reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Dziewczynki ja jak mierzyłam Fabiana 2 miesiące temu to miał 73 cm:shocked2: A ubranka nosi na 86 cm,ale są i takie co na 18 miesięcy:sorry: Także te rozmiary to są różne.Ale z 75 cm to on ma.

U nas podobnie:-). Domowymi sposobami 77 cm mi wyszlo

aNIU TO FAKTYCZNIE Z fABIANKA JUZ DUŻY CHŁOPACZEK :)

Madziu nie lekarka nic nie mówiła....powiedziała,ze taka jej uroda i nie które dzieciaczki na sztucznym mleczku tak przybieraja na poczastku i nie mam sie martwic....ale juz mnie wkurza jak mi kazdy mówi..
"ale ona jest pulpet".....
ja iwem,ze ona no toszku brzuszka ma...ale nie mam zamiaru jej ograniczac niczego....zreszta ona dostaje malo mleczka...bo 3X120 i raz 150 na noc i to wszystko zadnych kaszek i tym podobnych....
Wiec albo zrzucia samam jak bedzie mykac,albo bezie pulpecikiem mamusi tak samo kochanym....

Kana Mariczka na pewno sie wyciągnie. Moja kuzynka jako bobas wygladala jak piłka, a teraz lasencja pełną parą.
 
reklama
My tez jestesmy dlugasni. Kacperek ma 76 cm i wazy 9200. Wszystkie ubranka jakie mu zakladam to od 9 do 12 mies a czasami nawet od 12-18. Ma rowniez jeszcze pare koszulek ktore sa od 6-9 i sa calkiem dobre. Zalezy jaka firma.

O Mariczke kochana nie martw sie absolutnie i niczego jej nie ograniczaj. Znam przypadek (córka mojej kuzynki). Jak byla mala to poprostu wygladala okropnie. Nie ublizajac ani Wam ani nikomu-wygladala jak potwor. Buzia sie jej nie zamykala. Zawsze cos musiala miec i gryzc bo byl placz. Gdy zaczela chodzic wszystko sie unormowalo a teraz majac 17 lat wyglada slicznie. Jest ladna zgrabna laska, a chlopaki nie daja jej spokoju:-):tak:
 
Mój Filip to w ogóle jest niejadek. Ale ma dobra wage, wiec sie nie matwie. Je mleczka tylko dwa razy, no noc 120ml i rano 90ml i tez nie zawsze wszystko zje. Na sniadanie kaszke ok100ml, obiadek i jakies owocki czy jogurcik. Ale zauwazylam, ze on uwielbia jesc to co my jemy. Normalnie trzesie sie jak widzi gdy cos jem i oczywiscie musze mu dac:tak:

Kanus Mariczka wlasnie dzieki temu, ze jest taka okraglutka jest taka kochana i slodziutka. Poza tym te faldeczki u malych dzieciaczkow sa najukochansze na swiecie, masz wiecej do calowania:tak: Malutka wszystko zgubi, po kim mialaby byc grubaskiem:eek:???
 
Dunia no jasne,ze piekni by wyglądali :) Tylko Mari musi troszku zrzucic...kurcze troszke sie tym martwie, jak patrze na wasze chudzinki.... kocham ja taka pulpeciasta....

Kankiya nie martw sie na zapas.....jest ok :) mnie dziwi ten wzrost,bbo mari ubiera juz bodziaki na 74 i sa dobre....no cóż...bodziaczek, bodziakowi nie równy...:sorry:

aNIU TO FAKTYCZNIE Z fABIANKA JUZ DUŻY CHŁOPACZEK :)

Madziu nie lekarka nic nie mówiła....powiedziała,ze taka jej uroda i nie które dzieciaczki na sztucznym mleczku tak przybieraja na poczastku i nie mam sie martwic....ale juz mnie wkurza jak mi kazdy mówi..
"ale ona jest pulpet".....
ja iwem,ze ona no toszku brzuszka ma...ale nie mam zamiaru jej ograniczac niczego....zreszta ona dostaje malo mleczka...bo 3X120 i raz 150 na noc i to wszystko zadnych kaszek i tym podobnych....
Wiec albo zrzucia samam jak bedzie mykac,albo bezie pulpecikiem mamusi tak samo kochanym....

Kanuś, ja bym się nie przejmowała, musiałabyś zobaczyć moje zdjęcia z okresu niemowlęcego, hahaha, ja dopiero byłam pulpecik, masakra po prostu, a już w wieku 2-3 lat byłam bardzo szczuplutka i tak zostało aż do... ciąży :confused2::sorry:
Co do wagi to Bartek od samego początku był pulpecik, pomimo cały czas był że na piersi, a teraz wydaje mi się że jakoś tak chyba troszeczkę wyszczuplał chociaż od miesiąca jesteśmy na modyfikowanym. No ale non stop się rusza, nie usiedzi na dupce 3 minut :sorry: więc zobaczysz, że jak Mari zacznie chodzić od razu waga poleci w dół :tak:
My ważymy się za tydzień.
 
jeszcze raz dziekuję za odpowiedzi zwiazane z X landerem:tak:
Madziu nie lekarka nic nie mówiła....powiedziała,ze taka jej uroda i nie które dzieciaczki na sztucznym mleczku tak przybieraja na poczastku i nie mam sie martwic....ale juz mnie wkurza jak mi kazdy mówi..
"ale ona jest pulpet".....
ja iwem,ze ona no toszku brzuszka ma...ale nie mam zamiaru jej ograniczac niczego....zreszta ona dostaje malo mleczka...bo 3X120 i raz 150 na noc i to wszystko zadnych kaszek i tym podobnych....
Wiec albo zrzucia samam jak bedzie mykac,albo bezie pulpecikiem mamusi tak samo kochanym....
ja tam nie uważam żeby Mariczka była pulpetem, jest sliczna :tak: i taka jej uroda, a gadaniem ludzi sie nie przejmuj:tak: niektórzy to mówia co im ślina na jezyk przyniesie...
 
a jemy tak:
ok 5 - 150-180ml mleka
ok 9 - 150-170ml kaszki
ok 13- 150-180ml zupki + danonek albo owocki
ok 17- 150 ml mleka
ok 19- 200ml kaszki

oczywiście godziny czasami ulegają przesunięciu w jedną lub drugą stronę nawet o półtorej godziny, ale jeśli chodzi o ilość to prawie zawsze jest tak jak napisałam.
 
A My dziś na 12 idziemy na kontrolę wagi więc jak tylko będę wiedziała ile mój księciucio waży dam znać hihihi:-D:-D:-D:-D A Mari jest taka słodziutka dzięki tym pultaską !!!! taka o schrupania:):-D:-D:-D:-D
 
aaa miałam się Was zapytać - czy dajecie maluszkom do picia soczki typu Kubuś?
ostatnio była u mnie koleżanka ze swoją 3 letnią córeczką i była bardzo zdziwiona że daję Bartkowi jeszcze soki Bobofruta itp, powiedziała że ona już od 4 miesiąca dawała swojej małej Kubusie...
 
aaa miałam się Was zapytać - czy dajecie maluszkom do picia soczki typu Kubuś?
ostatnio była u mnie koleżanka ze swoją 3 letnią córeczką i była bardzo zdziwiona że daję Bartkowi jeszcze soki Bobofruta itp, powiedziała że ona już od 4 miesiąca dawała swojej małej Kubusie...
ja dawałam tylko posmakować:confused2:
 
reklama
Kanuś mój Alexik to też pulpecik....przy wzroscie 72cm ma 10.5kg:tak:Ale ja już sie przestałam przejmować:tak:i niejednokrotnie usłyszałam,że pulpet,że grubasek...itd itp...taka Jego uroda,on nie musi jesc by przybierac...:sorry: tata też spory gość:-D
Alex je po 180ml mleczka...i na drugie sniadanko kaszke 150 ml...i obiadek...srednio120ml-150ml...deserek nie zawsze chce...czasem chrupki,czasem biszkopta...i tyle:tak:i taka Jego uroda chyba:zawstydzona/y:
 
Do góry