reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odskocznia;))))

Buziaki dla wszystkich:-)Nie zapomnijcie o mnie;) Niedługo postaram się wrócić na forum,póki co zamieszanie u mnie zagościło,ciązy brak:(((((Dupa dupa dupa-nie tak miało być:(((( Ale co tam,walcze dalej:))))
 
reklama
Czarna alez się cieszę.. :-):-):-) Gratuluję i trzymam kciuki..

Gatto super wieści.. Oby tak dalej :-)

U mnie dziewczyny nie ciekawie.. Ciagle w stresie jestem.. Nie śpie po nocach, bo maly co godzine domaga sie jedzenia.. A jak płacze w dzien to ja płacze z nim z tej bezsilności, bo nie wiem co mu jest.. Tak strasznie się boję, zeby nic mu sie nie stało.. Dzis płakał przez pare godzin od 6 rano do 12.. z przerwami.. I teraz wieczorem też.. A na koniec albo sie zezygal albo mu sie tak ulało.. Czy takie ulewanie to normalka? Bo mu sie często zdarza.. W poniedzialek bylam z nim u pediatry i nic niepokojącego ona nie widzi.. Strasznie mi zle.. Czy ja sie nadaję na matkę w ogóle?!
 
aniunna a bierzesz go do odbicia po wypiciu mleczka?kochana przestan nie jestes zla matka wiadomo ze wszystkiego musimy sie nauczyć.Moze tobiaszek ma kolki?
 
No nie zawsze mu się odbija i niestety kłądę go bez odbicia.. Poza tym zauważyłam, ze płacze jak mu się na kupę zbiera.. jak sobie popierdzi i ją zrobi to przestaje,,.. ale on tych kup za duzo robi.. bo przy kazdym jedzeniu prawie.. Pediatra widziala kupkę i mowi, ze taka jakpowinna być.. Ale czy to aby nie za duzo..
 
Aniunnia - oczywiście że się nadajesz na matkę!!! czyżby ktoś Ci coś innego powiedział? nawet nie pisz takich głupot, bo jeśli przypadkiem Anulka wpadnie i to przeczyta to na pewno Cię naleje na gołą pupę! nie mam doświadczenia, ale z tego co mówią to ten pierwszy miesiąc to jest docieranie się z dzieckiem, poznawanie jego przyzwyczajeń, normowanie planu dnia. a jak mały budzi się co godzinę to rzeczywiście je czy po prostu chce żeby go przytulić? jeśli pediatra mówi że wszystko jest w porządku a Ty też nie widzisz żadnych zdrowotnych problemów to może daj Wam obojgu jeszcze troszkę czasu na aklimatyzację? trzymam za Ciebie mocno kciuki &&&&&&&&&&&&
 
aniunnia z tego co piszesz to ma wzdęcia ale nic sie nie stanie jesli zapobiegawczo dasz mu kropelki typu infacol,espumisan,bobotic.Będą cześciej odchodziły gazy.Ja tez synkiem z nocy czasem siedzialam godzinami zeby mu się odbiło.Aniunnia czasem troszke mija zanim odbije ale powinien bo jak go polozysz to moze mu sie odbić albo ulac w lozeczku i nie daj boze moze sie zachłysnąć bo malenstwo samo sie nie obroci na bok.Ja uwazam ze to dobrze ze robi czesto kupki maluszek potrafi dziennie zrobic 15 kupek bo z tego co rozumiem to karmisz piersia.Nie martw sie wszystko jest dobrze nie masz się czym nie pokoić.A pediatra nco na to powiedzial ze maly budzi sie na jedzenie co godz?
 
Dziękuje za gratulacje :)
Gatto , to będzie Gattinka , cieszę się że z nią wszystko ok

Zjola , albo znajdziesz lekarza , ktory ci "stwierdzi" ten zespół ... i bedziesz dostawać zniżkę
albo lekarz będzie wypisywać ci recepty na pacjenta z zakrzepicą
trzeba pokombinować ...
bierz się do roboty , bo ja czekam na parę :)
 
Ostatnia edycja:
Aniunia, takie obawy są normalne. To, że masz wątpliwości. To nowa dla Ciebie, dla Was sytuacja. Musisz się wszystkiego nauczyć, poznać z maluszkiem, "dogadać się" z nim. Już Twoja bezradność i płacz, pokazują, że martwisz się o dziecko, że nadajesz się na mamę. Jesteś troskliwą mamusią i długo czekałaś na tego brzdąca, więc proszę...jak najbardziej nadajesz się na mamę! I proszę w to nie wątpić!
Koniecznie musisz czekać, aż synkowi się odbije po jedzonku! Leciutko poklepuj jego plecki. Dobrze też podłożyć pod nogi łóżeczka, jakieś np. książki, by główka była ciut wyżej. Ulewanie jest normalne, ale....częste i duże ilości już nie jest ok. A że często je....najwyraźniej tyle potrzebuje. Póki co karmisz na żądanie, ale spróbuj go może też przepajać - wodą, herbatką koperkową, rumiankową. Czasem może nam się wydawać, że dziecko chce jeść...nauczysz się tych sygnałów z czasem. Każdy płacz jest inny.
Kupami się bym nie przejmowała. Mój młody robił po 10 kup na dobę i było wszystko ok. Srał na potęgę, najwięcej z całego oddziału! Początkowo były to kupy smółkowe, z czasem się zmieniły na bardziej twarde (plastelina) i było ich mniej.
Co do brzuszka: masujesz mu brzuszek? Polecam! Pamiętaj, że masować zgodnie z ruchem wskazówek, a nie jak "się mówi" w przeciwną stronę. Możesz też robić okłady z ciepłej pieluchy tetrowej. Niektóre mamy używają suszarki do włosów, ale tu trzeba być bardzo ostrożną, by nie poparzyć dziecka! Kładź synka często na brzuszku. Róbcie gimnastykę - uginaj obie nóżki do brzuszka, zgiętymi nóżkami zataczaj kółeczka itp. To na prawdę pomaga! W ostateczności możesz poratować się kropelkami, dostępnymi w każdej aptece bez recepty, np. Infacol, Esputicon, czy Espumisan - podajesz przed każdym jedzeniem kilka kropelek.
I co najważniejsze....o swoich obawach, zawsze informuj pediatrę! Ma obowiązek rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości i sprawdzić przede wszystkim, czy z dzieckiem wszystko w porządku! Nawet jeśli się okaże, że wszystko ok, a matka jest zwykłą panikarą - masz prawo nie wiedzieć! I masz prawo pytać!
Trzymam kciuki, byś szybciutko poznała się z maluszkiem i byś w pełni cieszyła się macierzyństwem, bo wiem, że póki co jest Ci ciężko! Trzymaj się dzielnie!
 
Ostatnia edycja:
Aniunnia trzymaj sie dzielnie!! Mysle, ze Ewelina doskonale odpowiedziala na twoj post. Nie jest latwo byc mama w pierwszym miesicu zycia dziecka, ale to co moge dodac od siebie, to staraj sie rowniez trzymac na wodzy twoje emocje, bo jesli placzesz i maluszek to odbiera to jest bardziej przestraszony. Wszystkie dzieciaczki odczuwaja negatywne emocje rodzicow. Na pewno jestes zmeczona, spiaca i podenerwowana, staraj sie spac z Tobiaszkiem kiedy on spi, nawet w dzien. Ja wiem, ze te wszystkie rady sa trudne do zrealizowania, ale jakos trzeba.
 
reklama
Do góry