reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

W szpitalu mieli termometry do czoła przykładane i taki też kupiłam dla Julci - wynik w 3 sekundy i bez stresu z wkładaniem w .. gdziekolwiek :happy:
 
reklama
rteciowe termometry sa juz oficjalnie wycofane, nieoficjalnie mozna kupic w kazdej aptece.

ja posiadam termometr smoczek(ktory przy J sie sprawdzal zato mlody do smoka niezabardzo przekonany) i taki pistolet do czola to jest super podchodze"strzelam" i problem z glowy:)
 
ja termometr mam do ucha w kilka sekund podaje temperature do pupy nie włoże za chiny-też uważam że to jakies odpychajace jest
W szpitalu mieli termometry do czoła przykładane i taki też kupiłam dla Julci - wynik w 3 sekundy i bez stresu z wkładaniem w .. gdziekolwiek :happy:
A ja kupiłam termometr do ucha i okazało się, że to pieniądze wyrzucone w błoto. :confused2: Za każdym razem temperatura była inna. Potem dostałam markowy termometr do czoła i też d**a, każdy pomiar inny. :dry: Pediatra kazała kupić normalny termometr elektroniczny z elastyczną końcówką. Mierzy w 5 sekund i za każdym razem temperatura jest taka sama. :tak:
 
ja też mam taki elastyczny elektryczny, a co do tych usznych, to akurat nam powiedzieli, że wyniki mogą się bardzo różnic w zaleznosci od tego, jak głęboko się go wsadzi dziecku do ucha. no to stwierdziłam, ze nie będę testować na moim młodym, jak daleko ma młoteczek i kowadełko i zostałam przy tym, który mam :-)
aaa, no i taka oczywistość niby, a czasem się zapomina - jak mierzymy temp. płaczącemu dziecku, to ona zawsze będzie wyższa:tak:
 
ja mam do ucha ale elastyczną końcówką z baby ono był tani i pomiar za każdym razem taki sam

ale pierwszy raz słysze o termometrze do czoła musze w aptece zobaczyc jak to wygląda-ciekawe
 
wypowiem sie na temat mierzenia temp ponieważ mam bogate doświadczenie i moje rady w tej kwestii są bezcenne:tak::-D:-D

moj starszak choruje na nerki tak wiec temp to było cos co mnie zawsze przerażało i nad czym zawsze chciałm mieć kontrole

termometrów miałam mase- w zasadzie wszystkie rodzaje oprócz smoczka - wnioski - dobry jest pistolet do czoła ale niedokładny w 100% poza tym dziecko sie kreci i wtedy pomiar jest niedokładny; do ucha- beznadzieja - pokazuje w cały świat
zwykłe elektroniczne- moj zawsze pokazywał 0.5 stopnia mniej :-D
NAJLEPSZY NA ŚWIECIE JEST RTĘCIOWY - potwierdził to każdy lekarz którego pytałam- to jest po prostu fizyka i nigdy sie nie myli
dla mnie ryzyko ze nie podam w pore leku jest dużo gorsze niz ryzyko zatrucia rtecią (to jest naprawde niewielkie), sama rozbiłam ze trzy rtęciowe i nic sie nikomu nie stało- wystarczyło posprzątać i umyc ręce
jeżeli chodzi o mierzenie temp w pupie to moja zuza to bardzo lubi:-D:-D:-D ale starszak nie cierpiał ale dziewczyny zdrowie dziecka jest najważniejsze a pół stopnia w tą czy w tamtą to jest zbyt duży poślizg i nie ma sensu narażac dziecka.
reasumując : mierze pistoletem ale jak jest powyżej 37 biore rtęciowy :-):-):-)
 
na moim elektrycznym było napisane, że pomiar zawsze jest zaniżony o 0,5 stopnia, więc to sobie trzeba dodac - takze luz:-)
 
reklama
... pierwszy raz słysze o termometrze do czoła musze w aptece zobaczyc jak to wygląda-ciekawe

Co ciekawe w aptekach koło mnie nie ma takich termometrów, zatrzymali się w rozwoju na tych dousznych :-D. Kupowałam na allegro. Jestem zadowolona. Termometr wskazuje dokladnie, a w nocy mam to na podswietlonym wyświetlaczu :-).

Dla starszych dzieci i doroslych użwyaliśmy tej pory (z 6 lat) elektronicznego do buzi wkladanego z Microlife, moim zdaniem rewelacja i nigdy nie wskazywal źle - mam też termometr rtęciowy i na poczatku to jeszcze spradzalam czy aby na pewno wyniki na obu sa porównywalne. Były :-)
 
Do góry