reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

anula ja potwierdzam opinię koleżanki jup, byłam u niego dwa razy, za drugim byłam lepiej przygotowana, tzn. miałam więcej pytań. Natomiast zawsze odpowiadał konkretnie.
 
reklama
Witam ja również mam bardzo dobre zdanie nt dr Sz. Może faktycznie nie jest szczególnie otwarty do ludzi:-D ale to co trzeba mówi i na pytania odpowiada. Za 3 tygodnie idę na połówkowe i też do niego. Jest przede wszystkim bardzo dokładny i mimo że wizyta nie jest szczególnie długa to byłam zadowolona bo widziałam że pooglądał malucha z każdej strony:-)
 
Jup nie wiem jakiej jesteś postury, ale u mnie można powiedzieć, że coś drgnęło z zaokrąglaniem się 14 tc i zaczęłam zmieniać spodnie z zamkiem na spodnie z gumką
anula to słodkie, że maleństwo tak się ułożyło, że już znasz płeć, u mnie na badaniu prenatalnym ułożone było bokiem, może na najbliższej wizycie uda się wypatrzeć;
ja miałam badania prenatalne u dr C.
kis mój m miał chromatynę plemnikową w Parens z tego co pamiętam badanie jest ważne rok, czekaliśmy na wynik 2 tygodnie, a koszt był nie mały bodajże 350 zł, a dr M. nawet na to nie popatrzył, być może dlatego, że nie mieliśmy szans ze względu na środki na zakwalifikowanie się z Parensie
rea i pozostałe zaawansowane ciążówki jak odczuwałyście pierwsze ruchy dziecka, a może to inne typowe objawy na tym etapie ciąży, bo od kilku dni niepokoi mnie kłucie, nie stale, ale od czasu do czasu, głównie w lewym boku jakby w okolicy jajnika rzadziej z prawej strony, trochę mnie to kłucie zaniepokoiło, nie są to typowe bóle podbrzusza, wiadomo, człowiek przewrażliwiony, w tej chwili po dacie @ u mnie to 15 tc + 4 dni, zaczęłam się wczoraj wsłuchiwać w organizm i wieczorem miałam też takie bulgotanie, raczej nie po posiłku, bo akurat wstałam po 3 godz. drzemce
 
Ostatnia edycja:
Faro ja również miałam takie bulgotanie i zdecydowanie nie mogłam tego przypisać jelitom więc uznałam to za pierwsze ruchy dziecka. Teraz to co maluch robi w brzuchu bulgotaniem nie nazywam, nie są to jeszcze mocne kopnięcia tylko takie rozpychanie się i powiem szczerze że przedziwnie coś czuć jak jest w środku w tobie i jeszcze się rusza ociera o twoją skórę. Idę spać wieczorem, leżę w łóżku i myślę "dlaczego on nie idzie spać??' hehe, ale przecież może robić co chce. :-)
 
Faro mnie kluło tak do 10tc i to przy jakichś gwałtownych ruchach chyba jajniki ciągły U mnie pierwsze ruchy ale to były takie podskoki jak na plecach leżałam. Za to teraz :sorry: nawet nie chce wiedzieć co to moje dziecko robi hihi zwłaszcza chyba jak się prostuje czy naciąga mam wrażenie że mi "balon" pęknie. Ja jestem drobna i brzuch mam do przodu więc czuje wszystko bardziej...
Pozdrawiam wszystkie mamusie i dziewczyny walczące trzymam za Was :happy2:
 
faro mnie czasem też jajnik kłuł, natomiast ruchy zaczęłam odczuwać dopiero w 18tc i dokładnie było to bulgotanie, potem doszło takie pulsacyjne skakanie, chyba to czkawka była:) bo teraz ona trochę inaczej daje się odczuć
 
rea,goyah,joasik dzięki za Wasze doświadczenia, ale chyba każdy etap ciąży rządzi się własnymi prawami, teraz po 15 tc całodzienne nudności ustępują, ale za to zamiennie inne objawy się pojawiają....byle do kwietnia
goyah,joasik u Was dziewczyny to już ostatnia prosta, lada moment zostaniecie szczęśliwymi mamusiami, powodzenia:happy:
 
CZEŚĆ dziewczyny
Nie bylo mnie wieki jakoś tak odpuscilam.
Gratuluję wszystkim którym się udało trzymam kciuki za resztę walczących, myślę o was czasami.
U mnie w porządku. Juz prawie 20 tydzień niestety nie wiem jeszcze co będzie bo lekarz nie dał się uprosic żeby powiedzieć. Dziwie się rea ze ty juz czulas ruchy :/ masz przecież tydzień mlodsza ciążę ja w ogóle ruchów nie czuje :/ wiesz co będzie?
Czas powolutku leci krzywa cukrowa ok, hemoglobina 10,8 i nie cale 4 kilo do przodu.
 
reklama
Rea juz doczytalam- syn Gratuluję.
U mnie chłopiec Nikodem a dziewczynka Milena albo Blanka a może Kalina dowiem się za tydzień na polowkowym. Ja na prenatalne i teraz ide do galena do dr Sliwy i ostatnio bylam zadowolona. Dr dokładny i miły. Opowiadał co robi. No bo u Tomka K to wszystko na szybko. Nawet nie rozmawialam z nim o porodzie
 
Do góry