reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

anula jestem świeżo po badaniach prenatalnych, u mnie lekarz bez pytania dał mi takie skierowanie, wiedziałam, że takie są, ale nie byłam pewna w którym tc się je wykonuje, na NFZ robią w "naszym" terenie jedynie w PF gdzie wykonuje je bodajże dwóch lekarzy z tego co mi mój gin mówił, ja zastałam zarejestrowana do dr Cebulaka - trochę mało komunikatywny; po prostu dzwonisz i mówisz w którym tc jesteś i rejestruje cię na konkretną datę, dr robi dokładne USG przez brzuch plus pobieranie krwi, na wynik czekasz 10 dni, badanie jest darmowe jak masz skierowanie
 
reklama
dziewczyny a takie skierowanie to może dać gin z gabinetu prywatnego i będzie na nfz ? czy muszę iść do gina na nfz ?
faro w którym tyg jesteś ? a powiedz mi ty do gina na nfz chodzisz ?
katarina niech moc będzie z tobą, następna do kolekcji :-D trzymam kciuki za poniedziałek
sisi ty też robiłaś w PF bad.pren. ?
Sorry za tyle pytań, ale ja zielona na razie jestem, :-Dwogle to do mnie jeszcze nie dociera, m śmieje się że dotrze na poorodówce miedzy skurczami heh :-)
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :tak:
 
Anula, oczywiście lekarz, do którego idziesz prywatnie też wypisuje takie skierowania na fundusz Ja byłam w profamili, u dra Szajnera, ktorego Ci polecam, ma opinie dobrego specjalisty w tym temacie. POproś swojego lekarza, może nie będzie problemu z wystawieniem skierowania To bardzo ważne badanie, wykonywane jest na lepszym sprzęcie, poza tym wzruszające jest, jak zobaczysz obraz dzidziusia w dużym powiększeniu, na dużym ekranie
Mnie teraz czeka badanie krzywej glukozowej, to jest ponoć nieprzyjemne, ale nie ma co narzekać:-), jakoś dam radę.:tak:
 
anula ja wybrałam lekarza u którego byłam różnie na NFZ i prywatnie też, skierowanie na badania dostałam będąc na wizycie NFZ, we wskazaniach: wiek przekroczyłam już 35 lat i zabieg in vitro, byłam na badaniu w ten PN i byłam w 12 tyg i 3 dni mierzone od daty ostatniej @, bo od tego momentu liczy się termin, kiedyś sprawdzałam w Bocianie cennik i zdaje się, że 400 zł koszt takich badań, ja też staram się na bieżąco podczytywać forum, bo można się doszkolić od zaawansowanych ciężarówek:-Da tak to zielona, podobnie jak ty - powodzenia
 
Ostatnia edycja:
W pf badania PN pierwszego trym to koszt 400zł usg i badanie z krwi,w 2trym to koszt 250zł usg -w tym doktor robi 4d;-)mi robił dr Szajner ;-)i trwało to po 20minut jak nie więcej;-)
A często pacjentki dr Cebulaka dostają skierowanie na nfz i on sam je wykonuje;-)
 
Ostatnia edycja:
Sisi dr S.K. w PF ma wizyty tylko. Wyprawki jeszcze nie mam fizycznie aczkolwiek wszystko na mnie czeka :) Bo łóżeczko od brata, wózek od siostry, ubranka już torbami znajomi przynoszą i inne rzeczy potrzebne. Więc nie szukam po sklepach. W listopadzie będziemy zwozić. A my z m wczoraj kupiliśmy pieluchy hihih:-D bo w rossmanie duże promocje więc kompletujemy.
Co do spania to przewracam się z boku na bok bo na plecach mały mi ciąży. Nie licząc wstawania do łazienki nawet przesypiam. Ale pije sobie wieczorami kakao, melisę albo magnez może to pomaga hmmm.
Sisi do badania z glukozą weź sobie cytrynę niech Ci wcisną. I radzę jednym tchem wypić (ja miałam w kubeczku rozpuszczone więc nie dużo) hehe ja nie potrzebnie przerwałam i strasznie słodycz w gardło drapała, a później to wodą można przepić.
Poza tym dużo wody piję i dużo spaceruję bo do pracy jeszcze chodzę i jakoś mi tak żal brać wolne, mój m się śmiał, żebym nie zapomniała na poród wziąć wolnego... :happy2:

Anula na prenatalne (usg dokładniejsze i krew) moja dr a też prywatnie chodzę proponowała je zrobić i sekretarka od niej umówiła nas do PF na nfz i powód dopisała na skierowaniu właśnie, że po in vitro dr Szajner robił. A z tego co pamiętam mówiła że koszt ok 400zł.

Pozdrawiam :-)
 
Goyah, to super że nie musisz tego wszystkiego kupować, bo to ogromny wydatek na raz Mój m uparł się, że wszystko ma być nowe i już, haha:-) Zreszta nie mamy akurat takich znajomych z małymi dziećmi, a moje najlepsze koleżanki niestety teraz mają dzieci w najbliższej rodzinie, więc i tak nici z pomocy.
Goyah, całą cytrynę można wcisnąc? TY robiłaś w PF i tam w aptece kupowałaś? Jaki to jest mniej więcej koszt tego badania?
Super, że tak dobrze się czujesz i bez problemu możesz chodzić do pracy i na spacery Ja niestety przy chodzeniu odczuwam dyskomfort - ucisk na rwę kulszową i za daleko nie pochodzę.
 
Goyah a gdzie TY Kochana pracujesz, że tak lubisz swoją pracę? hehe

Oj fajnie Was kobietki poczytać jak tak tak sobie o tych szpitalach rozmawiacie :) cieszy mnie to, że tyle juz jest "zaciążonych" :) może na nas też niebawem przyjdzie kolej :)
 
reklama
Dziewczyny, czyli oprócz prenatalnego usg to jeszcze coś będzie dr robić? krew? jakieś dodatkowe skierowanie do laboratorium? ja np. nie chce Pappa :(

Faro ja mam miec usg równo w 12 tc./11tc+7dni/ troszke sie boje,że dzieci nie urosną do 45mm do tego dnia, tak z ciekawosci (jezeli można) jak duży był już Twój dzidziuś tego dnia jak byłaś?

Anula
z tego co dziewczyny piszą, to jednak in vitro jest wskazaniem, ja po prostu nie mam takiego punktu na moim skierowaniu/ bo tam sa takie kratki do zaznaczania "co jest powodem" ;-)
 
Do góry