reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

I to mi się podoba, forum odśmiecone :-)
basia strasznie wysoki estradiol masz jak na 5-6ds ja taki miałam w 12ds, a jakie masz amh- pewnie wysokie, trzymam kciuki za powodzenie :tak:
madziula
ja jak brałam lutke to po 3 dniach @ zjawiała się, a na co jest decapeptyl ? i po co lekarz zapisuje skoro takie cyrki później są ?
nika pogoda rewelacyjna na rower, korzystaj póki możesz ;-) a prace faktycznie mniej w d***
goyah oj... ja nie mam dobrej pamięci, ale was pamiętam fakt wspomogłam się czytając wstecz z 2 str ;-)
jup a twój gin sam dał ci skierowanie na badania prenatalne ? Mój nic nie mówi na ten temat, a wizyte będę miała 9/10tyg, mam sama zagadać? Bo z tego co czytam to każda ciężarna ma takie badania
A u mnie powtórka z rozrywki, plamienia powróciły, skąpe ale są !!! Tym razem nie przeżywałam jak ostatnio po prostu jeszcze bardziej uważam na wykonywane przeze mnie czynności. Twarz zaczyna wyglądać :-D kropki schodzą dzięki maści, ale następny problem to pojawiło mi się owłosienie na twarzy i dłoniach i to takie rzucające się w oczy, więc hormony szaleją, no i mdłości na szczęście nie wymiotuję tylko mdli mnie i nie rano tylko od godz. 18 aż do późnego wieczora. Tak sobie wam ponarzekam, ale szczeże mówiąc to gdyby nie te rzeczy to nie wiedziałam bym że jestem w ciąży. Wizytę mam dopiero za 2 tyg i mam nadzieję że wszystko ok jest, wogle to bym chciała żeby od razu kropki kopały- chyba spokojniejsza bym była :-D
 
reklama
Anula no to najważniejsze żeby trochę nerwów odpuszczać i spokojnie ciążę przechodzic. Objawy to każda inaczej a owłosieniem sie nie przejmuj może później wypadnie teraz to hormony działają, a mnie niestety powychodziły malutkie wystające pieprzyki a to raczej nie przejdzie :baffled: a denerwuje strasznie bo czasem to drapię... :/
A kopania to jeszcze będziesz miała dość hihi zwłaszcza w nocy :-D

Dobrej nocki :-)
 
Witam,
Nuna25, tak tego typu badania miałam robione ale jestem wogóle w ogólnych badaniach zdrowa jak koń.
Nika13, nie miałam badań immunologicznych i własnie chyba od tego teraz zaczne. Zatem zadaje kolejne pytanie, błagam znacie, polecacie jakiegoś immunologa u nas na terenie? plizzzzzzzz:-)
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
nafoczka nie znajdziesz immunologa w RZeszowie ....najblizej Kraków ,Warszawa
niestety u nas nie ma lekarzy w tej specjalizacji mało kto sie na immunologi zna ......

anulka trzymaj sie i wszystkie brzuszki takze :)
 
Anula, zapytaj lekarza, bo to nie są takie standardowe badanie (prenatalne), o których mówią wszyscy lekarze, zwłaszcza CI bardziej katoliccy. Zawsze bowiem po takich badaniach, jeśli coś wyjdzie nie tak, może pojawić się jakaś zła pokusa Oczywiście jak dla mnie jest to sytuacja zupełnie niedopuszczalna, ale różni są ludzie i różnie reagują.POza tym lekarz wypisując skierowanie, musi zaznaczyć jakiś powód, np.wiek. powyżej 35 lub występowanie jakiś anomaliów w rodzinie.
Goyah, to dr S.K.pracuje na Rycerskiej?A ja myślałam, że w Profamili Jak Twoja wyprawka? Wózek kupiony? A właśnie, sama jestem na etapie poszukiwań, masz jakieś ulubione typy, firmy?
 
Dziewczyny, przyszłe mamuśki, czy ma któraś z Was problemy ze spaniem? Jeśli tak, to znacie jakieś sposoby, żeby na to zaradzić?
 
sisi no właśnie tak się zastanawiam czy dr mnie wyśle albo sam zrobi, tylko ja nie wiem czy on ma do tego odpowiedni sprzęt i czy wogle wie o co chodzi. Mówiłam mu że jestem po ivf więc to chyba wystarczy, zobacze co mi powie na wizycie. Z chęcią na prenatalne pojechałabym do PF do M. Długo się czeka na taką wizytę, czy normalnie jak przy standardowym usg. A cena takiego badania jest wyższa niż normalna wizyta ?
katarina co u ciebie ? dostałaś zielone światełko ;-)
 
Anula, takie badania wykonują tylko Ci lekarze, którzy mają specjalne uprawnienia Dr M nie przeprowadza W Profamilii jest dr Szajner i dr Cebulak Nie wszędzie zatem jest możliwość ich wykonania In vitro niby nie jest jakimś wskazaniem, ale dla niektórych lekarzy wystarczy Tak naprawdę, jeśli lekarz chce, to Ci je wypisze, powód zawsze można znaleźć:-) Dobrze, gdyby udało Ci się na Fundusz, bezpłatnie Musisz pamiętać, że można je wykonać do 13t6d ciąży:-), to jest ten czas kiedy można zbadać tzw. przezierność karkową, potem to zanika
W profamili nie ma problemu z zapisami, nie trzeba długo czekać
Niestety nie wiem, jaka jest cena, ja miałam bezpłatnie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anula jeżeli chodzi o USG prenatalne nie każda kobieta je ma, tylko takie ze wskazaniem, ja dostałam skierowanie na wizycie w 10 tygodniu ciąży czyli w ten poniedziałek, wcześnie dr nic nie mówił ale wiedziałam,że dostanę ze względu na wiek ;-) Chodzę do dr M. w PF więc prosto z wizyty z tym skierowaniem poszłam do rejestracji w PF i Pani obliczyła odpowiedni termin i zaproponowała datę badania.
Ja będę miała to badanie na nfz. Inne wskazania to np. występowanie wad w poprzednich ciazach, in vitro nie jest tam wymienione.Jeżeli nie masz wskazań a chcesz mieć to usg to pewnie wystarczy się zgłosić, zapisać i zapłacić, ale nie wiem ile....Istotny jest termin badania minimum 11 - maks. 13 tydz.zależy od wielkosci dziecka musi miec minimum 45mm a maksymalnie chyba 80mm . Lekarz na tym badaniu mierzy różne parametry...
W PF badania wykonują 2 osoby: dr Szajner i dr Cybulak.
 
Do góry