reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ostra kłótnia przycyzna poronienia?

Dołączył(a)
7 Styczeń 2012
Postów
8
​Jakieś diwe godziny temu strasznie sie pociełam z mężem, na początku starałam się być spokojna i nawet prosiłam go,mówiłam mu żeby już do mnie nic nie mówił, bo zaraz wybuchnę, żeby pamiętał że jestem w ciąży,ale on swoje, zupełnie jakbym nie była w ciąży,tak mnie w końcu zdenerwowal, że ja mu tłumaczę ,a on swoje, że wybuchłam płaczem, tak sie zdenerwowałam,a najgorsze że mam do siebie żal, bo obiecywałam sobie, że jak niektórzy nie potrafia zrozumiec ze ejstem w ciąży i nie moge sie denerwować to kij im w oko, ale ja nie ebde zwracac uwagi, bede olewac żeby nie szkodizc dziecku, ale nie wytrzymałam, mam dos iebie żal i boje sie że poronie przez to ;( ale jak narzaie nic sie nei stalo,to może bedzie ok? Jakbym miała poronić przez nerwy to od razu?jestesm w 15 tc.​
 
reklama
W 15tc. szansa na poronienie z jakiegokolwiek powodu jest bardzo mała, więc spokojnie. Poza tym chyba każda z przyszłych mam przezywa w ciązy stresy z roznego powodu, a dzieci rodzą się całe i zdrowe. przestan sie juz zamartwiać, na pewno wszystko jest w jak najlepszym porzadku, a teraz sie usmiechnij, w ten sposob zrobisz coś dobrego dla swojego dziecka:) ja wielokrotnie w poprzedniej jak i obecnej ciąży przezywam stresujące momenty a moj pierwszy synek to oaza spokoju, drugi zaś synuś ma się niezle i własnie dokazuje kopiąc mamę ze wszystkich sił:)
 
bez względu na to jak bardzo będziemy starały sie unikać takich sytuacji to i tak całkowite uniknięcie stresu w ciąży jest niemożliwe, można jedynie starać sie aby było go jak najmniej...
 
mnie mój tak wkurzył w ok. 13 tygodniu ciąży, że zerwałam z nim zaręczyny:) a moja córeczka ma się dobrze:p zresztą nasze narzeczeństwo też:) w ciąży ciężko jest nad sobą panować;) i niekontrolowane wybuchy to coś czego się nie uniknie:) więc gdyby za każdym razem miało się to kończyć poronieniem to pewnie ludzkość już dawno by wyginęła:)
 
A ja mam takie pytanie. jestem w siódmym tygodniu, w zagrożonej ciazy i co chwile się kłócę z rodzicami bo ojciec dziecka jest dosyć... hm... nieodpowiedzialny. Drazni mnie ich zachowanie i jego i co chwila się kłóce i wybucham płaczem. Później pobolewa mnie brzuch, jednak nie jest to ostry ból. Czy to może swiadczyć, ze przez takie kłótnie poronię?
 
Od kłótni czy nerwów raczej nie da się poronić ale można dostać skurczy brzucha a raczej macicy a co za tym idzie wywołać przedwczesny poród. Ja po każdym nerwowym dniu miałam bóle brzucha i musiałam leżeć i brać No Spę. A przedwczesne skurcze wywołała u mnie pewna niefajna sytuacja w 16 tc.
 
dahoffka - ja w pierwszej ciąży miałam ostre spięcia z matką która twierdziła że to dziecko zmarnuje mi życie - receptę znalazłam prostą - grzecznie jej powiedziałam - cytuję - "Odp***** się od mojego życia - to moje dziecko i to mój problem nie twój - zajmij się swoim życiem a nie wpi***** się w moje"

Ciężki i długotrwały stres może być przyczyną przedwczesnego porodu - dlatego lepiej raz a porządnie sprawy ukrócić niż się całą ciążę użerać :tak: A jeśli dojdzie do sytuacji stresogennej - to wziąć oddech - zatkać uszy i myśleć o maluszku a po całej akcji położyć się, odstresować - albo jak któraś gra to polecam zagrać w grę w której można się wyżyć :tak: mi to bardzo pomagało - jak kilak razy pod rząd jakiemuś durniowi mieczem/maczeta głowę ucięłam to nerwy jak ręką odjął przechodziły :laugh2:
 
Trzeba unikac stersu w ciazy wiadomo, ale prawda jest taka że nie da sie uniknąc go całkowicie. Wiele na ten temat moga powiedziec mamusie które sa w ciazy a jednoczesnie maja maluszko np roczne w domku. No i te hormonki w ciązy buzują i pamietam że każdy problem najmniejszy dla mnie w tamtym czasie był "końcem świata".:-)
 
Ja też pamiętam, ze każda bzdura wywoływała u mnie złość- lekarz wytłumaczył, ze to normalne w ciąży i pozwolił mi pić herbatę z melisy więc może zapytaj swojego czy wolno. Mnie pomagała, pewnie bardziej świadomość, że ją piję niż ona sama, ale działało.
 
reklama
Ja teraz karmię piersią i piję melisę ale moje dziecko nie jest spokojne :-Dniestety... Choć piję to hektolitrami...
Co do spięć w czasie ciąży, to ja nerwowa byłam raczej w 2 połowie. W 1 trymestrze, wszystko miałam gdzieś, a później, nie takie słowo lub spojrzenie kogoś na mnie wywoływało u mnie atak agresji albo płaczu. Nie od zniesienia byłam i czasami jestem dalej. W każdym razie nie uniknęłam sprzeczek z ludźmi i czasami były to sprzeczki dość ostre. Bałam się o dziecko, być może dlatego teraz mała to taki terrorysta i nerwus. Ale pamiętam, że bałam się o dziecko, że szkodzę mu tymi emocjami skrajnymi...
 
Do góry