reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okolice Jeleniej Góry..

reklama
witajcie dziewczyny. nie jestem z J. Góry dlatego bardzo proszę Was o pomoc, ponieważ tu gdzie mieszkam w szptalu nie przyjmują porodów bliźniaczych w związku z tym dostałam skierowanie do szpitala na Ogińskiego. ponieważ mam znaczną różnicę w wadze dziewczynek mam się położyć na patologi ciąży czytałam bardzo niekorzystne opinie na temat tego szpitala, czy rzeczywiście tak jest??
 
Hm.. hm...jakby Ci powiedzieć.. gdybym miała tę wiedzę, którą mam dziś, nie wybrałabym JG.
A co z Legnicą, Wałbrzychem, Wrocławiem? W którym jestes tygodniu? Dlaczego jest róznica w wadze dzieci? TTT?
 
jestem w 33/34 tygodniu ciąży, właśnie nie wiem skąd taka różnica w wadze. jeszcze 2 tyg. temu dziewczyny ważyły po 1900 z niewielką różnicą między jedną a drugą. a dziś okazało się, że jedna waży 1800 a druga 2450. lekarz powiedział, że na kilka dni położę się w JG zrobią jakieś przepływy i jak będzie ok to wypuszczą do domu z wyznaczoną datą na CC. u nas lekarz do któregoś tygodnia ciąży kieruje na Legnicę a po którymś jest to JG. prawdę powiedziawszy skoro dobrze się czuję i nic mi nie jest do szpitala mi się nie spieszy. poza tym na którejś wizycie wspomniał, że każdy inny lekarz który mierzyłby główkę, brzuszek i kość piszczelową otrzymałby inny wynik. zresztą myślę, że dzisiejsze badanie jest mało wiarygodne bo jednej z dziewczyn nie mógł zmierzyć główki. już sama nie wiem co mam o tym myśleć:(
 
Po pierwsze: stawiałabym na legnicę. Zdecydowanie. Chyba że będziesz już powyżej 36 hbd.
2. Przepływy - w szpitalu w JG maja kiepskie usg do przepływów. Jesli nie trafisz na dr bielasika , to wszystko może ci wyjśc. Tak naprawde tylko on potrafi je zrobic. Na twoim miejscu poszłabym do Bielasika na usg przepływów (prywatnie niestety) i pogadała z nim. Jeśli wyjda kiepskie przepływy, to do szpitala. Ale do Legnicy.
U mnie wyszły b kiepskie przepływy i po 2 dniach miałam akcje skurczową. Lożysko zaczęło się odklejać.
Weź pod uwage, ze usg daje b ogólne pojęcie o wielkości dzieci. Pomyłka może wynosic aż 10%. Skoro 2 tyg temu dziewczynki wazyły podobnie, skoro nie ma TTT, to skad w tak krótkim czasie nagle miałaby sie pojawić tak ogromna różnica? Ale sprawdź to. Kazda ciąża mnoga jest ciążą podwyższonego ryzyka. To na pewno wiesz. Nie lekcewaz, ino sprawdź. Niekoniecznie w szpitalu. po prostu zrób usg u dobrego lekarza. Ja Ci moge polecic dr B. Przynajmniej w jeleniej
 
osobiście też wolałabym legnicę, jakoś mam sentyment do tego miasta. dr B. kieruje do legnicy czy zostawia w Jeleniej?? chciałabym trafić w dobre ręce. tu na miejscu jako tako zna się swoich lekarzy a w obcym miejscu?dr B. ma jeszcze lepszy sprzęt niż w szpitalu, bo podobno szpital ma dobry sprzet do tego typu badań. co oznacza TTT?termin dla mnie zupełnie obcy.
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny,
Niedługo szykuję się do porodu i chciałabym zasięgnąć Waszej opinii dotyczącej:
1. Jaką szkołę rodzenia polecacie, czy jest odpłatna?
2. Chciałabym rodzić w Bukowcu, jak wygląda tam sprawa z porodem rodzinnym? Trzeba opłacać salę? Mąż może być ze mną cały czas podczas porodu, czy np. dzwonią jak już jest duże rozwarcie? Czy po narodzinach maluszka dostaje się pokoje jednoosobowe czy to różnie bywa? Co trzeba zabrać ze sobą do tego szpitala, wszystko czy coś tam zapewniają?
Jest tu jakaś mama z terminem na lipiec sierpień wrzesień?
 
reklama
Hej co do szkoły rodzenia nie odpowiem bo nie chodziłam. Rodziłam w Bukowcu i u mnie to było tak że A. był razem z nami. Są tam dwia sale porodowe jedna 1-osobowa druga 2-osobowa ja akurat trafiłam na tę 2 osobowa i wtedy z towarzystwem męża jest problem ja miałam to szczęście że dziewczyną rodzącą zabrali na cc dlatego A. mógł mi towarzyszyć :) Ja za poród rodzinny nie płaciłam za to chciałam się odwdzięczyć za "miłą obsługę" i wiedziałam że sa tam cegiełki na szpital panie połozne jednak powiedziały że jak chcę coś dać to najlepiej zebym cos kupiła i tam mi podpowiadały co :) lezalam na sali 2-osobowej ale tylko jeden dzien z kims tak sama- choc mysle ze w towarzystwie lepiej lezec bo tak to nawet spokojnie do wc sie nie wychodzi :) sale jednoosobowe tez sa ale to chyba trzeba wczesniej ustalić. Dla dziecka ubranka sa- ale jak chcesz mozesz brac swoje. Ja polecam zabrac ze soba podkłady poporodowe bo oni daja ale tylko 1 :(
 
Do góry