reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opryszczka, bardzo się boję :(

JoannaAleksandra

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2023
Postów
86
Hej, czy przechorowała może któraś z Was opryszczkę okolic intymnych po raz pierwszy w życiu akurat w ciąży i może powiedzieć jak to się skończyło? Z tego co czytam w internecie to pierwotne zakażenie jest bardzo niebezpieczne dla dziecka.

Obecnie jestem w 32 tygodniu ciąży, nie pamiętam żebym kiedyś w życiu miała opryszczkę wargową bądź narządów rodnych. Dziś zauważyłam na wargach sromowych zmiany skórne i jestem przerażona :(
 
reklama
Nie każda zmiana skórna w okolicach intymnych musi oznaczać opryszczkę. Istnieje wiele innych możliwych przyczyn zmian na skórze w tej okolicy, w tym infekcje bakteryjne, grzybicze, podrażnienia, reakcje alergiczne czy nawet zwykłe otarcia.

Opryszczka narządów płciowych charakteryzuje się zwykle bolesnymi pęcherzykami, które mogą pękać, pozostawiając bolesne owrzodzenia. Zmiany te mogą być również poprzedzone objawami grypopodobnymi, takimi jak gorączka, ból głowy czy uczucie ogólnego rozbicia.

Jednak inne infekcje, jak np. grzybica (kandydoza), mogą wywoływać swędzenie, zaczerwienienie i białe, serowate upławy. Bakteryjne zapalenie skóry czy podrażnienia mogą również powodować zmiany skórne, które mogą przypominać opryszczkę.

Aby mieć pewność co do diagnozy konieczne idź do lekarza, albo nawet pojedź na Izbę przyjęć do szpitala. Może będzie potrzebny wymaz z zmiany skórnej, aby określić, czy faktycznie mamy do czynienia z wirusem HSV (opryszczki), czy też inną przyczyną.
 
Do góry