reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

wpadlam na chwile do Was:-)
Kuba zaczal sie przemieszczac do przodu, podciaga sie na rekach i czolga sie przed siebie:-)
Wczoraj byla u mnie znajoma z rocznym chlopcem, ktory wlasnie zaczal chodzic, nie mogla usiasc nawet na 30 sekund! Wiec ciesze sie tym czasem kiedy klade Kube na podlodze, a ja moge sobie siedziec na sofie i miec go na oku. Odkad siedzi na podlodze, zaczal byc mniej absorbujacy. Huraaaaa:-D I tak przynajmniej do czasu raczkowania/chodzenia. Pozniej sie znow zacznie:-p

Poza tym bylam na rozmowie w srode - kompletna porazka! m.in. dostalam zadanie: 1,5 kury w 1,5 dnia znosi 1,5 jajka. Ile jajek zniesie 6 kur w 6 dni?:-D
Porazka! Tym bardziej, ze szukam pracy w marketingu.
Rynek pracy w PL coraz bardziej mnie zalamuje:wściekła/y:
 
reklama
Cześć
Wszystkiego najlepszego dla dzieciaczków w dniu ich święta.

Byłam dzisiaj na szczepieniu i malutka waży 7,400 i tak mi się jakoś kojarzy, że najmniej z wszystkich dzieciaczków październikowych. Poza tym wszystko dobrze. Fajny dzień dziecka młodej zafundowałam :). Szczepienie - wyrodna matka ze mnie ;)

magie głowa do góry, następnym razem będzie lepiej.

19ania90 wydaje mi się, że może się tak zdarzyć a może Ola zjadła coś co jej zaszkodziło i co ją uczula?
 
Ostatnia edycja:
Cześć

Wszystkiego najlepszego dla maluszków!!!

u nas z nowości mały sam pije, sam sobie bierze picie ;] poza tym sam z siadania kladzie sie na brzuch, dzis pierwszyraz sie uderzyl jak to robil i byl plaaacz.. a tak to przestawilo mu sie spanie na 22 z 20 ;[
 
Hej!
Wpadłam się pochwalić że Oli wychodzi druga dolna jedyneczka :)
Teraz mała mi śpi więc trzeba z tego skorzystać i ogarnąć trochę mieszkanie. Mój chłop dzisiaj w robocie więc zalatana jestem, miłego weekendu dziewczyny :)
 
witam,i o zdrowie pytam:) bo u nas kiepsko
ja przeziębiona, mąż też, młoda trochę kaszle:( ochhhh
wczoraj antosia rozkminiła jak fajnie się staje w łóżeczku i dzisiaj musimy je obniżyć na najniższy poziom, ale tyle razy walnęła głową o szczebelki.....:szok:
zmykam bo dziecko trzeba nakarmić;)
miłej niedzieli,
i więcej pisać tutaj!!!!!
nie było mnie 2 dni a zaległości nadrobiłam w 2 minuty temu, a rak temu to bym z godzinę zaległości czytała....
dziewczyny gdzie jesteście halooooooo!!!!!!!
 
maggie moja Ola też ulewa od urodzenia do teraz, ale lekarka mówi żeby się nie martwić bo ładnie przybiera na wadze. Dzięki zagęszczaczowi ulewanie się tylko zmniejszyło i w dalszym ciągu jest...... och jak ja się modlę żeby to ulewanie już ustąpiło

Mój Antek przestał ulewać dopiero jakieś 2 tyg temu, bo do tej pory było tak że co on się na brzuch położył to zaraz kałuża, albo jak siedział i się przechylił do przodu za bardzo to to samo.
witam,
my po wizycie u lekarza, i tak:
1. antosia warzy 7800 - przybrała 250g w ciągu miesiąca
2. plamy na rączce -ciężko powiedzieć co to, nie ma co panikować bo to normalne u dzieci i mogą być różne przyczyny, jedyne co mogę zrobić to kupić specjalne mydełko i krem -może ma alergie na kosmetyki, i spróbować dawać mniej mm
3. kaszel który ją męczył w nocy i ciągłe spanie w dzień to najprawdopodobniej zęby, kaszel od śliny
4. antosia powinna już siedzieć samodzielnie-nie siedzi
5. Jest mocno ruchliwa-wręcz za mocno na ten wiek
6.ma nieco napięte mięśnie nóg i skrzywione stopy -ale narazie się tym nie przejmować, powinno ustąpić
7.ostatnio zaczęła ulewać, wcześniej nie było tego problemu-może to być nie przyswajanie mm, bo ulewa po posiłkach na mm, może to być też przyczyną tej niby alergii
8. za mało przybrała, ale lekarka zwróciła uwagę że jest bardzo ruchliwa więc nie musi dużo przybierać, bo wszystko spala
9. na raczkowanie ma jeszcze trochę czasu
ogólnie lekarka powiedziała że młoda ładnie wygląda i nic poważnego jej nie jest. Idzie swoim indywidualnym rytmem i widocznie tak ma być

to się napisałam......

ale dzisiaj śpiąca jestem od samego rana i zmęczona

no to teraz podam wam przepis na kawę wg mojej wersji (dzisiaj w pracy sobie taką zafundowałam):
-zagotować wodę
-wrzątek wlać do kubka
-dodać śmietankę
-wymieszać
taką kawę dzisiaj zrobiłam i prawie się napiłam:szok: czegoś wam brakuje w tym przepisie??? tak-zapomniałam o kawie!!!:rofl2: ale zakręt ze mnie

no to się napisałam-to tak żebyście miały co czytać bo posmutniało i ucichło tu ostatnio

miłej nocki życzę:tak:
Co do siedzenia to córa mojej kuzynki nie siedziała do 1o miesiąca, i już takie choroby wymyślała że szok ale za to pełzała i była mega ruchliwa teraz zaczęła pięknie siadać i lekarz powiedział że widocznie nie miała czasu na siadanie skoro w około tyle ciekawostek :-) Więc się nie przejmuj wszystko w swoim czasie:tak: Co do kawuchy to ja tekie numery wale co jakiś czas :szok:
Kasiadz, zdrowszej kawusi, to bys sie na pewno nie napila:D
No to w sumie dobrze, ze nic powaznego lekarka nie stwierdzila. A nie myslalas o zmianie mm na inne, zeby sprawdzic czy to faktycznie przez to?
Mojemu Guciowi tez sie troche cera pogorszyla, ale podejrzewam, ze czesciowo to od upalu, bo ciagle skora klejaca i sie wszystkie syfy czepiaja, a szura sie po podlodze nagminnie..

Aaaa, no i tez sie czasem zdarza mlodemu ulac, ale bardzo nieduze ilosci, po prostu bardzo aktywny jest i ze 2 razy juz tak mial ze ulal raczkujac i mu az nosem poszlo, to sie wystraszyl bidulek... Mi sie wydaje, ze trzeba sie martwic jak dziecko naprawde duzo ulewa i ma problemy z waga, a tak to trzeba jakos przetrwac, bo i bez ulewania dziecko non stop sie brudzi, chociazby jedzac samodzielnie, do tego bynajmniej ja jestem ciagle czyms uwalona i sie czuje jak brudas, ale co tam trzeba zaakceptowac te uroki macierzynstwa:D

A tak w ogole, to ja tez czesciej na fb zagladam, bo w dzien to tylko na podczytanie mam czas... Strasznie Maxiu sie ciekawski zrobil i wszedzie lazi, nie chce sie bawic zabawkami, wspina sie gdzie popadnie, zwlaszcza na mnie i juz tyle razy upadl, ze masakra, a to przeciez dopiero poczatki... A ja w domu caly dzien sama jestem i nie ma mi kto zerknac na dziecko jak cos musze zrobic, wiec chyba sie tylko modlic musze zeby sobie krzywdy nie zrobil;/
Ja się rozkoszuje tym że Antek przemieszcza sie jeszcze w obrebie koca haha więc współczuje ;-)
Hej

maggie powodzonka na rozmowie!! &&&&
justyś pewnie od zębów ten katar.. zdrówka! No i wreszcie swój domek, ale masz super :))
magnusik u nas też czołganie, na kolanach to się tylko buja.

U nas bez zmian czyli marudzenie.. górne jedynki jeszcze się nie przebiły.. wczoraj rano znów sie zeszlochał, aż zasypiał przytulony do taty.

Dziewczyny czy nosidełko na spacery po dolinach górskich to musi być turystyczne ze stelażem???
Biedny Aruś :-(
pryzybela -prawdę mówiąc nie zastanawiałam się nad zmaną mleka, myślałam żeby wprowadzić kaszki mleczne i zrezygnować z mm
elifit -ja po górkach spacerowałam z nosidełkiem ergonomicznym i było ok z tym że to nie były długie spacery.

A ja dzisiaj znowuż w pracy numer z kawą odwaliłam:
wlałam wodę do czajnika,
zajęłam się pracą,
po chwili zauważyłam że się nie gotuje więc podeszłam
wsypałam kawę
zalałam wodą
dałam śmietankę
piję i co?
zimne
-nie przegotowałam wody
a w ogóle to dzisiaj ledwo funkcjonowałam bo młoda chyba z 10 razy w nocy wstawala, chyba ząbek jej się przebijał.

Mamy już 4 ząbki, i dzisiaj tak mnie ugryzła że się popłakałam a podczas cycolenia to skrobie mnie jak marchewkę:szok:
Kochana co Ty taka rozkojarzona ????? :-D
U Nas nie ma ani jednego zęba - ślini się na potęge co chwila jakiś katar się przybłąka a tu dalej nic- dziąsła wyglądaja jak Alpy :szok:
Elifit mi sie wydaje ze mozna spacerowac w czym sie chce ;) chusta, nosidelko... Przy zakupie decyduje sie w czym dziecku dobrze na spacerkach po miescie I po gorkach. Zwolennikow I przeciwnikow roznych nosidel zawsze znajdziesz. Kasiadz tu mowia ze samodzielne siedzenie to Norma na 9 miechow a przemieszczanie sie, niekoniecznie chodzenie moze byc lub pelzanie na 12. moja ania wazy dzis 9.84 kg I przybrala w ostatnim miesiecu 180g, wiec w koncu zwalnia z tyciem ;)
Widzę że Twoja Ania jak mój Antek wagowo :tak:
Hej

mamy trzeciego ząbka, górną jedynkę :-)
Gratulujemyyyyyy:-)
elifit gratulacje :)

ja też wpadłam się pochwalić że Oli wyżyna się pierwszy ząbek!!! już słychać go pod łyżeczką i czuć pod palcem :D a na drugiej dolnej jedynce już biała plamka jest więc też niedługo ząbek ujrzy światło dzienne :)

miłego dnia dziewczyny! :)
Gratulujemy ząbalka:-)
wpadlam na chwile do Was:-)
Kuba zaczal sie przemieszczac do przodu, podciaga sie na rekach i czolga sie przed siebie:-)
Wczoraj byla u mnie znajoma z rocznym chlopcem, ktory wlasnie zaczal chodzic, nie mogla usiasc nawet na 30 sekund! Wiec ciesze sie tym czasem kiedy klade Kube na podlodze, a ja moge sobie siedziec na sofie i miec go na oku. Odkad siedzi na podlodze, zaczal byc mniej absorbujacy. Huraaaaa:-D I tak przynajmniej do czasu raczkowania/chodzenia. Pozniej sie znow zacznie:-p

Poza tym bylam na rozmowie w srode - kompletna porazka! m.in. dostalam zadanie: 1,5 kury w 1,5 dnia znosi 1,5 jajka. Ile jajek zniesie 6 kur w 6 dni?:-D
Porazka! Tym bardziej, ze szukam pracy w marketingu.
Rynek pracy w PL coraz bardziej mnie zalamuje:wściekła/y:
Wiem cos o rynky pracy w pl w końcu pracowałam w Urzędzie P przez 4 lata - masakra . Ale nie poddawaj się , i dąż do celu. Trzymam kciuki żebyś znalazła fajna pracę:tak:
witam,i o zdrowie pytam:) bo u nas kiepsko
ja przeziębiona, mąż też, młoda trochę kaszle:( ochhhh
wczoraj antosia rozkminiła jak fajnie się staje w łóżeczku i dzisiaj musimy je obniżyć na najniższy poziom, ale tyle razy walnęła głową o szczebelki.....:szok:
zmykam bo dziecko trzeba nakarmić;)
miłej niedzieli,
i więcej pisać tutaj!!!!!
nie było mnie 2 dni a zaległości nadrobiłam w 2 minuty temu, a rak temu to bym z godzinę zaległości czytała....
dziewczyny gdzie jesteście halooooooo!!!!!!!
Dużo zdrówka dla rodzinki !!!

U Nas okey, powoli przenosimy nasze klamoty na nowe miejsce ale przed Nami tyyyyllleee roboty że głowa boli:wściekła/y:
Byłam u gina na kontroli- wszystko okey ;-)
Oczywiście jak co miesiąc obawiam się fasoli - ale u mnie to już norma- jak to skomentował mój m :-D
 
reklama
Dzieki Justys, moze cos sie znajdzie w koncu sensownego, choc widze jak reaguja na matki z malymi dzieciakami, szczegolnie w branzy reklamowej. Nie wiem, moze trzeba bedzie obnizyc oczekiwania?:sorry2:
Poki co siedze w domu i sadze, ze przez wakacje niewiele sie bedzie dzialo na rynku pracy.

Co do ulewania mam nadzieje, ze tez sie w koncu u nas skonczy, bo ciagle wycieram kaluze na podlodze.

No i tez mi sie do raczkowania nie spieszy, poki co pelza ostro w kazdym kierunku, a siedzi wciaz dosc niepewnie;-)

Czy Wy juz czytacie swoim dzieciom? Albo pokazujecie ksiazeczki z jakimis przedmiotami i je nazywacie?
 
Do góry