reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

paputki miękkie czy z twardą podeszwą?

zazu51

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2013
Postów
20
witam, maja ma skończony roczek , chodzi już jakiś czas, przemówiły do mnie zalecenia aby dzieciom zakładać miękkie paputki, nieograniczające ruchów stopy, aby było czuć podłoże - ogólnie bliżej natury. Takie też paputki kupiłam , dokładnie z firmy Afelo, uczyła się w nich chodzić i teraz tez chodzi, jednak sa momenty w których bardziej skręca jedną stópką do środka-ale nie cały czas, no i wg babci to wina tych paputków bo powinny mieć twardą podeszwę,trzymać kostkę i kupiła jej takowe z paskiem do zapinania na przegubie stopy,nie jestem jednak przekonana do nich -przemawia do mnie fakt , że to tak jakby ubrać but narciarski i kazać chodzić w nim po domu, ale też zgadzam się z tym że kiedyś tylko w takich paputkach-butkach chodziliśmy w domu i jakoś mamy zdrowe stopy i wogóle , więc jak to jest u Was?
 
reklama
Dla dzieci najzdrowsze są miękkie podeszwy, a najlepiej puszczać dziecko w skarpetkach antypoślizgowych lub na boso. Wyćwiczy wtedy lepiej mięśnie stopy, co zapobiega płaskostopiu w przyszłości. Jest dużo w temacie w internecie :)
 
dokładnie, najlepiej na boso a jak zimno to wtedy mięciutkie kaputki, babcia ci tak mówi bo tak się mówiło za jej czasów, ale dziś wiemy już że to mit, stopa potrzebuje miejsca i jak najwięcej ruchu a to zapewnią tylko miękkie kapucie, trampolina super wzmacnia mięśnie stopy ;-) jeśli jednak uważasz że stópka się córci nie tak układa to odwiedź ortopedę ;-)
 
Najlepiej na bosaka!!!!!!

Drogie Mamy,
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
Dziękuję !
https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth=
 
U mnie mąż po powrocie z pracy i rozmowach z koleżankami oznajmił, że mały, jak już stawia pierwsze kroki to powinien w kapciach chodzić...
BZDURA poczytaliśmy trochę na ten temat i najlepiej jak najdłużej na boso lub tak jak poprzedniczki piszą w skarpetkach antypoślizgowych.
 
reklama
A ja z kolei słyszałam, że wyższe butki, żeby stabilizować kostkę. Z jednej strony to logiczne, ale ja też zawsze uważałam, że boso...
 
Do góry