reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okulista z Wrocławia-zaświadczenie o cesarskim cięciu

Dołączył(a)
22 Luty 2018
Postów
1
Cześć dziewczyny:) Jestem w 19 tygodniu ciąży. Mam wadę wzroku prawie -6, ale jeszcze nie wiem czy dno oka, ciśnienie i siatkówka są w porządku. Chciałabym rodzić poprzez cesarskie cięcie, nawet jeśli reszta parametrów byłaby w porządku. Proszę o polecenie mi okulisty z Wrocławia, który bez problemu wyda takie zaświadczenie. Nie chciałabym żeby mój wzrok jeszcze bardziej się pogorszył.
Drugie pytanko: czy, któraś z Was rodziła poprzez cesarkę w szpitalu w Oławie i czy były jakieś problemy, żeby lekarz podważał decyzję o cesarce? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja urodziłam w innym mieście ale u mnie przy minus 7 zakwestionowali zaświadczenie od okulisty. Inny parametry były ok.
 
Sylwija nawet jak będziesz mieć takie zaświadczenie to niekoniecznie zrobią Ci cc. lepiej sie z ginekologiem dogaduj. Ja miałam zaświadczenie, ze są wskazania (wada -7, w ciaży miałam klejoną siatkówkę), lekarka prowadząca dała mi skierowanie na cc, i miałam cc, ale i tak usłyszałam komentarze, ze to mocno naciągany powód. Po pierwszym porodzie sc wada zwiększyła mi sie o dwie dioptrie i też zależało mi na cc.
 
Wlasnie nie chodzi o dioptrie ja mialam skierowanie od okulisty .Mam przy siatkowce dziure/plamke a wada tylko -2.5 .

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny:) Jestem w 19 tygodniu ciąży. Mam wadę wzroku prawie -6, ale jeszcze nie wiem czy dno oka, ciśnienie i siatkówka są w porządku. Chciałabym rodzić poprzez cesarskie cięcie, nawet jeśli reszta parametrów byłaby w porządku. Proszę o polecenie mi okulisty z Wrocławia, który bez problemu wyda takie zaświadczenie. Nie chciałabym żeby mój wzrok jeszcze bardziej się pogorszył.
Drugie pytanko: czy, któraś z Was rodziła poprzez cesarkę w szpitalu w Oławie i czy były jakieś problemy, żeby lekarz podważał decyzję o cesarce? Pozdrawiam
Sylwija, ja mam nawet wyższa wadę wzroku z cylindrami to nawet -7.5, jestem już po badaniach okulistycznych i stwierdzono u mnie niewielkie zwyrodnienie siatkówki, które kazano mi laserowac, bo siatkowka mogłaby się odkleic podczas porodu. Zabieg zrobiony 3 tyg temu, kontrola ok.; poza tym mam podwyższone ciśnienie wewnątrzgalkowe, ale to efekt krotkowzrocznosci. Żadne z tych dolegliwości nie kwalifikuje się do cesarski ( byłam prywatnie u znajomej lekarki- którą sama ma bardzo duże minusy i stanowczo odradza cc; oraz w luxmed ) Szczerze mówiąc będzie Ci trudno znaleźć takiego lekarza, a jak mocno naciśniesz fakty, to i tak w szpitalu lekarz może to zanegowac. Daj znac czy się udalo;)
 
Podbijam temat. Wrocławianki - znacie jakiegos okulistę który wystawi zaświadczenie do CC?
Mam wysoka krótkowzroczność zwyrodnieniową (-14 i -9), ale bez zmian na siatkówce. Byłam w Spektrum i okulista poinformował mnie że moja wada nie jest wskazaniem do CC bo nie zmian degeneracyjnych w dnie oka. Mimo wszystko trochę boję się rodzic naturalnie.
 
Podbijam temat. Wrocławianki - znacie jakiegos okulistę który wystawi zaświadczenie do CC?
Mam wysoka krótkowzroczność zwyrodnieniową (-14 i -9), ale bez zmian na siatkówce. Byłam w Spektrum i okulista poinformował mnie że moja wada nie jest wskazaniem do CC bo nie zmian degeneracyjnych w dnie oka. Mimo wszystko trochę boję się rodzic naturalnie.
Mam bardzo podobną wadę wzroku -10 i -13 i astygmatyzm. W Spektrum okulista powiedział mi to samo, co dziwi moją ginekolog. Mam termin na październik, trochę się obawiam. BB92 jak skończył się u Ciebie poród miałaś CC ?
 
Mam bardzo podobną wadę wzroku -10 i -13 i astygmatyzm. W Spektrum okulista powiedział mi to samo, co dziwi moją ginekolog. Mam termin na październik, trochę się obawiam. BB92 jak skończył się u Ciebie poród miałaś CC ?
W razie czego, jeśli zależy Ci na CC, to polecam dr. Mateusza Czarneckiego z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Ja sama nie mam co prawda aż tak dużej wady, ale pytał mnie o to, jak wolałabym rodzić, bo w razie czego może mi wystawić odpowiednie zaświadczenie, dla mojego spokoju. Tłumaczył jednak, że kilka lat temu zmieniły się wytyczne i sama wielkość wady czy astygmatyzm nie są już z marszu wskazaniami do cesarki, o ile siatkówka nie wykazuje żadnych zwyrodnień.
 
reklama
W razie czego, jeśli zależy Ci na CC, to polecam dr. Mateusza Czarneckiego z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Ja sama nie mam co prawda aż tak dużej wady, ale pytał mnie o to, jak wolałabym rodzić, bo w razie czego może mi wystawić odpowiednie zaświadczenie, dla mojego spokoju. Tłumaczył jednak, że kilka lat temu zmieniły się wytyczne i sama wielkość wady czy astygmatyzm nie są już z marszu wskazaniami do cesarki, o ile siatkówka nie wykazuje żadnych zwyrodnień.
Ostatecznie rodziłam SN, w spektrum dwóch okulistów powiedziało to samo, że zminiely się wytyczne i sama wada wzroku nie jest wskazaniem do CC. Ginekolog prowadząca twierdziła, że SN jest ryzykowne, ale zdałam się na opinie okulistów. W sumie trochę bałam się przeć, ale same parte trwały 20 minut, nie zauważyłam, żeby poród wpłynął na widzenie.
 
Do góry