kojarzę, to Seeking Heath to kompleks witamin, tego się łyka po kilka dziennie, no i jeśli tam jest folian, to ja bym brała tylko to 😉 Ja póki co łykam wszystko osobno : folian+B12+jod+Wit D+ DHA, ale w drugim trymestrze przerzuce się na prenatal duo, bo służył mi w poprzedniej ciąży i miałam bardzo dobre wyniki, pomimo tego że tam jest folian i kwas foliowy pół na pół, a ja mam homozygote mthfr ;)
Ja biorę Omegi ,ale z przewagą EPA teraz , nie DHA ., ale stosuje protokół Nemecheka ,więc dlatego. Też już myślę kurcze żeby brać wszystko osobno bo ciągle słyszę inne zdanie , można brać żelazo -nie można brać żelaza , brać kwas foliowy - nie brać itd. Uważasz więc , że brać tylko metylowany , czy zostać przy tym mieszanym z Prenatal Uno (ten preparat ma metylowana wit B12, cholinę ,jod więc to jego plus , tyle ,że oprócz metylowanej formy kwasu ma właśnie też zwykły kwas foliowy ) + osobno metylowany.
Ja zamówiłam Optimal Prenatal Chewable , bierze się go rano dwie sztuki , do ssania . Dość bogaty jest Prenatal Optimal , ale czy nie przesadzę ,ale nie będę już główkować .
 
Ostatnia edycja:
tak to sa polecani, 2 lata temu bylam u dr Beaty Brzózka w invicta w Gdańsku bardzo miła i sympatyczna i też jest na tej liście wyżej zamieszczonej..
Ok, dziękuję . Ciekawe ile mniej więcej kosztują takie badania u nich. Jeśli z racji na wiek mam takie badanie na NFZ to trzeba coś dopłacać też na NFZ czy zupełnie darmo jest ? Zrobiłabym sobie wtedy najwyżej jeszcze jedno prywatnie .
 
Ja biorę Omegi ,ale z przewagą EPA teraz , nie DHA ., ale stosuje protokół Nemecheka ,więc dlatego. Też już myślę kurcze żeby brać wszystko osobno bo ciągle słyszę inne zdanie , można brać żelazo -nie można brać żelaza , brać kwas foliowy - nie brać itd. Uważasz więc , że brać tylko metylowany , czy zostać przy tym mieszanym z Prenatal Uno (ten preparat ma metylowana wit B12, cholinę ,jod więc to jego plus , tyle ,że oprócz metylowanej formy kwasu ma właśnie też zwykły kwas foliowy ) + osobno metylowany.
Ja zamówiłam Optimal Prenatal Chewable , bierze się go rano dwie sztuki , do ssania .
W moim odczuciu nawet ten mieszany jest wystarczający, ja szczerze mówiąc jak się przerzuce na taki kompleks witamin, to będę brała tylko to, bo wiem że mojemu organizmowi służy 😉 A Ty masz jakieś mutację mthfr, czy profilaktycznie lykasz foliany? Śledzę grupę mthfr Polska i tam dziewczyny są przeciwniczkami tych miksów i polecają brać osobno.. Ale ja myślę, że musisz zaufać sobie, bo co osoba, to inna opinia ☺️
 
reklama
Do góry