reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Mój Kacper tez sie zanosi,ale nie siwieje tylko wstrzymuje powietrze i zaraz wymiotuje.
Ja mam pytanie o wagę. Ile teraz dzieci powinny przybierac na wadze i il2e Wasze maluchy teraz waza,? Kacper teraz wazy 10,2 kg i jak stanal na tej wadze tak stoi juz chyba z 3 miesiac. Fakt, ze jest tak strasznie ruchliwy, ale troszke sie boje, ze tak stoi w miejscu.
 
reklama
Villaska , ja ostatnio czytałam gdzieś że teraz w ciągu roku dziecko przybiera średnio 2-3kg.
Ile teraz Bartek waży nie mam pojęcia. 22 grudnia mamy szczepienie, więc wtedy będą nas ważyć.




Chwalimy się siódmym ząbkiem :tak: górna prawa dwójeczka :tak:
 
Villaska , ja ostatnio czytałam gdzieś że teraz w ciągu roku dziecko przybiera średnio 2-3kg.
Ile teraz Bartek waży nie mam pojęcia. 22 grudnia mamy szczepienie, więc wtedy będą nas ważyć.




Chwalimy się siódmym ząbkiem :tak: górna prawa dwójeczka :tak:
Gratuluje kolejnego zabka.
A ile posilkow zjada i w jakich ilosciach??
 
Gratuluje kolejnego zabka.
A ile posilkow zjada i w jakich ilosciach??

dzięki :tak:

co do jedzonka to aktualnie wygląda to u nas tak:
ok 5-6 - 150ml mleka
ok 9 - 180-200ml kaszki
ok 13 - obiad + deserek ( danonek lub owoce lub jogurt ), z tym że jeśli chodzi o obiad to ciężko podać ilości, czasami zje całą miseczkę, a czasami kilka łyżeczek i odmawia dalszej współpracy
ok 17 - podwieczorek ( kanapka lub parówka lub owoce z twarożkiem )
ok 19 - 200ml kaszki


no a poza tym dostaje jakieś przekąski, chrupki lub ciasteczko, czasami kawalek ogórka zielonego do łapki bo lubi...
 
Villaska , ja ostatnio czytałam gdzieś że teraz w ciągu roku dziecko przybiera średnio 2-3kg.
Ile teraz Bartek waży nie mam pojęcia. 22 grudnia mamy szczepienie, więc wtedy będą nas ważyć.




Chwalimy się siódmym ząbkiem :tak: górna prawa dwójeczka :tak:

gratulujemy:tak:

a jak tam Kaccperek je juz wieksze kawalki czy nadal papki?
 
gratulujemy:tak:

a jak tam Kaccperek je juz wieksze kawalki czy nadal papki?

Troszke sie to polepsszylo, ale nadal jestesmy sto lat za murzynami:tak:;-);-)
Teraz z zupkami jest na poziomie 6 miesiaca. Je juz nasze zupy, ale nadal musi miec te kawaleczki dosc malutkie. No i zupke jak je to jakos sie sliznie bo jest rzadka, ale drugie danie miksuje jeszcze i to dosc dokladnie. Mowilam o tym ostatnio pediatrze i powiedziala, ze niektore dzieci tak maja. Moja mama mowi, ze ja byla,m takie samo ziele i powoli zaczelam jadac wieksze kawalki jak juz sama zaczelam jesc a bylo to okolo 2 lat.
 
Troszke sie to polepsszylo, ale nadal jestesmy sto lat za murzynami:tak:;-);-)
Teraz z zupkami jest na poziomie 6 miesiaca. Je juz nasze zupy, ale nadal musi miec te kawaleczki dosc malutkie. No i zupke jak je to jakos sie sliznie bo jest rzadka, ale drugie danie miksuje jeszcze i to dosc dokladnie. Mowilam o tym ostatnio pediatrze i powiedziala, ze niektore dzieci tak maja. Moja mama mowi, ze ja byla,m takie samo ziele i powoli zaczelam jadac wieksze kawalki jak juz sama zaczelam jesc a bylo to okolo 2 lat.

kazdy w swoim czasie ale ja np jak mowilam pediatrze to powiedziala ze powinien juz gryzc no i postanowiłam cos z tym zrobic bo to bardziej we mnie siedzial jakis lek ze sobie nie poradzi:-D i nam sie udalo :tak:
 
kazdy w swoim czasie ale ja np jak mowilam pediatrze to powiedziala ze powinien juz gryzc no i postanowiłam cos z tym zrobic bo to bardziej we mnie siedzial jakis lek ze sobie nie poradzi:-D i nam sie udalo :tak:
No niestety u nas problem tkwi wylacznie u Kacperka. Ja chce bardzo, zeby jadl juz jak inne dzieci i wcale nie panikuje i nie boje sie mu dawac wiekszych kawalkow, ale niestety jak tylko cos mu tam nie tak poleci to jest od razu wszystko co zjadl do tej pory zwymiotowane. Jezeli bedzie takim samym niejadkiem jak ja to niestety bede miec ciagle pod gorke. Ja do tej pory jadam malo. Do porodu warzylam 63 kg a teraz niecale 50.
 
reklama
No niestety u nas problem tkwi wylacznie u Kacperka. Ja chce bardzo, zeby jadl juz jak inne dzieci i wcale nie panikuje i nie boje sie mu dawac wiekszych kawalkow, ale niestety jak tylko cos mu tam nie tak poleci to jest od razu wszystko co zjadl do tej pory zwymiotowane. Jezeli bedzie takim samym niejadkiem jak ja to niestety bede miec ciagle pod gorke. Ja do tej pory jadam malo. Do porodu warzylam 63 kg a teraz niecale 50.

oooo, no to już wiemy po kim to ma Kacperek ;-)
Villaska, mój Bartek też nie je szczególnie dużych kawałków, też muszę mu rozdrabniać na malutkie kawałeczki, co jest dla mnie dziwne bo np parówkę czy kanapkę normalnie gryzie, ale jak w obiadku poczuje większy kawałek to wypluwa :sorry:
 
Do góry