reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

ja tez sobie dobieram własnie mnóstwo hisoryjek tworzę musze wyluzować a teraz poki co czekam na @ ktora nadchodzi po antykach :) ja niby powinnam byc wyciszona po lekach ale to jakies dziwne wyciszenie hhihihihih
 
Ostatnia edycja:
reklama
rea mnie też nurtuje to, bo miałam 20 komórek pobranych z tego 19 prawidłowe a jedna jakaś artyczna czy coś takiego, rozmawiałam z embriologiem przed transferem i powiedział że wybrali 6 najlepszych tj. budowa i coś tam jeszcze oczywiście nie zapamiętałam bo to czarna magia dla mnie, i wszystkie zapłodniły się z czego 4 b.ładnie dzieliły się, a 2 wolniej co nie oznacza że są złe, więc pomyślałam że 4 na bank mamy ale oczywiście życie jest tak do du*** że nie wolno za szybko się cieszyć !!! jak już wróciłam do domu to po jakimś czasie zadzwoniłam do Bociana i poprosiłam o rozmowę z embriologiem, no i tu szok :szok: została tylko jedna śnieżynka i ją zamrozili z 4 tak naprawdę zostały mi 2 !!! jedną podali a druga czeka, na moje pytanie co się stało bo przecież miałam w czasie transferu 3 to pani odp. że przestały się dzielić, dziwne w 5 dobie żyły a później .... jak tylko pojadę za m-ąc do Bociana to na pewno popytam co się stało, jest jakieś wytłumaczenie ale ja go nie znam i mam nadzieję że w prostym języku mi to wytłumaczą :-D kiedyś czytałam że do 3 doby za rozwój i podział odpowiada komórka pobrana a później jak coś się dzieje to wina plemnika, nie wiem co o tym sądzić to też się zapytam czy wogle prawdę czytałam, może inne dziewczyny coś podpowiedzą ;-)
 
Własnie Aniu nie jestem sama ze swoimi przemyśleniami :-) Aniu a powiedz co z tymi 13 co masz zamrożone?? Kiedy możesz odmrozić i zapłodnić w razie "w"?? Coś przeczytałam że dopiero jak wszystkie 3 stymulacje się przejdzie to można "ruszyć" mroziaki komórki. I dziewczyny to jest bez sensu:baffled: Bo dlaczego nie skorzystać z czegoś co jest "gotowe"?? Tylko wszystko zaczynać od nowa. Oczywiście to jest wada tego programu ale patrząc z drugiej strony MF obawia się zbyt mocnej stymulacji pacjentek. Ktoś kto się na tym zna dobrze tak wymyślił że 6 i ani jednej więcej!! No cóż pewnie to wynika z obawy przed przestymulowaniem (bo niektóre kliniki "pchałyby" ile wlezie hormonów w pacjentki aby wyprodukować jak najwięcej komórek i pytanie jakiej one by były jakości)i to jest dla mnie zrozumiałe, a z drugiej strony nierozsądne bo jak już są to dlaczego nie skorzystać...
 
Ostatnia edycja:
Katrina jeżeli będzie co to tak, chyba ze będzie tylko jedna komórka to wtedy nie bo po co płacić a może w następnym cyklu będzie więcej do mrożenia. Mam nadzieję że nie będzie drugiego cyklu stymulacji chyba że przy drugim bobasie:-)
 
Anula, bardzo Ci dziękuję za szczegółowy opis:-) rzeczywiście pewnie nie ma się czego bać, a jednak nie daje mi to spokoju, zwlaszcza ze to juz niedługo
Ja tez obawiam się, czy te komórki będą się prawidłowo dzielić, zwłaszcza ze mój m ma zerową morfologię i boję się, że nie będzie to takie proste Liczę jednak na doświadczenie embriologa:-), łut szczęścia i opiekę naszego Ojca Świętego
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, czy po transferze trzeba się jakoś bardzo szczególnie oszczędzać, np. nie wolno uprawiać żadnego sportu, oczywiście mówię o takim rekreacyjnym nie wyczynowym? Czy dostałyście jakieś szczególne wytyczne czego nie wolno robić itp?
 
rea dr Mr pytał się co będę robić z tymi komórkami bo są trzy opcje: 1. zamrażają i po programie mogę z nich skorzystać, 2. oddaję i oni jakiejś parze pomogą, 3. no właśnie nie pamiętam ;-) i ja wybrałam opcje 2- mam nadzieję że w ten sposób pomogę jakiejś parze która ma bardziej pod górkę niż ja, jak dowiedzieliśmy się z m że mam 13 komórek (pierwsza wersja taka była) to doszliśmy do wniosku że oddamy je "do adopcji" bo szkoda wyrzucić, a w razie "w" gdyby następne podejście nie udały się to przecież przy ostatnim trzecim wszystkie zapładniają, no ktoś mądry siedzi w ministerstwie że wymyślił żeby tylko 6 zapładniać bo inne pary które gorzej reagują na stymulację były by poszkodowane np ja 19 komórek mam zapłodnionych a ktoś tam powiedzmy 4, więc jak moja śnieżynka która czeka na mnie nie zostanie ze mną to drugie podejście do ivf od początku idzie cała stymulacja :-( już mnie to przeraża, ale nie poddam się :tak:
sisi mój m też ma 0% morfologii ale dr Mr mówił że da się do icsi pare wybrać więc ja bym nie przejmowała się tym gorzej jakby wogle nie miał to wtedy punkcja jąder by go czekała, a po transferze mi mówili podobnie jak goyah: 4 dni zero sexu, nie wolno do bety nic ciężkiego podnosić, zero ćwiczeń i wysiłku fizycznego, ale nie robić z siebie chorej :tak:a i raczej unikać płynów do higieny intymnej perfumowane, a przed punkcją i transferem gdzieś wyczytałam żeby myć się szarym mydłem i żadnych perfum, dezydorantów itp...
trzymam za wszystkie majóweczki kciuki
 
reklama
Witam. Mam do Was pytanie, nie wiecie czasem gdzie robia inseminacje na NFZ chodzi mi o Podkarpacie albo jak najbliżej Rzeszowa. Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
 
Do góry