reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

Goyah gratulacje, nie ma innej opcji niż pozytywna beta:) super wynik aż 3 blastocysty ciesz się Kochana:) a nuż zamarzy Ci się kiedyś czwórka:-) napisz proszę co z tym jedzeniem właśnie i z tym zakładaniem nogi na nogę. Ja jeszcze kiedyś czytałam, że w trakcie transferu i po nie można podnosić głowy. Ja jednak tak zrobiłam, bo nie wiedziałam , że nie wolno, ale czego nie wolno to tez nie wiem;-)Zazdroszczę, że nie musiałaś mieć pęłnego pęcherza, dla mnie to najgorsza rzecz podczas całego procesu:-D
 
reklama
dziewczyny to nam się chyba kiedyś przyda, a na pewno teraz goyah, cz wy coś z tego rozumiecie ? bo ja ani ani ciut :no:

1) Zarodki 2-3 doba
Cyfra oznacza liczbę komórek potomnych, na które zapłodniona komórka się dzieli, czyli blastomerów; litera określa wielkość i symetrię blastomerów oraz stopień ewentualnej fragmentacji (obecności drobnych fragmentów obok dużych komórek):

klasa A: symetryczne, równej wielkości
blastomery, bez fragmentów;

klasa A/B: jak wyżej oraz ≤ 10% fragmentacji;

klasa B: jak wyżej oraz 11 – 20% fragmentacji bądź niesymetryczne wielkości
blastomery i ≤ 10% fragmentacji;

klasa B/C: jak wyżej oraz 21 – 30% fragmentacja bądź niesymetryczne wielkości
blastomery i ≤ 11 – 20% fragmentacji;

klasa C: 31 – 50% fragmentacji;

klasa C/D: >50% fragmentacji;

klasa D: całkowita fragmentacja -, nie ma możliwości wyróżnienia blastomerów.

Najlepiej rokują zarodki o odpowiedniej do wieku ilości blastomerów (np. 4-komórkowy zarodek dwudniowy lub 8-komórkowy zarodek trzydniowy) oraz oznaczone literą B i powyżej
 
Ostatnia edycja:
Może to trochę rozjaśni sprawę ;-)

Informacje ze strony Wyświetl temat - Pytania i odpowiedzi z zakresu embriologii |

Jak klasyfikuje się zarodki? Co konkretnie oznaczają określenia 2A, 4B itp? Co sprawia, że dany zarodek jest klasyfikowany w danej klasie?

Zarodki klasyfikuje się w zależności od stadia ich rozwoju. Pomiędzy 1 a 3 dobą rozwoju liczy się ilość komórek tworzących zarodek. Stąd w ocenie embriologicznej pojawiają się na początku cyfry np. 2B oznacza, że zarodek ma dwie komórki. Natomiast litery, które pojawiają się tuż za cyfrą oznaczają wielkość fragmentacji komórek tworzących zarodek. W przypadku litery A nie stwierdza się fragmentacji lub nie przekracza ona 10% objętości zarodka, w przypadku B fragmentacja zajmuje do 20% objętości zarodka, C do 50%, D więcej niż 50%. W różnych ośrodkach w naszym kraju mogą być te kryteria różne. Ponadto bierze się pod uwagę czy blastomery są podobnej wielkości, jak wygląda cytoplazma (np.: jednorodna, ciemna, ziarnista, zawierająca wakuole), ile jąder jest widocznych w blastomerach.

...............................................................................
Ocena blastocyst - legenda:

1 wczesna blastocysta
2 blastocysta
3 pełna blastocysta
4 uwalniająca sie blastocysta
5 wynicowująca (cokolwiek to znaczy) sie blastocysta

A liczne komórki, ciasno ułożone
B nieliczne komórki, luźno ułożone
C pojedyncze komórki

A liczne komórki tworzące zwarty nabłonek
B nieliczne komórki tworzące luźny nabłonek

np. 3AA czyli: pełna blastocysta z licznymi komórkami, ciasno ułożonymi ze zwartym nabłonkiem
 
Przed transferem miałam zjeść na około 2h przed. I na fotelu po transferze dr założył mi nogę na nogę na 10 min chyba żeby zacisnąć. O głowie nic nie mówił. I w sumie dlaczego nie jeść przez 4h zwłaszcza słodkiego też nie wiem czemu ma służyć takie dostałam zalecenia :-D a ja przyjęłam i nie dopytywałam dlaczego... Aha i przed był jakiś zastrzyk w tyłek w sumie to nie pamiętam na co ale masakra jeszcze dzisiaj mnie boli pośladek :D
Jeśli chodzi o te klasy coś tam szukałam ale w sumie ja biologie w szkole miałam tylko 5 lat więc ni w ząb z tego nie wiem a i w bocianie zapytałam embriologa, zaczął coś tłumaczyć ale stwierdziłam, że pewnie i tak nic z tego nie będę wiedziała więc potwierdził :-)
 
Goya ja Ci zazdroszczę że jesteś już po. Ja póki co czekam na @ i będę odliczała dni do wizyty w Bocianie.
Teraz biorę tabletki progynova 21. W kwietniu, pod koniec pierwszego lub początkiem drugiego tyg jadę). Goya powiedz mi czy te mieszkanie w których mieszkałaś w Białymstoku to są tylko do Twojej dyspozycji czy z kimś się mieszka. i czy jest dostęp do internetu, bo sama to ja tam uschnę z nudów :(
Aha i obczaiłam stronkę gdzie można znaleźć połączenia z Rzeszowa do Białegostoku i zabrać się z kimś kto jedzie w tamtym kierunku, jako pasażer. Opłata za przejazd to ok 50 zl i nie trzeba się tłuc 9 godzin autobusem.

Wspólne przejazdy dla kierowców i pasażerów podróżujących w tę samą stronę | BlaBlaCar.pl
 
goyah ja to mam to samo co ty, nawet jak dr coś wyjaśnia to ja nie wiem co z czym się je i nie zawsze dopytam bo nawet nie wiem o co zapytać, skoro takie dali wytyczne to trzeba się zastosować :tak:
nika no coś mi świta po twoim poście z tymi blastocystami cyferkami i literkami :-) to jest jakiś kosmos :-D
dziewczyny ja dziś pół dnia na necie i telefonie siedziałam,szukałam i dzwoniłam w sprawie mieszkania i jak tak dalej pójdzie to wyląduje w akademiku, panie pielęgniarki które ogłaszają się (te nr co podałam na forum) to mają miejsca zajęte, na e-turysta pisze noclegi od 39 zł a kończy się i tak na 100 zł więc nie ma co taniej szukać bo ludziska się wycwanili i nikt z ceny nie schodzi, zastanawiałam się nad opcją wynajęcia mieszkania na cały m-ąc i o wiele taniej mi wyjdzie ok 300-400 zł chcą tylko jeszcze jutro po dzwonie i popytam czy pójdą na taki układ że wynajmę na miesiąc a fakt będę tylko max 10 dni, no jutro wszystko się okaże,
nika jak dobrze pójdzie to się spotkamy w Białymstoku :tak:ja będę od 2.04 do 10.04 (tak mi się wydaje)
 
Anula jeśli faktycznie z wynajęciem mieszkania na cały miesiąc by wyszło to można by się dogadać i wspólnie wynająć. Ja mam przyjechać w 8dc, może to być z poślizgiem 6-9 kwietnia, to zależy od @. ja będę dzwonić odnośnie mieszkania jak dostanę @ bo póki co to nie wiem na jakie dni rezerwować :(
Anula fajnie by było się spotkać :) z Goyą wspólną herbatkę mamy już za sobą :-)
 
Nika i Anula
Wam tez zleci zobaczycie tam się faktycnie ciagnie ale teraz jak juz jestemw domku to moge powiedziec ze zlecialo :-)
Na tych mieszkaniach tylko samemu sie mieszka i jedno naprawde duze bo 3pokoje a drugie kawalerka wec jak widac cena ta sama a standardy rozne.internet i telewizja jest. Jedna pani ma mobilnego usb a druga wifi. ja wolalam juz wybrac mieszkanie zeby sobie samej gotowac i w sumie zakupy za 100 na caly tydzien mi wystarczyly. Gdzies widzialam wlasnie to blablacar no ale juz za pozno heee
Ja to sobie pisalam na kartce to co chcialbym zapytac bo czlowiek wszystkiego nie zapamieta :-)
Ohh juz Wam zazdroszcze jakby sie Wam razem udalo pare dni hihih no i oczywiscie herbatke trzeba powtorzyc przy milszych okolicznosciach
 
goyah kochana mam pytanie :) jak to jest z punkcją i tranferem ...przebierasz się w koszule czy możesz byc w bluzce jak jest
z ubraniem ewentualnie przebieraniem :) pantofle itd napisz jak to wygladało u Ciebie :)
 
reklama
Witam dziewczyny mam takie pytanie odnośnie IUI ile godzin po zastrzyku z ovitrellu jest cały zabieg?A czy którejś z Was sie zdarzyło że zrobiła zastrzyk i miała owulacje a IUI dopiero następnego dnia?Owulacja to nie jeden dzien:)wiem o tym,u mnie jest tak ze mnie boli jajnik jak i wtedy wiem ze to już tylko nie wiem czy ten ból to początek, środek czy koniec.Po usg dr stwierdzil ze pecherzyki sa małe.Boję sie ze owulacja jest a ja mam na IUI dopiero w pon.Pomóżcie:-(.
 
Do góry