reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Dziewczyny ale dokopalyscie mi strasznie:-):-):-) Napewno macie racje ale zrozumcie mnie chociaz troszke. Mam problem z dzieckiem od 6 tyg zycia. Juz 5 mies mecze sie zeby dojsc do tego dlaczego moje dziecie nie chce jesc.
Wasze dzieci np nie chca pic wody czy herbatek ale to jest nic bo moj nie chce pic mleka a to juz jest klopot bo sama woda nie wyzyje. Dla kazdej matki jej dziecko jest najwazniejsze i chce dla niego jak najlepiej.Wiec latam od lekarza do lekarza i szukam i czekam az ktorys w koncu znajdzie przyczyne. Co prawda brakuje mi juz sil i nerwow. Schudlam juz 15 kg-skora i kosci.
 
reklama
A u mnie jest odwrotnie. Herbatki pije, a soczku ani rusz. Juz mu nawet rozcięczałam ten soczek i nic. A herbatki moze duszkiem wypić 100ml. I tej uspokajajacej i z lipy, bez róznicy mu byle była to herbatka. A szkoda, bo soczki są zdrowe i taki marchwiowy chciałabym zeby polubił, ale jemu ZADEN nie smakuje. Ostatnio zaczełam mu dawac soczek łyzeczką i lepiej szło niz butelką.

A ja mam pytanie. Co macie we wózkach? Tzn. kocyki czy cos innego? Bo ja mam wózek atlantic i tam sa te pasy i jak połoze kocyk to nie mogę go zapiąc, a teraz to juz mus, bo mi sie kreci w tym wózku ja owsik.

Ja tez mam atlantica i do tej pory uzywalam jedna czesc tego spiworka co byl do wozka ale musze sciagnac bo juz goraco od tego i tez nie wiem co mam teraz tam wlozyc. A tak wogole to jestem z niego baaaardzo niezadowolona. A Ty jak????
 
:szok::szok::szok:poważnie???no bo u nas ciemiączko mięciutkie też i główka z tyłu tez się poci, ale tu oczywiście nie ma dobrego doradzccy to sama na to wpadłam i mama przywiozła mi wit. D (Vigantol)to samo macie?
ale mamy brac codziennie po kropelce, a co za mało w takiej sytuacji?
My do tej pory też brałyśmy 1 kropelkę, ale jak powqiedziałam pediatrze ze poci jej się główka, to zwiększyła nam po badaniu do 4 kropli, mam tak dawac przez miesiac, a jak sa ciepłe dni i mała lezy na dworze rozgoóocona to dawac po 2 krople, ale tak sie jeszcze nie zdarzyło.

mamuśki
jak ubieracie wasze dzieciaczki na noc i czym przykrywacie:confused::confused::confused::confused:
Jak poczytałam w co Wy ubieracie, to moja chyba troche ma za ciepło, ale ja jestem zmarźlak i chyba dlatego.
Śpi w śpiworku, a ubrana jest w pajcyk z długim rękawkiem i nogawkami, wczesniej ubiearałam pod to jeszcze body, ale ostatnio zrezygnowałam:zawstydzona/y:
 
mamuśki
jak ubieracie wasze dzieciaczki na noc i czym przykrywacie:confused::confused::confused::confused:

Jak poczytałam w co Wy ubieracie, to moja chyba troche ma za ciepło, ale ja jestem zmarźlak i chyba dlatego.
Śpi w śpiworku, a ubrana jest w pajcyk z długim rękawkiem i nogawkami, wczesniej ubiearałam pod to jeszcze body, ale ostatnio zrezygnowałam:zawstydzona/y:

też tak pomyślałam, bo mój śpi w body z długim rękawem(nóżki gołe) i śpiworek.
Spróbowałam jakiś czas z kocykiem samym, bo mu raz w śpiworku było gorąco, ale w nocy się z zimna obudził, bo sie poodkrywał, a długi rękaw, bo czasem u nas w tych murach robi się chłodno w sypialni, więc myślę, że krótki rękawek to by trochę za chłodno mu było, a jeszcze aż takiej duchoty tu nie ma. Ale mój też zmarźluszek, to mam nadzieję go nie przegrzewam:confused:
 
My podobnie jak blizniaki spiochy na dlugi rekaw i dlugie nogawki, a na to letnia kołderka. Bardzo sie rozkopuje wiec na krotko raczej nie, chyba ze upały nas nawiedza, a narazie sie nie zanosi. Zreszta ja tez zmarzluch jestem:tak:
 
No to pogratulować córci, my niestety zasypiamy z cycuniem w buzi i wszelkie sposoby oduczenia tego wstydnego zwyczaju spełzły na niczym. Kuba uparcie jęczy nawet i godzinę (nie płacze ale jęczy nieznośnie) a mama nie wytrzymuje tego jęczenia:-:)-:)-(

współczuje,dla mnie jęczenie jest gorsze od płaczu, moja malutka bardzo rzadko jęczy, ma ściśle sprecyzowany sposób komunikacji, albo płacze albo jest cicho:-)

A my mamy taki problem z Hania, bo ona nie chce nic pić:-(nic kompletnie. Nie smakuja jej zadne soczki, zadne herbatki:no:
Juz nie wiem co wymyslac. Probowalam roznych kolorowych butelek, kupka niekapka, łyżeczki.... Jedyny ratunek to jak jest bardzo głodna to przed mlekiem daje jej wode słodzoną glukozą:-p
i tak wypija moze 40ml dziennie, a jak jej nie dam to nie wypije nic:-p
Wiem ze troche w tym mojej winy, bo jak mi malo mleka jedla i malo przybierala nie dawalam jej herbatki zeby wiecej zjadla mleka i teraz mam za swoje:angry:

Jak myslicie czy to zle ze ona tak nie pije, czy mam jej odposci i sama zacznie(czyt.takie opinie w necie)czy zmuszac ja do picia:dry:

anoli, moja Martusia tez nic nie pije, ani wody, soczków, herbatki dosłownie nic, więc jej nie zmuszam, widocznie wystarczy jej cycus, myślałam ze jak zacznie jeść obiadki to wzmoży ją pragnienia ale się myliłam:-)nadal odmawia picia

A ja mam pytanie. Co macie we wózkach? Tzn. kocyki czy cos innego? Bo ja mam wózek atlantic i tam sa te pasy i jak połoze kocyk to nie mogę go zapiąc, a teraz to juz mus, bo mi sie kreci w tym wózku ja owsik.

ja mam bawełniany kocyk, ale Martusia jeszcze nie siedzi tylko leży więc pasów narazie nie używam

mamuśki
jak ubieracie wasze dzieciaczki na noc i czym przykrywacie:confused::confused::confused::confused:


Martusia ma zawsze body z dł.rękawem i do tego półspioszki lub śpioszki a jak gorąco to w samych bodziakach ale z długim rękawem i przykryta kołderką
 
mamuśki
jak ubieracie wasze dzieciaczki na noc i czym przykrywacie:confused::confused::confused::confused:

My z reguły śpimy w pajacyku, pod kocykiem Jula rozkopuje się wiec kocyk wkladam miedzy szczebelki ale i z tym daje sobie radę:-D:-D:-D

Jak poczytałam w co Wy ubieracie, to moja chyba troche ma za ciepło, ale ja jestem zmarźlak i chyba dlatego.
Śpi w śpiworku, a ubrana jest w pajcyk z długim rękawkiem i nogawkami, wczesniej ubiearałam pod to jeszcze body, ale ostatnio zrezygnowałam:zawstydzona/y:

Ja też tak ubierałam, ale jak bylo zimno na dworze:tak::tak::tak:

A ja mam pytanie do was o mierzenie temperatury w pupci, cos szwankuje mi elektroniczny termometr:-:)-:)-:)-(jakim mierzycie i ile czasu???
 
reklama
My z reguły śpimy w pajacyku, pod kocykiem Jula rozkopuje się wiec kocyk wkladam miedzy szczebelki ale i z tym daje sobie radę:-D:-D:-D



Ja też tak ubierałam, ale jak bylo zimno na dworze:tak::tak::tak:

A ja mam pytanie do was o mierzenie temperatury w pupci, cos szwankuje mi elektroniczny termometr:-:)-:)-:)-(jakim mierzycie i ile czasu???
Co do ubierania maluszków: to Mariczka spi jak jest chłodnie w pajacyku i jest przykryta kocykiem..... jak było w kwietniu tak gorąco to miała bodziak z krótkim rekawkiem i skarpetki i tez pod kocykiem....
 
Do góry