reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Mała mi ,pewnie leniuszek się zrobił,wiadomo,z butli łatwiej.Amelka też się wścieka ,jak jej słabo z cycka leci imusi popracowac,choc butli nie dostaje.Czytałam też,że to może byc przez ząbkowanie,dziecko początkowo ssie,ale potem dziąsełka zaczynają dokuczac i odrywa się od piersi czy butli i denerwuje.
Dawidowe ,nie martw się,to dzis tak wszystko źle wygląda,zobaczysz,niedługo znów wszystko będzie dobrze i nawet nie będziesz pamiętała tego dnia.Trzym się:).
 
reklama
witam wieczornie:)
ja dzisiaj gonitwapo urzedach itp za roznymi sprawami, miedzy innymi dowiedziec sie ile dotacji dostane od panstwa jak wezme nianie dla Leane, jak wroce do pracy, i calkiem niezle bo 85% panstwo a reszta z naszych pieniedzy. poza tym bylam o obywatelstwo francuskie i mam isc w poniedzialek bo na dzisiaj limit przyjec sie wyczerpal... qrwa!!
nocke mialam niby spoko bo mloda wstala o 5h, ale potem zolza mala spac nie chciala, najpierw musiala mi sie zwierzyc ze swoich problemow - 15min bla bla z otwartymi galami jak 5 zl, potem jak polozylam ja spac to laaaaaaaaaaa , wypluwala smoczek po to zeby jej go podawac ( 6 razy!!) az w koncu sie wscieklam rozryczalam bo godzine pozniej musialam juz wstac, tesciowa wziela malutka do siebie na wersalke bo spala u nas od wczoraj, i mldoa dospala do 8.45!!! a ja o 8h juz bylam na miescie i to jeszcze w biegusiu. w dzien podobno byla znosna, kolo 11h jak strzelila kupe to tesciowa ja przebierala calutka hihih:))))))))))). jak wrocilam z wloczegi po sklepach i urzedach to wzielysmy mloda na spacerek bo slonce ale zerwal sie wiatr i cos wpsominaja o nawrocie zimy!!!!!!!!!! nie chce!!!!!!!!

a najlepszym hitem to moja mama byla, jak poszlysmy sie najesc do Quicka (takie cus jak Mc donald tylko o niebo lepsze zarcie) -niosla za mna cole i trzymajac ta cole slysze apsssiiikk! i za chwile chluuuuup!!!!!! odwracam sie a moja mama zlana ze smiechu mnie po plecach cola plynie jej po kurtce i mi mowie zenie zdazyla mi powiedziec ze chce jej sie kichac!!! noz kurna....zaraz obsluga umyla wszystko ladnie a my ze smiechu nie moglysmy dojsc do stolika:)))))))))))
 
Justyna też mniej je przez zęby - siostra macała dzisiaj dziasełka i ponoć już tuż tuż. A J. je teraz zamiast 150jak kiedyś, jakieś 80-90 na raz! A co do usypiania Mała już śpi - mąż usypiał :)))) Pracuję dzielnie nad moim fitnessem i kazałam Mu ją uśpić przy mnie. Podpowiadałam co i jak a potem - POCHWALIŁAM :))) To działa!
 
u nas jest organizacja panstwowa CAF (caisse d'allocations familiales)- daja zapomogi do czynszow, cos w rodzaju rodzinnego, na ywprawki do szkoly KAZDEGO dziecka do ilus tam lat,chyba 180 euro a reszte rodzice placa, ja np do 3 roku zycia LEane bede dostawac i juz dostaje 187 euro co miesiac dla niej -nie musialam o to prosic bo tak kazdy ma, ta organizacja daje pomoc dla rodzicow ktorzy musza wynajac nianie lub poslac do zlobka, przedszkola i w zaleznosci od wieku dziecka i dochodu rodzicow te zapomogi maja inne kwoty. i np jesli niania zazyczy sobie 600 euro na miesiac za opieke nad corka, to 85%kwoty na jej konto wyplaty wplaca ta organizacja a reszte wplacamy my z wlasnej kieszeni. czyli jakies 85 euro z portfela. kumpela ze ma wieksze dochody to placi niani 200 euro. ten caly CAF -teraz jak jestem na wychowawczym przelewa mi 374 euro na konto zebym miala dochod (bo pracodawca wychowawczego nie placi) i te 187 dla Leane co miesiac.troche to malo ale coz wole to niz zostawic Leane z obca baba w wieku 3 miesiecy- musze sie nacieszyc misiaczkiem przytulaczkiem i juz! a przy okazji z racji tego ze moj dochod jest nizszy sporo niz wyplata to nam przyslali papiery ze prawdopodobnie nam dadza zapomoge do czynszu (nie wiem na jak dlugo), nie wiem ile. znajoma ktora zarabia w granicach 800 euro (niepelny etat) placi czynsz 292 euro(mieszkanie socjalne) to oni doplacaja jej 52 euro co miesiac czyli 240 zostaje jej do placenia. zalezy od dochodu, czy ktos mieszka sam czy nie, jaka jest sytuacja rodzinna itp.
 
dagisu - qrcze, bardzo wspolczuje mezowi. I Tobie dawidowe tez.
Ja wlasnie dlatego m.in. boje sie wracac do kraju, bo wiem, ze z praca krucho i pracownikow tez nieladnie sie traktuje...A ja miekkie mam serce, wiec w srodowisku 'zimnych suk' (takich ze wspomnanego wczesniej artykuku), to dostalabym zawalu, albo w depresje wpadla...A tu? Tu nie bylam jeszcze w biurze z dzieckiem (od porodu), a co chwile ktos z pracy sie dopomina i pyta kiedy wreszcie przyjde. I mowia, ze beze mnie pusto i czekaja na mnie...
Jestem z Wami myslami, dziewczyny!

mala mi - zgadzam sie z przedmowczyniami. Nie chce cyca, bo za slabo leci. Moj ma identycznie.

dziulka - twoje posty prawie zawsze doprowadzaja mnie do lez ze smiechu :-) Jak dobrze, ze jestes!

OK, pora dojenia przyszla.
BTW juz mi bokami wychodzi to pompowanie i cycki bola.
 
Ostatnia edycja:
aha, ale to rozumiem, że są takie pieniądze co dostaje KAŻDY bez wyjątku plus takie co nie każdy, w zależności od dochodu, tak? a Wy (przepraszam, że pytam) macie powiedzmy takie średnie zarobki i też dostajecie pomoc od państwa, tak?
przepraszam, że tak pytam, ale to ciekawe, bo jak wiesz u nas to można przy dostać śmieszne pieniądze i to tylko przy BARDZO niskich zarobkach.
a u Was to i z mieszkankami jest fajnie, z tego co kiedyś pisałaś.
a ile można być na takim wychowawczym?
 
ONESMILE - czemu ci tak rozwalam?:)))

NATOLIN -dokladnie- ja mam prace na 3/4 etatu wiec nei zarabiam czort wie ile ale tak kolo 1000 euro. maz troche wiecej bo na caly etat, i dokladnie pewne pieniadze dostaje KAZDY -tak jak wyprawka do szkoly do ktoregos roku zycia 180 euro, becikowe 900 euro, to co ja 187 co miesiac-tak jak pisalam do 3 roku zycia bede dostawac bez wzgledu ile zarobie, a np takie rzeczy jak zapomoga do czynszu to zalezy od dochodu i sytuacji zawodowej, bo kiedys jak poznalam meza i poszedl na bezrobocie a ja wtedy z nim jeszcze nie mieszkalam to on dostawal wlasnie zapomoge do czynszu ze placil tylko 90 euro na miesiac a reszta panstwo, natomiast jesli znajdzie sie prace ablo zmieni to trzeba to aktualizowac bo pozniej oni jak sie skapna( a sie skapna botu instytucjje scisle wspolpracuja ze soba) to wtedy kaza zwrocic im to co dali za duzo bo nie dalo sie znac ze nagle zarabia sie wiecej.


NATOLIN na wychowawczym moge byc 6mcy


aaaaaaaaaaaa co do zdjec- komp moj dalej w naprawie i maz dalej jape drze ze mam nie rzucac mu fotek na tego kompa:/// takze jak mi facet zrobi lapcia to jak zajade fotkami w glaerie to bedzie ich ze sto!
 
reklama
dzięki, a powiesz mi jeszcze jaka jest średnia krajowa, albo inaczej ile np to jest to 187 euro co miesiąc, powiedzmy np ile pampersów można za to kupić ;-) tak, żebym miała jakieś wyobrażenie :-)
 
Do góry