reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opieka nad zdrowym dzieckiem a pobyt jednego z rodziców w szpitalu

Dołączył(a)
16 Sierpień 2011
Postów
12
Witam, oto mój problem.

Mamy z mężem jedno roczne dziecko. Ja nie pracuję, jestem zarejestrowana w PUP, mąż pracuje. Już niedługo, będe musiała iść do szpitala na 2 tygodnie. Mężowi przysługuje tylko 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem jak wyczytałam w necie. No, ale ja będę 2 tyg w szpitalu więc co z resztą dni? Co mąż może jeszcze w pracy dostać ze zwolnień, opiek zeby zająć sie dzieckiem (oczywiście płatnych)?

Proszę o odpowiedź.
 
reklama
Mamy z mężem jedno roczne dziecko. Ja nie pracuję, jestem zarejestrowana w PUP, mąż pracuje. Już niedługo, będe musiała iść do szpitala na 2 tygodnie. Mężowi przysługuje tylko 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem jak wyczytałam w necie.
Nie tylko. Mezowi przysługuje również opieka nad dzieckiem zdrowym do lat 8 gdyż osoba stale sprawująca opiekę nad dzieckiem (PAni) z powodów zdrowotnych opieki tej sprawować nie może (do 60 dni w roku). Mąz powinien wystąpić o zasiłek na druku ZUS Z-15 (często wypełnia go pracodawca) a dokumentem stwierdzajcym okolicznosci jest: dokument wydany przez szpital o Pani hospitalizacji, oświadczenie Pani i meża o tym,z e to Pani sprawuje zwykle opiekę nad dzieckiem.
 
Do góry