reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

Dziewczyny znalazłam na innym forum coś takiego-
Program ministerialny zakłada mrożenie jedynie tych zarodków, które w warunkach
in vitro osiągnęły stadium blastocysty. Zazwyczaj zarodki osiągają to stadium w piątej dobie po zapłodnieniu, niekiedy jednak zdarza się, że opóźnione embriony blastocystami stają się później, np. w szóstej dobie, i takie zarodki, , również mogą zostać zamrożone. Zarodki, które do 7-mej doby po zapłodnieniu nie osiągnęły stadium blastocysty, zaczynają samoistnie obumierać. Jeśli zarodków nie udało dohodować się do stadium blastocysty, bowiem zahamowanie ich rozwoju nastąpiło po 3. dobie w dotychczas dobrze rozwijających się embrionach, wówczas można podejrzewać, że przyczyna tego stanu rzeczy leży po stronie plemnika; po tym czasie włącza się genom zarodka, a więc na jego rozwój ma także wpływ jakość nasienia. Nie jest jednak wykluczone, że wpływ na wolniejszy rozwój zarodka mają także inne czynniki,choć nie zawsze są one łatwe do rozpoznania.
 
reklama
A ja znalazłam na necie coś takiego, to pytanie zostało zadane profesorowi - Maciej Kurpisz, szefem zakładu Biologii Rozrodu i Komórek Macierzystych w Instytucie Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk

Czyli budowa plemnika nie wpływa na ich jakość z prokreacyjnego punktu widzenia?

Nie. Plemniki nietypowo wyglądające pod mikroskopem mogą z powodzeniem zapłodnić komórkę jajową, jeśli zawierają nieuszkodzony materiał genetyczny. I odwrotnie: "ładny" plemnik może mieć uszkodzone DNA, a tego pod mikroskopem nie widać. I właśnie z tego powodu wiele zapłodnień, nie tylko sztucznych, ale i naturalnych, kończy się fiaskiem.

Więc nie jest tak do końca, że plemnik nieprawidłowo zbudowany, co wychodzi w badaniach nie może prawidłowo zapłodnić,, tylko liczy się materiał genetyczny
 
Tak dziewczyny i to jest nasze jedyne zmartwienie żeby plemnik zawierał prawidłowe DNA a nie miał poprawną budowę. I tego się trzymajmy!!!:-)
 
widze ze nie wiecie albo nie chcecie mi pomoc, szkoda. Wy widze raczej w temacie invitro a ja mam dzidzie z inseminacji w Parensie. Powodzenia dla Wszystkich!
 
Ala, pytałaś o IUI na NFZ. nie wydaje mi się aby IUI była refundowana. W Rzeszowie do inseminacji możesz podejść w Parensie i z tego co się jeszcze orientuję to Klinika w Lublinie bodajże na ul. Bocianiej.
 
nika pytam bo wiem ze np. w Poznaniu jest taka możliwość ale tam jednak trochę za daleko. Dziewczyna pisala na forum ze ona robi na NFZ i pomyslalam ze może warto popytać, może jest szansa ze gdzies bliżej można skorzystać. Dzieki za odpowiedz :-)
 
Czesc dziewczyny nie byłam ostatnio aktywna bo mialam urwanie głowy w pracy, ale zawsze mialam chwile aby was poczytac. Ja zaczynam stymulacje i od środy będę juz w Bialym. Czy któraś z was wybiera sie do Białegostoku po weekendzie majowym?
 
hop hop dziewczyny co u Was halo :) kimka ja bede 9 maja ale tylko na wizycie i wracam do domku a długi pobyt zaczynam albo od 14 albo od 15 maja :)
 
reklama
Hej witajcie po długim weekendzie życzę powodzenia dla dziewczyn majówkowych i rozpoczynających pobyt w Bocianie.
Trzymajcie się i cierpliwości :happy2:
 
Do góry