reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Czy juz wszystkie dzieciaczki raczkują oprócz mojej|?????? Moja tylko cały czas do tyłu na brzuchu:(

Agatko moj Filip tez nie raczkuje:no: Tak jak Zuzia pelza do tylu i wokol wlasnej osi. Siada sam z pozycji czworaczej, ale nie raczkuje. A Zuzia siada sama czy jeszcze nie? Co prawda jest miedzy Zuzia a Filipkiem miesiac roznicy, ale pierwotnie mial sie urodzic 24 grudnia, ale troszke mu sie na swiat spieszylo, wiec ja mu odejmuje te 3 tygodnie jesli chodzi o rozwoj:tak:

Jeny dziewczyny ile Wasze dzieci jedza:szok: Nawet nie bede pisala ile je Filip, bo wyjdzie na to, ze glodze wlasne dziecko. Niestety moje dziecko buntuje sie przeciwko mleku i przez cala dobe jak zje 200ml to jest dobrze:eek: Wiec ostatniio na kolacje dostaje chlebka z szynka, bo w koncu cos to moje dziecko musi zjesc na noc, zeby glodne nie bylo:tak: No i generalnie jadlby wszystko to co my jemy:tak:
 
reklama
Agatko moj Filip tez nie raczkuje:no: Tak jak Zuzia pelza do tylu i wokol wlasnej osi. Siada sam z pozycji czworaczej, ale nie raczkuje. A Zuzia siada sama czy jeszcze nie? Co prawda jest miedzy Zuzia a Filipkiem miesiac roznicy, ale pierwotnie mial sie urodzic 24 grudnia, ale troszke mu sie na swiat spieszylo, wiec ja mu odejmuje te 3 tygodnie jesli chodzi o rozwoj:tak:

Jeny dziewczyny ile Wasze dzieci jedza:szok: Nawet nie bede pisala ile je Filip, bo wyjdzie na to, ze glodze wlasne dziecko. Niestety moje dziecko buntuje sie przeciwko mleku i przez cala dobe jak zje 200ml to jest dobrze:eek: Wiec ostatniio na kolacje dostaje chlebka z szynka, bo w koncu cos to moje dziecko musi zjesc na noc, zeby glodne nie bylo:tak: No i generalnie jadlby wszystko to co my jemy:tak:

Moja tez właśnie do tyłu i wokół własnej osi i koniec...czasem, ale bardzo rzadko na 5 sekund staje do pozycji czworacznej ale nie siada jeszcze niestety sama...siedzi sama owszem i z siadu na brzuch sie kładzie...
Zuzia miała się urodzic 28 grudnia ale jej się natomiast nie spieszyło:)
 
Czy juz wszystkie dzieciaczki raczkują oprócz mojej|?????? Moja tylko cały czas do tyłu na brzuchu:(
Nie martw sie Ksawery jeszcze jakies 3 tyg temu tez nie raczkowal (stal i chodzil przy meblach) i z dnia na dzien ruszyl a teraz to doslownie biega na czterech.
Z tego co pamietam to Twoja jest o miesiac od mojego mlodsza wiec sie nie przejmuj.

A ja mam pytanie czy ktores dziecie zabiera sie za chodzenie? Moj chodzi przy meblach bardzo szybko, czasem sie pusci ale na chwile. Na czworaka dochodzi do mebla, dalej na nogi, jak sie mebel skonczy to dochodzi do nastepnego na czterech i tak w kolko. Cos nam sie wydaje ze lada chwila sie zapomni i pojdzie.
 
Agatkas Wlasnie spojrzalam na wasz suwaczek. Co ty sie kobitko przejmujesz!!! Nie patrz ze my tu piszemy ze dzieci siedza, chodza, raczkuja...spojrz ze Twoja ma dopiero 8,5 miesiaca a np. moj Lutuś juz 10miesiecy!!! Przez 1,5 mies. Zuzia bedzie raczkowac jak stara-zobaczysz!:tak:
 
Nie martw sie Ksawery jeszcze jakies 3 tyg temu tez nie raczkowal (stal i chodzil przy meblach) i z dnia na dzien ruszyl a teraz to doslownie biega na czterech.
Z tego co pamietam to Twoja jest o miesiac od mojego mlodsza wiec sie nie przejmuj.

A ja mam pytanie czy ktores dziecie zabiera sie za chodzenie? Moj chodzi przy meblach bardzo szybko, czasem sie pusci ale na chwile. Na czworaka dochodzi do mebla, dalej na nogi, jak sie mebel skonczy to dochodzi do nastepnego na czterech i tak w kolko. Cos nam sie wydaje ze lada chwila sie zapomni i pojdzie.
moja juz od 2ch tygodni bierz sie za chodzenie
Agatkas Wlasnie spojrzalam na wasz suwaczek. Co ty sie kobitko przejmujesz!!! Nie patrz ze my tu piszemy ze dzieci siedza, chodza, raczkuja...spojrz ze Twoja ma dopiero 8,5 miesiaca a np. moj Lutuś juz 10miesiecy!!! Przez 1,5 mies. Zuzia bedzie raczkowac jak stara-zobaczysz!:tak:
:tak::tak::tak:
 
Agatkas Wlasnie spojrzalam na wasz suwaczek. Co ty sie kobitko przejmujesz!!! Nie patrz ze my tu piszemy ze dzieci siedza, chodza, raczkuja...spojrz ze Twoja ma dopiero 8,5 miesiaca a np. moj Lutuś juz 10miesiecy!!! Przez 1,5 mies. Zuzia bedzie raczkowac jak stara-zobaczysz!:tak:

Noo ja się bardzo nie przejmuję bo byłyśmy u lekarki - rehabilitantki i ona powiedziała że Zuzia to okaz zdrowia i zaleciła terapię "podłogową":) Tylko już bym to chciała zobaczyć:):-D:-D:-D

Dziewczynki moja Zuzia sama nie siada ale sadzam ją dużo bo fajnie się bawi na siedząco...czy źle robię?
 
A ja mam pytanie czy ktores dziecie zabiera sie za chodzenie? Moj chodzi przy meblach bardzo szybko, czasem sie pusci ale na chwile. Na czworaka dochodzi do mebla, dalej na nogi, jak sie mebel skonczy to dochodzi do nastepnego na czterech i tak w kolko. Cos nam sie wydaje ze lada chwila sie zapomni i pojdzie.

Bartek też chodzi trzymając się łóżka, ściany, regału, stolika... :tak:


Dziewczynki moja Zuzia sama nie siada ale sadzam ją dużo bo fajnie się bawi na siedząco...czy źle robię?

Myślę że wszystko w porządku, jeśli sama siedzi ładnie. Bartka też dużo sadzałam jak już potrafił siedzieć, siadać nauczył się później :tak:
 
dziewczyny czy wasze dzieciaczki wpychaja sobie paluszki tak ze zbiera im sie na wymioty:sorry: bo moj to robi nagminnie:wściekła/y::wściekła/y: jak go prosze zeby tego nie robil to sie śmieje i itak swoje:wściekła/y::wściekła/y:
oj Nuśia tak samo, wpycha paluszki do buźki jak szalona:sorry:

Jak dla mnie to ogólnie dobra oprócz zelaza. My miałysmy 59 ostatnio i i tak było za mało...a robiłaś to badanie : TIBC i Glukozę???(
nie robiłam TIBC i glukozy bo lekarka mówila że nie ma na razie potrzeby, jak wyniki wyjda słabe i leczenie nie pomoze to dopiero zrobimy te badania
 
Kacperek tez strasznie pcha raczki do buzi i tez go pociaga.
Tez nie raczkuje jeszcze tylko sie czolga i wydaje mi sie ze juz nie bedzie. Teraz jest na etapie wstawania przy wszystkim co sie da. Czasami udaje sie mu usiasc samemu, ale nie robi to z pozycji czworaczej tylko podpiera sie na lokciu albo jednym albo drugim i tak wstaje.
 
reklama
A czy Wasze dzieciatka maja przy zabkowaniu lub przy katarku rzadkie kupki, ze sluzem?
U nas teraz tak jest i zaczyna mnie to martwic. Robi po 4 na dzien i strasznie w nich duzo sluzu. Tlumacze sobie tym, ze moze przez ten antybiotyk co bierzemy, ze moze przez zabki a moze katarek. Ze ta wydzieline polyka i to wychodzi w kupce.
Chce zeby tak bylo, bo jest tez podejrzenie, ze mleko. Nie wiem czy pamietacie, ale byl na sojowym i teraz od miesiaca podaje mu juz zwykle bebiko. I do tej infekcji w moczu bylo dobrze, nic sie nie dzialo. Dopiero teraz.
Jak myslicie, czy moglo by mleko dopiero po miesiacu zaczac robic szkody w brzuszku? Mam nadzieje, ze nie bo mam dosc tego smierdziucha i nie chcialabym dawac znowu mojemu dziecku.
 
Do góry