reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

moriam, ja mam termin na 26 pazdziernika a jestem w 10 tc, wiec wszystko sie zgadza. ten 20.10.2010 to tylko tak, bo fajna data :-)
a co do OM i usg to tez mam w caly swiat. wg OM ciaza jest o 2 dni starsza niz na suwaczku, ale ze wiem w ktorym dniu bylo poczecie, to wiem ile dzidzia ma dokladnie, choc wg ostatniego usg byla dwa dni mlodsza. nie ma sie wiec chyba czym przejmowac
a propos usg genetycznego, czym sie ono rozni od zwyklego? czy to jest inna nazwa badania na ryzyko zespolu downa/PAPP-A???

tak już poruszałyśmy ten temat, to tylko inna nazwa. Bardziej hmm "poważna" i często więcej płatna ;]

Kaśka_28 cieszę się, że wszystko ok.

natolin daj znać po wizycie.

Gdzie się podziały kasis, ulisia?? mam nadzieję, że się dobrze czujecie, tylko pogoda taka ładna, że pewnie spacerki Wam w głowach, a nie siedzenie przed komputerem :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzieki monimoni, bo pare osob mnie pytalo o to badanie i zawsze mowilam, ze w anglii nie robia chyba, ale widze, ze po prostu lekarze lubia nam utrudniac zadanie.
 
Kahaaa
w Anglii to USG genetyczne zazyawa sie DATING SCAN dokladnie przypada miedzy 11 a 13+6 dni ciazy. Ja juz na nie umowiona 19 kwietnia i zestersowana na maxa.

Czuje sie dobrze przestalo mnie mdlic ...no moze czasami jakos tak mi wciaz niedobrze ale juz nie jak wczesniej. Ciagnie mne za to w pachwinach taki kujacy bol czasami ale to ponoc objaw rosnacej macicy.
Ja przytylam jakies 1,5 kg. Zamierzam bardzo uwazac z waga bo ja i tak juz kulka jestem:)))))
Jak na razie mieszcze sie wedlug tego kalkulatora zobaczymy jak bedzie dalej. JA i tak musze uwazac i diete bede tzrymac bo z racji cukrzycy w poprzedniej ciazy zostalam juz zakwalifikowana do grupy ryzyka ponownej jej dostania. Bylam juz nawet w poradnia i dostalam glukometr do mierzenia cukru we krwi i czeka mnue spotkania z dietetyczka......powtorka z poprzedniej ciazy wiec chcialabym max pprzytyc 10 kg. zobaczymy jak bedzie w praktyce.

Dzis zrobialm liste siwtecznych zakupow...zaraz wypuszczam sie na lowy.
I mam ogromna ochote na kremowa zupe cebulowa z grzankami:))))
 
Kahaaa
w Anglii to USG genetyczne zazyawa sie DATING SCAN dokladnie przypada miedzy 11 a 13+6 dni ciazy. Ja juz na nie umowiona 19 kwietnia i zestersowana na maxa.

Czuje sie dobrze przestalo mnie mdlic ...no moze czasami jakos tak mi wciaz niedobrze ale juz nie jak wczesniej. Ciagnie mne za to w pachwinach taki kujacy bol czasami ale to ponoc objaw rosnacej macicy.
Ja przytylam jakies 1,5 kg. Zamierzam bardzo uwazac z waga bo ja i tak juz kulka jestem:)))))
Jak na razie mieszcze sie wedlug tego kalkulatora zobaczymy jak bedzie dalej. JA i tak musze uwazac i diete bede tzrymac bo z racji cukrzycy w poprzedniej ciazy zostalam juz zakwalifikowana do grupy ryzyka ponownej jej dostania. Bylam juz nawet w poradnia i dostalam glukometr do mierzenia cukru we krwi i czeka mnue spotkania z dietetyczka......powtorka z poprzedniej ciazy wiec chcialabym max pprzytyc 10 kg. zobaczymy jak bedzie w praktyce.

Dzis zrobialm liste siwtecznych zakupow...zaraz wypuszczam sie na lowy.
I mam ogromna ochote na kremowa zupe cebulowa z grzankami:))))

smoniq daj znac po tej wizycie jak bylo i co zdecydowalas.
co gotujesz na swieta, a w ogole to daj przepis na te zupe cebulowa, bo ja caly czas glodna chodze i jem, jem, jem i nic nie tyje. albo dzieciak wszystko wciaga, albo mam tasiemca... a ta kremowa zupa cebulowa brzmi pieknie...
 
Smoniq - ja tez ma usg 19tego kwietnia:-) Tylko nie wiem, czy ono sie na zywa dating scan, w liscie ze szpitala chyba bylo tylko napisane, ze to usg. Ale kto wie? Jesli jednak bedzie to usg genetyczne, tym lepiej. A mialas juz pobierana krew i mocz do wszystkich innych badan, w tym prenatalnych?
Pozdrawiam!
 
oneslmile
mialam zrobione badania te ktore polozna pobiera na pierwszej wizycie. Czyli morfologia, mocz, przeciwciala rozyczkowe, oznaczenia grupy krwi i czynnika Rh, zoltaczka B i HIV.
Teraz w czasie tego Usg mam wyraziec zgode na badania prenatalne w Anglii kazda kobieta ma je wykonywane i mam dylemat.
Bo wlasnie od kwietnia w moim szpitalu zaczynaja nowy program czyli USG(a raczej pomiar przeziornosci karkowej co jest portrzbne do oceny zyzyka wraz z krwia ) I w sumie mam dylemat robic czy nie ????
Kiedys chyba moriam (przepraszam nie pamietam dobrze) wytlumaczyla mi ze to badania ocenia tylko prawdobodobienstwo ryzyka i nie daje odpowiedzi.
Odpowiedz daje amniopunkcja ktorej towarzyszy ryzyko poronienia. Nie chce ryzykowac.

I jeszcze jedna sprawa wyczytalam w internecie ze kobiety zazywajace Progesteron(ja jestem w tej grupie) w ciazy uzuskuja wynik falszywie dodatni tego badania prenatalnego (test PAPPA)hmmmmmmmm i co robic???????
Alez sie rozpisalam ....sorki
 
Ostatnia edycja:
Smoniq, ja też mam takie ciągnięcia w pachwinach, wczoraj mi dało nieźle w kość, dziś już mniej, ale co jakiś czas czuć. No cóż, jakoś macica rozciągnąć się musi :) Nudności też mi powoli mijają - miałam ostatnio jeden dzień wycięcty bo muliło mnie na całego a potem coraz mniej, dziś tylko rano podczas śniadania, jestem też "uczulona" na śmieci - nawet nie moge wyrzucić nic do kosza bo zaraz mnie ciągnie.

Co do badań (PAPPA) o których piszesz to ja też miałam dylemat. Najpierw byłam zdecydowana, że robie, potem zaczęłam się zastanawiać że to i tak nie da pewności, owszem ponoć jest bardzo czułe ale nie 100% więc zaczęłam gdybać. Dotarła i do mnie wieść że przy suplementacji progesteronu wyniki mogą nie być miarodajne z naciskiem na tak jak piszesz fałszywie dodatnie i się wycofałam. Doszłam do wniosku, że gdybym miała przez kolejne miesiące schizować się tym wynikiem to nie ma sensu, to i tak nic nie zmieni. Żyję nadzieją że będzie dobrze i tego sie trzymam.
 
Smoniq - to ty juz po pierwszej wizycie z polozna? Ja mam dopiero w 12stym tygodniu (za dwa tygodnie) i wtedy beda na wszystko pobierac krew i mocz do badan. Ja mieszkam w Szkocji, wiec tu moze byc troche inaczej. Ja bym zrobila te przeziernosc karkowa, jesli oferuje to NHS w ramach ubezpieczenia. Wiesz, jesli prawdopodobienstwo bedzie bardzo duze, to juz bedziesz miala jakis wskaznik...
No ja tez biore Progesteron, tzn Duphaston i mam rozumiec, ze wyniki badan z krwi moga wyjsc dodatnie?? Moze trzeba uprzedzic lekarza przed zrobieniem badania?
 
wizyta u lekarza tylko mnie zdenerwowała... tzn niby nic złego się nie dowiedziałam, ale w sumie w ogóle prawie nic się nie dowiedziałam i mam przyjść za tydzień i zbadać jeszcze mocz... chyba zmienię lekarza...
 
reklama
Do góry