reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

dolga jak bedzie pewne to wrzucę foty. Mieszkanie nie jest najnowsze jesli chodzi o wystrój ale rozmiar rekompensuje ;) a meble i tak mamy swoje wiec tylko lata 90te w kuchni trzeba znieść ;)
 
reklama
Dreamgirl dzięki za poradę :) Nie mam pojęcia dlaczego oni takie słabe kiełki mają, chyba to sprawa genetyki bo mój mąż ma słabe. Dzieciaki myją codziennie zęby tzn wieczorem po kolacji ja im myję więc wiem ,ze są wymyte dokładnie. Używam dobrych past, zmieniam często szczoteczki bo raza są rozczapierzone bo ja mocno szoruje aż czasem dziąsła krwawią. Rano nie myjemy w domu bo w przedszkolu myją sami. Piją mleko, jedzą nabiał więc raczej to nie kwestia demineralizacji. Sama nie wiem. :-(
A co do kanałowego leczenia mleczaków to też myślałam,ze dentystka nas naciąga bo ona taka bardzo przejmująca jest. Poczytałam i rzeczywiście leczy się mleczaki, nie jest to identyczne kanałowe jak u dorosłego ale warto leczyć ze zględu na zalążek zęba stałego który tam sie znajduje. Słyszałam opinię ,że mleczaków wcale nie ma co leczyć bo i tak powypadają, widzi się w przedszkolu dzieciaki z próchnicą ale miałam z Gabi taki przypadek,ze czekała 3 tyg na kolejną wizytę i z małej dziurki zrobiłą się mega dziura i ropień, który ją zaczął boleć.

Ladyk ja około półtora roczku poszłąm na pierwsze wizyty u dentystki. Pamiętam,że Gabi długo miała ładne ząbki bez dziurek a teraz ma gorsze niż Antek.

Iga witamy :)
 
Dzień dobry :)

O 14 mam drugie usg połówkowe i mam nadzieję, że tym razem będzie porządne!
My też mamy rocznicę ślubu w maju ;) 4 lata ;) a w lipcu 9 lat związku <3
Kupiliśmy ostatnio samochód i w nim są świetne pasy, dolny jest wlasnie na biodrach (a nawet odrobinę poniżej, częściowo opiera się na udach). W pierwszej ciąży nie miałam adaptera ale bardzo uważałam żeby pas był nisko.
Lecę sobie kawę zrobić bo dopiero oczy otworzyłam i w łóżeczku jeszcze leżę ;) Hania z tatusiem urzęduje.
Miłego dnia Dziewczyny!

hm z tymi pasami to moze wlasnie tez zalezy od samochodu, pwoiem szczerze, ze ja nie czuje dyskomfortu,( ani nie mam wrazenia ze pas jest na brzuchu, tylko bardziej na biodrach), ani reraz ani w porzedniej nawet zaawansowanej ciazy


kasik ja tam uzywam fitti z biedronki i sa ok, a taniocha, bo 3pak kosztuje 10zł


o dzieki za polecenie, sklad tez maja podobno fajny. Chociaz Huggiesy tez sa tanie, w Rossmanie normalnie kosztuja 15 zl/ 3 szt, czetso jest promocji i wtedy ok 12 zl i jeszcze od tego naliczany jest rabat rossne, ja juz mam 10%, wiec tez okolo dyszki wychodza.
Kurcze ale przeboje miesliscie :(

Ale dzisiaj pikeny dzien :) uwielbiam taka pogode :)
 
Hej ;)
Witam sie juz z konferencji ;) zapalam dzis, nie mogłam sie podnieść ;p

Córcia chyba będzie naukowcem po mamie bo jak siedzę na wykładach to sie strasznie wierci ;p

Wirginia tez słyszałam o możliwości zapięcia pasów bez tego dolnego, ale wg mnie to troche bez sensu bo juz pas nie koniecznie spełnia swoją role...
Widze ze tez masz wstydziocha małego w brzuszku ;) moja tez przestaje kopać jak tylko G przykłada rękę ;p

Xmamuska wszystko będzie dobrze na prenatalnych ;)

Kasik warto kupić ten adapter i to taki na napy które Ci dobrze trzymają pas, bo rzepy mnie nie przekonują bo sie wyrobią z czasem... Ja kupiłam na olx BeSafe a Allegro sa od 160zl a ja z przesyłka zapłaciłam 90zl a adapter jak nowy. Pozniej zrobię zdjęcia w samochodzie to zobaczysz o co chodzi :)
My tez duzo jeździmy, a nie zawsze jesteś w stanie trzymać pas, albo po prostu na długiej trasie czasem zapomnisz go przytrzymać, natomiast jazda bez pasów jest dla mnie skrajna nieodpowiedzialnością. Ja wole taki adapter który zapinany jest miedzy nogami wtedy pas dolny przechodzi po udach i w miejscu brzuszka schodzi miedzy nogi, idealne rozwiazanie bo moja Mała jest jeszcze bardzo nisko, wiec nawet ściągnięcie pasa pod brzuch nic nie da bo tam wlasnie jest Dziecko, także unie adapter sprawdza sie w 100% ;)

Iga witaj ;)

Dolga faktycznie paskudny dzień mieliście...


Dzięki za link z testem ;) poczytam w domu ;)

My tez mieliśmy rocznice 5 maja- rok od zaręczyn ;)
 
Witam!

Dopisuję się do majowych rocznic... 16 maja mamy 6 rocznicę ślubu.

Super ten test chusteczek, okazuje się,że moje ulubione nivea to był bardzo słaby wybór.

Buba po co Ty spodnie ciążowe kupujesz jak użyjesz je dopiero pod koniec września bo dopiero wtedy brzuch Ci się pojawi ? :-) Buba to co już masz wyremontowane a co Cię jeszcze czeka.?

akatsuki zwolnienie masz, wózek masz, mieszkanie prawie masz to teraz już tylko sielanka do porodu.

Wczoraj moje dzieciaki były znowu u dentysty... nie mam już słów na te ich dziurawce. Gabi znowu leczenie kanałowe i kolejna dziurka której 3 tyg temu nie było. Antek też dziurka. Od lutego na ich zęby wydaliśmy 1200 zł. Czy Wasze starszaki też tak maja słabe ząbki? Dodam,ze to mleczaki tak chorują. Gabi jeszcze nie ma stałych a u Antka dwa stałe są zdrowe.
Kochana kupiłam bo fajny jeans a brzuchol przeto kiedyś urośnie ;) w sprawie ząbków nie pomogę bo sama
Mam jedną pląbę założoną w wieku 6 lat i to wszystko. Franek nie ma ani jednej narazie. A wstyd się przyznać o myciu kłów często zapomina albo ściemnia....Myślę że to geny po dziadku i codzienne jedzenie surowej cebuli i czosnku ;) trzymam kciuki aby ząbki się wzmocniły, może dziewczyny coś doradzą. Wiem z ostatnich wieści że fluor podobno wcale nie jest taki wskazany a wręcz przeciwnie....
Wyremontowaną mam jedną połowę domu a teraz robimy drugą. Wiesz total generalka, burzenie ścian, zrywanie podłóg, dzwi okna i wszystkie meble fruu....
Witajcie dziewczyny :-) dzis postanowilam do WAS dołączyć, mam termin na 30 października jutro jade na USG i nie moge sie doczekac płci dziecka zeby juz wystartowac na zakupy :-) POZDRAWIAM WAS KOCHANE !!!
Witaj Iga :)
Miałam wa wczoraj poodpisywac, a w koncu nie wiem co, bo byłam okropnie zła i juz zapomniałam co pisałyście w każdym bądz razie

Akatsuki super wiadomosci, powoli sie układa :) jakie to mieszkano, duże?

Karo super jest ten blog, w poprzedniej ciazy go czytałam i wiele rzeczy kupilam sugerujac sie nim, wiec rozniwem polecam :)

Buba proponuje kupic Cyclo3forte na wzmocnienie naczyn krwionosnych, wtedy moze krwawienia ustapia, ja brałam w poprzedniej ciazy, narazie nie mam problemow, nawet dziasla mi nie krwawią, ale zobaczymy co bedzie pozniej

kasik ja tam uzywam fitti z biedronki i sa ok, a taniocha, bo 3pak kosztuje 10zł

Annie trzymam kciuki :)

iga witaj w naszym skromnym gronie :)

A my dzisiaj tez mamy rocznice ślubu, dokładnie 3 lata :) Niestety troche o niej zapomnielismy z nerwow i własnie mi przypomniałyście, ale coz moze do wieczora troche nam przejdzie i sobie spędzimy jakos miło czas, narazie mój P pojechal po tuje, z którymi przeboje mamy. Postanowlismy zrobic sobie ładna działeczkę. Posadzic rozne drzewka, zasiać trawke itp. Wczoraj przyjechali przywiezc nam czarnoziem i stwierdzilismy, że może nam sie zapaść kostka od samochodu i wysypał nam go przed działką. Wzieliśmy małą kopareczke, żeby była lekka i nic sie nie stalo, raz dwa trzy pan nam ogarnal podworko i pojechal. My pozniej patrzymy a kostka zapadnieta i wielkie plamy po oleju z koparki. Omg ale sie wkurzylismy. Ja to ja, ale moj P to taki nerwus, wiec juz dzien zwalony, ale jakos tam sie do wieczora dogadalismy, ze przyjada nam kostke poprawia, a taki swiezy olej to sobie wyczyscimy. Niestety sczezscie nie trwało długo. Koło 21 P postanowił pojechać do sklepu, wsiadł do samochodu, nie zapalac światła w garazu, otworzyl brame i wyjezdza i buum. Zostawilam otwarte szeroko drzwi w samochodzie z tyłu, on tego nie zauwazyl, wiec po drzwiach... jeju ale okropny dzien i to z poniedziałku :/
Najlepszego w rocznicę :) i niech pech sobie już id was ucieka!!!!!no jak nieszczęścia to parami.....spróbuję to cykloforte, dzięki kochana!!!
Buba, ja może z nosa tak silnych krwotoków nie mam. Jak wydmucham nos, to czasem odrobinę krwi znajdę na chusteczce. Ale za to dziąsła.... Hoho Mycie zębów = czerwona umywalka. Używam aptecznych past, miękkich szczoteczek i marną poprawę widzę. W poprzedniej ciąży też tak miałam. Lekarz mi mówił, że tak niestety się w stanie błogosławionym zdarza, ale po ciąży przechodzi. I rzeczywiście, po porodzie jak ręką odjął. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
Ale piękny wtorek! Ja właśnie gotuję pomidorową, a potem idziemy z Mają pourzędować na placu zabaw. [emoji5]
Miłego dnia Dziewczyny!
Lady - dziąsła to idtna nuagara przy myciu i gryzieniu ale wiesz myjesz max 3 razy dziennie więc ujdzie a tu idę ulucą i sru... Ludzie się patrzą...głupie sytuacje.....z Fr też tak miałam ale mniej. Wiem że się zdarza tylko że u mnie ciążowe dolegliwości zawsze razy 5 muszą być...????
No to oby to było to - trzymam kciuki! Kiedy otrzymasz odpowiedź?


Fajny tekst, dzięki za linka :-) Czemu Ty bidulko nadal masz mdłości...


A pytałaś lekarza czy to jest normalne? Bo jak czasem kropelka czy dwie polecą no to rozumiem, ale takie krwotoki to się robi niebezpiecznie. Przecież codziennie masz ubytek w krwi... Może warto się skonsultować? Ja nie miałam w tej ciąży jeszcze żadnej krwi z nosa...


Asika a powiedz - jak można robić leczenie kanałowe mleczaka? One nie mają kanałów. Są bardzo słabo unerwione...
Stan zębów zależy w dużej mierze od higieny no i od diety. Od doboru szczoteczki, pasty i regularności mycia.
Ja mogę tylko Ci doradzić na podstawie tego, co miałam z moją córcią. Ona ma dziurę w szóstce, czyli z zębie stałym, oczywiście już zrobioną. Dodatkowo jak była młodsza to miała sporo dziur w czwórkach czy piątkach. Miała oczywiście pozakładane plomby, ale powypadały i wówczas dentystka otwierała zęba bardziej, tak by był dostęp swobodny i musiałam czyścić w środku takim przyrządem, którego nazwy niestety nie pamiętam (ale napiszę jak sobie przypomnę). Dwa z tych dziurawców już wypadły i wyrastają nowe zęby. Więc jest ok.
Miała jedną naprawdę sporą dziurę w piątce górnej, to się nie obyło bez znieczulenia, ale już szóstkę, mimo że unerwiony stały ząb chciała bez znieczulenia robić, bo nie lubi igieł - to był jej wybór. Wytrzymała do końca, a dziura okazała się kosmiczna.
W każdym razie... mogę Ci poradzić, aby dzieci nie używały szczoteczek elektrycznych, bo nie nauczą się dobrze myć zębów, zęby są niedomyte - co możesz sama sprawdzić, bo białawy nalot widać gdzieniegdzie gołym okiem. Trzeba pilnować aby po wieczornym myciu nie piły już nic i nie jadły, bo to co osiądzie wieczorem na zębach będzie się w nie wgryzać przez całą noc. Na pewno musisz pamiętać o systematyczności, jak już naprawisz zęby dzieciom to raz na pół roku, nie rzadziej muszą być na kontroli. Nie powinny też myć zębów w ciągu dnia, bo ściera się szkliwo i osłabia zęby. Wystarcza w zupełności rano i wieczorem. Ja na przykład rano najpierw daję małej śniadanie, a dopiero potem ona idzie myć zęby, aby na te kilka godzin mieć czyste i bez jedzenia w szczelinach.
Oczywiście to są tylko przykłady i moje doświadczenie z jednym dzieckiem. Więc nie chcę aby to zostało potraktowane jako wymądrzanie. Po prostu moje dziecko też ma średnie zęby. Nie ma całkiem okropnych, ale nie ma też mocnych wcale. Codziennie staram się jej dawać jogurt lub coś mlecznego, do tego co drugi, trzeci dzień witaminy dla uczniów (są takie vibowit od 8 r.ż.). Co więcej mogę zrobić - pilnować aby myła, przypominać, zwłaszcza wieczorem. Fajne są też takie produkty do płukania jamy ustnej, ja miałam dla niej Listerine dla dzieci. I płukała chętnie po myciu zębów, aby jeszcze ewentualnie wypłukać cokolwiek spomiędzy zębów.
Mam też takie tabletki, muszę je poszukać. Takie różowe tabletki do kupienia w sklepach z akcesoriami dentystycznymi lub może w aptece. Po umyciu zębów dziecko rozgryza tabletkę, czy pół i języczkiem rozprowadza po zębach. Tam gdzie ma niedomyte to będzie różowy nalot. Jakaś substancja kolorowa przykleja się do brudu i widać, gdzie nie domywa. Ja mam jeszcze sporo tego, bo po jakimś czasie przestałam używać. Jak będziesz chciała mogę Ci to oddać.
No i nie wiem co jeszcze, uff... napisałam się. Poszukam nazwy tych tabletek.
A - przypomniałam sobie to urządzenie - EKSKAWATOR. A idę do łazienki poszukać tabletek. O mam - wklejam Ci zdjęcie. I dodam jeszcze, że są też takie do płukania co niby barwią zdaje się na niebiesko, ale przyznam, że na nią to nie działało. A te tabletki owszem. Są oczywiście też w innych kolorach (na pewno fioletowe), ale to tak naprawdę bez znaczenia, bo chodzi o to, byś Ty to dokładnie widziała.

Zobacz załącznik 687669

Hejka Iga :) Jak będziesz znała płeć to dopiszę Cię do listy :) Daj znać :)

Lekarz powiedział że to może tak być. Byłam u hematologa też i u naczyniowca. Ja generalnie mam osłabione naczynua i krążenie dlatego też aby nie osłabiać układu krwionośnego będę miała CC.

Świetne rady co do ząbków. Żadne tam wymądrzanie!!!


A ja piszę z urazówki.... Zaraz mam usg bo rtg ze względu na ciąże mi nie zrobią....tak skończyły się moje porządki.... 2,6m dzwi w stalowej ramie gruchnęły mi na stopę, wypadły z szyn jak przesuwałam....no i uziemniona jestem....:(
 
Cześć dziewczyny :)
I ja dołączam do majowych rocznic, 25 maja będziemy mieli 3 rocznicę ślubu, a 24 stycznia tego roku minęło 8 lat jak jesteśmy razem ;)
Przeprowadzka nasza w toku, część już wywieziona, część popakowana czeka na wywiezienie, a część jeszcze stoi i prosi żeby ją spakować :D
Adaptera do pasów nie miałam i nie będę kupowała, bo uważam to za zbędny wydatek.
Akatsuki super, że znaleźliście mieszkanko, teraz już wszystko pójdzie gładko :)

Blair ja pamiętam jak w ciąży z Olkiem brałam luteinę (od 12 tygodnia) i refundowana była dopiero od 22 tygodnia.
Duphaston niestety w ogóle nie jest refundowany i jak go brałam, to myślałam, że zbankrutuję - 40 zł na tydzień :/ ale czego się nie robi dla bobasa. Cieszę się, ze teraz nie muszę niczego brać :D
 
Myję jej ząbki rano i wieczorem silikonową szczoteczką i Elmexem dla dzieci (od 1 ząbka do 6 roku życia). I tak się zastanawiam, kiedy pierwsza kontrola u dentysty? Po zakończeniu ząbkowania?
Ladyk - ja byłam z niunią u dentysty jak miała 10 miesięcy około. Bo warto lakierować zęby, to chroni przed próchnicą dziecięcą. Więc miała lakierowane już wcześnie, ma fajne białe ząbki i nigdy nie miała próchnicy ani czarnych plam. Widzę jakie zęby mają dzieciaki w jej klasie to to jest dramat. Dobrze, że to nie jest zaraźliwe... :eek:
Już od 12 miesiąca możesz chyba zmienić szczoteczkę i powinna sama czyścić :) A najlepiej z mamą. Elmex jest super.

Dreamgirl dzięki za poradę :) Nie mam pojęcia dlaczego oni takie słabe kiełki mają, chyba to sprawa genetyki bo mój mąż ma słabe. Dzieciaki myją codziennie zęby tzn wieczorem po kolacji ja im myję więc wiem ,ze są wymyte dokładnie. Używam dobrych past, zmieniam często szczoteczki bo raza są rozczapierzone bo ja mocno szoruje aż czasem dziąsła krwawią. Rano nie myjemy w domu bo w przedszkolu myją sami. Piją mleko, jedzą nabiał więc raczej to nie kwestia demineralizacji. Sama nie wiem. :-( (...)Słyszałam opinię ,że mleczaków wcale nie ma co leczyć bo i tak powypadają, widzi się w przedszkolu dzieciaki z próchnicą ale miałam z Gabi taki przypadek,ze czekała 3 tyg na kolejną wizytę i z małej dziurki zrobiłą się mega dziura i ropień, który ją zaczął boleć.
Ok, no to jeśli mogę jeszcze się uzewnętrznić...
Przed wszystkim - Twoje dzieci są już duże, naprawdę. Nie powinnaś myć im zębów, 5 lat to już jest bardzo dużo i czas by domywały zęby samodzielnie. Spróbuj ich zachęcić do mycia zębów, ja kupiłam pamiętam mojej córci taki licznik 2 minuty na mycie zębów i sama naciskała i czekała do końca odliczanego czasu. Na Allegro są takie minutniki, na pewno gdzieś indziej też. Ja polecam :rofl2:
Po drugie - a tyczy to także dorosłych - jeśli szczoteczka której używasz się rozpłaszcza, to znaczy że niestety źle myjesz zęby. Przyciskanie szczoteczek do zębów nie powoduje, że się lepiej umyją... Zęby trzeba masować, końcówkami włosia, ważny jest przede wszystkim czas, jaki pasta spędza na zębach i ważne jest aby wykonywać zawsze koliste ruchy, a nie na boki. Nasza dentystka pokazała mi taką rozczapierzoną szczoteczkę i przyłożyła do zębów (taka sztuczna szczęka), i pokazała, że rzeczywiście przy takim nacisku myjemy zęby włosami, a konkretnie bokiem włosia. Potrafisz to sobie wyobrazić? Poszukam jakiegoś foto może...
A chodzi o to, aby myć zęby delikatnie, nie uszkadzając dziąseł, dzieciom nie powinna lecieć krew z dziąseł - bo niby dlaczego? Mogą się skaleczyć jedząc coś ostrego (np. skórką jabłka czy gruszki albo skórką bułki kajzerki można się normalnie zaciąć), ale podczas mycia nie powinno być krwi. Bo to oznacza, że nacisk jest zbyt duży. Szczoteczka powinna pozostać prosta przez cały czas użytkowania - po tym poznasz, że dobrze myją zęby.
Nie znalazłam żadnego foto, sama narysowałam Ci rysunek poglądowy. (nie mam talentu, nie śmiać się :sorry:)

WP_20150512_005.jpg
Czy widzisz o czym piszę? Tak naciskając niszczy się szczoteczkę i wcale nie domywa się zębów, wręcz odwrotnie. Zęby są niedomyte! Jak przyłożysz taką szczoteczkę z boku zęba to część z włosia drażni bardzo dziąsła, dlatego krwawią...
Przepraszam jeśli cokolwiek z tego co napisałam Cię dotknęło czy sprawiło przykrość, po prostu szkoda Twojej kasy i zębów dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele zachodu, a zęby mogą być super czyste i zadbane. Wtedy pozostaje dieta i predyspozycje genetyczne. Nad tym nie mamy kontroli :happy:
Także dobrym ruchem byłby zakup nowych miękkich szczoteczek dla dzieci i mycie z nimi zębów odliczając stoperem 2-3 minut. U nas wystarczają dwie minuty. Pokazuj im, że nie mogą myć zębów ruchami z lewej na prawą, a tylko kółkami - te z tyłu też. I ważna jest ta strona od języka. Tam często się pojawia kamień.

No i cóż... to chyba tyle. Dzisiaj byłam z moją małą u ortodonty, bo ma lekko krzywe zęby. Więc ku mojej uciesze dostałyśmy pochwałę za zadbane i czyste zęby bez ubytków. Normalnie duma mnie rozpierała. Ale mamy przyjść za pół roku dopiero, mają trochę jeszcze urosnąć. Więc wracamy w listopadzie :happy:
 

Załączniki

  • WP_20150512_005.jpg
    WP_20150512_005.jpg
    8,1 KB · Wyświetleń: 101
reklama
Hej :-) trochę milczalam ale musiałam myśli uporządkować :-)

Jaka piękna dziś pogoda :-D skończę pracę i spacerek obowiązkowy :-)

Akatsuki gratuluję domu! :-D

Buba daj znać co ze stopą! Ale niezły ciężar to musiał być...

O psuciu się ząbków nic nie pomogę, sama jak na razie nie mam nawet jednej plomby a do dentysty Chodzę tylko na czyszczenie :-) mleczaki tak samo miałam silne i zdrowe

Dzisiaj mam wizytę u endokrynolozki, nie podoba mi się moje tsh mimo że jest w normie ale bardzo skacze... Miesiąc temu 0,4 a teraz prawie 3...

Sama myślę nad adapterem do pasow bo mnie uwieraja.. Ale taki wygodny co bym chciała 350 zł.. Masakra..

Nad kojcem motherhood ciągle myślę już prawie zamówiłam ale jakoś ciągle myślę że na wszystko za wcześnie..

Mam już pierwsze ciuszki dla maleństwa, babcia zaszalala :-)

Jutro wstawię w końcu jakieś zdjęcia, tak samo tych ciążowych bo obiecałam i nie wyszło coś :p

A te legginsy z kieszonkami lumide czy jakoś tak musiałam oddać i zamówić mniejsze, przesadzilam z L i jednak mieszcze się w M, Zresztą nie sądziłam że aż tak się rozciągają :p
 
Do góry