reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

ja kupuję w przychodni
Infanrix Hexa (6w1) - 190zł
rotawirusy, Rotarix - 300zł
pneumokoki Prevenar - 300zł


My tak samo za Hexę i rotawirusy płaciliśmy w Przychodni Jaroty na Wilczyńskiego. Pneumokoki jeszcze przed nami.
A decyzja o szczepieniach to jakaś masakra, dla laika ciemna magia. Na forach ile osób tyle opinii.
 
reklama
Z innej beczki :) jak ubieracie maluszki na spacerki :), ja mam mega ciepły śpiwór w wózku i kurcze nie wiem jak teraz ubierać Michasia :).Tak na rozum to body z krótkim, spodenki, skarpetki, sweterek, kombinezon. Dziś musiałam wyskoczyć na chwilkę i mój TŻ sam ubrał małego i wyszedł na spacer, po powrocie mały był cały zgrzany, ale założyl mu rajstopki i body z długim podspód, a Misiek nawet sie nie obudził, chyba jest ciepłolubny :) :).

W Kiddie wyprzedaż zabawek -50% pracuja tylko do wtorku, to może we wtorek będzie jeszcze mniej :)

Dzisiaj: body na krótki rękaw, body na długi, bluza, kurtka, cienkie rajstopki, spodenki i ciepłe skarpeciory zamiast bucików i było w sam raz, Młody ani nie zmarzł ani się nie spocił :)
 
Witam wszystkie mamusie. Ostatni moj wpis mial miejsce jakies 4 miesiace temu. Dzis jestem szczesliwa mamusia 3,5 miesiecznej corci. Mam pytanie nieco odbiegajace od ostatnio poruszanych tematow, ale bardzo bym chciala dowiedziec sie jakie sa Wasze doswiadczenia. W ciazy przytylam 25kg i szczerze przed porodem sie tym nie przejmowalam. Towarzyszylo mi przekonanie, ze bez problemu dodatkowe kilogramy zrzuce. Teraz, gdy minely ponad 3 miesiace od porodu, mam taka mini depresje i nie moge sie na siebie patrzec. Wciaz zostalo mi jakies 15kg do zgubienia. Zaczelam nawet niedawno cwiczyc 3 razy w tyg. ale waga jakby stoi w miejscu. To jak wygladam przeklada sie tez na relacje z mezem bo wciaz mysle o tym, ze on na mnie patrzy i mysli jak ja ohydnie teraz wygladam. On zapewnia, ze tak nie jest... ale same wiecie, ze czasem ciezko w to uwierzyc. Powiedzcie, jak to jest u Was???(potrzebuje chyba jakiegos duchowego wsparcia:))
 
Hej Karola, to tak jakbym sama siebie czytała...

Od wczoraj znowu chodzę na masakratora - czyli step do Pavlowiczów. Przed ciążą chodziłam tam regularnie i moja sylwetka nabrała super wyglądu, także mam nadzieję, że już niedługo wszystko to co mnie tak dołuje zniknie i odejdzie w niepamięć. Nie wiem co ćwiczysz ale ja polecam taki bardzo, bardzo intensywny wysiłek, jak np step właśnie. Pomimo zmęczenia zawsze wychodziłam stamtąd super szczęśliwa bo nawet słyszałam jak mój tłuszczyk się topi i syczy ;-) tak było i wczoraj, hehe
Do tego zbilansowana dieta (koniec z drożdżówkami!!! :-D ), płatki owsiane na śniadanie bo dają niezłego kopa, kilka lekkich przekąsek w ciągu dnia, warzywa i mięsko gotowane na parze i dużo białka po ćwiczeniach, do tego oczywiście woda, woda i jeszcze raz woda I MUSI BYĆ DOBRZE!!! MYŚL POZYTYWNIE I NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ GDY SPADNIE CI MNIEJ KG NIŻ SOBIE WYMARZYŁAŚ. KONSEKWENCJA PRZEDE WSZYSTKIM A REZULTATY MUSZĄ BYĆ W KOŃCU WIDOCZNE!!! (przepraszam, że krzyczę)
Jeżeli nie karmisz piersią to polecam dietę turbo, szybko się na niej chudnie i człowiek nie chodzi głodny.
Powodzenia NAM życzę :tak:
 
Ostatnia edycja:
Karola, podstawowe pytanie: karmisz piersią ? Bo taki sposób karmienia jest lepszy niż tysiąc diet !!
Poza tym, uwaga, będę brutalna: nie spodziewaj się cudów, minęły dopiero 3 m-ce od porodu !!!! Daj sobie czas.
Moje rady: codzienny, dwugodzinny spacer z dzieckiem, może być nawet szybki marsz. Dotlenisz się, zgubisz parę kilo, dzieciątko się porządnie "wywietrzy". Same plusy, jak widzisz :) Przyjrzyj się swojej diecie, może warto coś zmienić, więcej warzyw /polecam na parze/, owoców. I uwierz, że jak maluch zacznie raczkować, chodzić i biegać, schudniesz bardzo szybko.
Kup sobie coś ekstra, fajną bieliznę, kosmetyk, idź na kawę, na plotki z koleżankami, odpręż się. Załóż sobie realny i możliwy dla Ciebie plan odchudzania.
Życzę powodzenia !!
PS Drakońskich diet nie polecam, byłam zmuszona do takowej ze względu na alergię synka, skończyło się wycieńczeniem organizmu, łysieniem i anemią :(
 
Dziewczyny juz napisaly wszystko co chcialabym powiedziec.
Ja urodzilam prawie 2 lata temu ale do wagi sprzed ciazy wrocilam dopiero teraz, bo wzielam sie za siebie w postaci diety i zgubila moje zbedne 10 kg.Ale niestety moje malenstwo jak rozlo w brzuszku to pozostawilo mi an calym brzuchu mnostwo rozstepow,i wiszaca skore na brzuchu ktorej niczym sie nie da posbyc.ale sie nie lami.:tak: Ty masz dopiero 3 miesiace po porodzie wiec masz prawo.Ja w 3 miechy po urodzenia olinka to w spodniach ciazowych chodzilam.W sumie mialam do zrzucenia 32 kg.:baffled:
 
Dziekuje kobitki za slowa otuchy :-) Moze rzeczywiscie musze dac sobie troszke czasu i przestudiowac swoja diete. Karmie piersia i niestety nie moge sobie pozwolic na drakonskie diety, a moja instruktorka fitness poradzila, zeby uwazac z ciezkimi cwiczeniami gdyz zakwaszenie organizmu wplywa negatywnie na pokarm.
Tak to jest gdy sie podczas ciazy porzuci zdrowy rozsadek i wcina co tylko przyjdzie do glowy bo sie jest w ciazy i ma sie prawo do wszelkich zachcianek :-p Obiecuje sobie, ze przy kolejnym dziecku tego bledu nie popelnie...
Musze przyznac, ze cuda dzialaja takie drobne przyjemnosci jak fryzjer, maseczka na twarz czy pomalowanie paznokci lakierem. Jesli moge to goraco polecam stronke Warszawa | gruper.pl, na ktorej mozna 'wyhaczyc' swietne okazje np na zabiegi upiekszajace. Trzeba tylko swojego mena zagonic do opieki nad maluchem (jak trzeba to odciagnac mleczko) i pomyslec tylko o sobie. Ciaza i porod wiele nas kosztowaly wiec zaslugujemy na troszke przyjemnosci :-D
Jest tez cos, czym moge sie pochwalic- moja niunia, choc ma 3,5 m-ca to zasypia o 22:00 i wstaje o 6:00 a czasem nawet 7:00 rano. Dzieki Bogu nie wiem, co to nieprzespane noce, albo jakies kolki.

Jeszcze raz wielkie dzieki. Zosia spi wiec ide zadbac o siebie :tak:
 
Do mam, które rodziły w Olsztyńskich szpitalach :-)

Czy przy opuszczaniu Szp. z dzieckiem, otrzymywałyście skierowanie na USG bioderek, które trzeba zrobic w 6 tyg. życia dziecka?

Czy trzeba to zrobic prywatnie?

Wiem, że można zapisac się w Szp.Dziecięcym i na Dworcowej do dr.Trusewicza.

I jeszcze czy otrzymałyście informację, kiedy trzeba się zgłosic na poszczególne szczepienia, rozumiem że dopiero jak dzieciątko się urodzi trzeba się zgłosic do pediatry którego się wybrało, gdzie założą kartę, itd.?

Pozdrawiam
 
reklama
W Koemi w Alfie jest duży wybór bielizny, tylko nie jest tam zbyt tanio, czasami lepiej jest przymierzyć obczaić i kupić na allegro :).

ja dziewczynki super poprawiłam sobie humor przedłużonymi rzęskami oko wyglada super i nawet nie pomalowana jakoś tak wyglądam fajniej :) :)

A co do figury, celulitu, rozstępów, brzydkiej skóry to polecam masaże !!! Moja krawcowa na masażu brzucha zgubiła 8cm, których właśnie nie mogła się pozbyć po ciąży, a intensywnie ćwiczyła, między innymi spinning kilka razy w tygodniu.

Ja na masaże wyszczuplające chodzę już od kilku lat, ważę w okolicach 60 kg, więc wcale nie jakoś super mało przy wzroście 160cm, ale z ciałka ogólnie zawsze byłam w miarę zadowolona, bo dupcia byla gładka i jędrna własnie dzięki masażom :). Mam taki glupie zdjęcie ja i dwie moje koleżanki a właściwie nasze pupy w strojach ( kolega się dopadł do aparatu), one sporo szczuplejsze odemnie, ale .... ich tyłeczki w dziureczki a moja pupka gładka i wiecie co od tamtej pory zdałam sobie sprawę, że grunt aby jędrne :), a masaże naprawdę rewelacyjne formują ciałko :)

Przy karmieniu piersią faktycznie wga spada powolutku, ale spada :), u mnie tak sie uszyło właśnie w 4 miesiącu więc u Ciebie pewnie tez ruszy :), nie ma co sie stresować. Jak pisze CrazyRita 2 godzinny mars z wózkiem ( ja do tego zaciskam pośladki, a co tam niech się męczą) i efekty same przyjdą...

I kobietki my jesteśmy piękne bezwzgledu na wymiary, czy wałeczki... Jesteśmy piękne najbardziej wtedy gdy w to wierzymy, bo otacza nas wtedy taka ładna aura :) :), więc uszy do góry.


Miki1982 na bioderka dostajesz skierowanie jak wychodzisz ze szpitala, dobrze zapisać się w miarę szybko po porodzie bo dość długo się czeka, a na pierwszą kontrolę najlepiej iść ok 4 tygodnia więc zapisuj się jak tylko się maluszek urodzi :).
Co do szczepień to po urodzeniu odwiedza cię w domku położna środowiskowa ustala pierwszą datę szczepienia i wybierasz pediatrę :) przy najmniej u mnie tak było :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry