reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie

aga6

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2016
Postów
21 072
Hej!

Mam pytanie, a raczej już problem.
Córka w marcu skończy 3 lata a ciągle woła o pieluchę.. już nie wiem jak jej tłumaczyć.
O ile w domu chodzi bez, to jak wychodzimy to chce żeby jej założyć, inaczej nie chce się ubierać. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że kiedyś posikała się w spodnie na dworzu, bo od tamtej pory nawet na krótki spacer nie chce iść bez pieluszki.
Pewnie to też mój błąd, bo na dłuższe wyjścia jej zakładałam ale to ze względu na to, że było zimno, wietrznie i nie chciałam żeby się przeziębiła.
Chciałam ją odpieluchowac w lato w zeszłym roku, ale totalnie nie chciała, widać było że jeszcze nie jest gotowa.

Dodam jeszcze że ma straszne opory ze zrobieniem kupy. Mówi nie da rady i płacze a jak tylko tą pieluchę założę to robi..

Pomocyyyyy
 
reklama
Też 2 miesięce temu zakładałam taki temat . Przyszedł czas i dziecko z dnia na dzień zaczęło sikać na nocnik, odpieluchowany na dzień i na noc, od 1 dnia jak zawołał siku, czyli 1.5 miesiąca wpadki można na palcach 1 ręki policzyć :) z kupą zeszło się z tydzień dłużej, ale ja zakładałam pieluchę jak nie mógł zrobić, aż w końcu usiadł na nocnik zrobił kupę i od tamtego momentu 0 pieluch
 
reklama
Hej!

Mam pytanie, a raczej już problem.
Córka w marcu skończy 3 lata a ciągle woła o pieluchę.. już nie wiem jak jej tłumaczyć.
O ile w domu chodzi bez, to jak wychodzimy to chce żeby jej założyć, inaczej nie chce się ubierać. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że kiedyś posikała się w spodnie na dworzu, bo od tamtej pory nawet na krótki spacer nie chce iść bez pieluszki.
Pewnie to też mój błąd, bo na dłuższe wyjścia jej zakładałam ale to ze względu na to, że było zimno, wietrznie i nie chciałam żeby się przeziębiła.
Chciałam ją odpieluchowac w lato w zeszłym roku, ale totalnie nie chciała, widać było że jeszcze nie jest gotowa.

Dodam jeszcze że ma straszne opory ze zrobieniem kupy. Mówi nie da rady i płacze a jak tylko tą pieluchę założę to robi..

Pomocyyyyy
Moja córka 2 lata i 2 miesiące od 5 miesięcy nie ma pieluchy i kupę robi w nocnik. Jak miała 10 miesiecy kupiłam nocnik i siadała na nim kiedy sobie życzyła czy coś tam zrobiła czy nie . I nie chodziło o presję otoczenia a o to zeby wiedziała co to nocnik. Miesiac przed urodzinami w sobotę nie założyłam pieluchy 3 razy siku w majtki w niedzielę raz a później nic zero . Nocnik stoi w salonie i zawsze kiedy chce siku sama leci to samo z kupą. Do tej pory bijemy brawo i chwalimy jak coś jest w nocniku. Mamy książeczki o misiu ktory chce siku i sam spać i sobie czytamy. Ja osobiście uważam , że zbyt późne odpieluchowanie jest trudne bo dziecko bardziej świadome. Co radzę poczekaj jak będzie ciepło nie zakładaj pieluchy na spacer weź do torebki najwyżej ja ubierzesz . Ale raczej gwarantuje ,że córka się nie posika to trauma po wypadku w którym posikała się jak piszesz. Jak chcesz córkę odpieluchowac musisz jej pomóc i przezwyciężyć strach powodzenia
 
u nas córka w kwietniu będzie mieć 3 latka. Cały grudzień bez pampersa przechodziła, i co? i nic. dalej ma pampersa bo bez względu czy była obsikana czy z kupą w majtkach nie zwracała na to uwagi. Irytuje mnie to strasznie i będę sprawdać raz za jakiś czas czy już "dorosła" do majtek, ale nic nie chce siłą. Krzyki, groźby itp nie działały a ja tylko chodziłam zdenerwowana bo inne dzieci już korzystają z toalety/nocnika. Szkoda tylko że pantsy są takie drogie, bo przy ograniczonym budźecie jest to problem.
Ja używam zwykłych pieluch, nie pantsow ;p zawsze taniej bo drugie dziecko 11 miesięczne w domu też pieluchowe xD
Sprzedaj mi choć trochę spokoju i cierpliwości, która masz...
Ja się chyba trochę już tutaj podbudowałam
Moja córka 2 lata i 2 miesiące od 5 miesięcy nie ma pieluchy i kupę robi w nocnik. Jak miała 10 miesiecy kupiłam nocnik i siadała na nim kiedy sobie życzyła czy coś tam zrobiła czy nie . I nie chodziło o presję otoczenia a o to zeby wiedziała co to nocnik. Miesiac przed urodzinami w sobotę nie założyłam pieluchy 3 razy siku w majtki w niedzielę raz a później nic zero . Nocnik stoi w salonie i zawsze kiedy chce siku sama leci to samo z kupą. Do tej pory bijemy brawo i chwalimy jak coś jest w nocniku. Mamy książeczki o misiu ktory chce siku i sam spać i sobie czytamy. Ja osobiście uważam , że zbyt późne odpieluchowanie jest trudne bo dziecko bardziej świadome. Co radzę poczekaj jak będzie ciepło nie zakładaj pieluchy na spacer weź do torebki najwyżej ja ubierzesz . Ale raczej gwarantuje ,że córka się nie posika to trauma po wypadku w którym posikała się jak piszesz. Jak chcesz córkę odpieluchowac musisz jej pomóc i przezwyciężyć strach powodzenia
Przy niej też nocnik był gdzieś w okolicy.. chyba jednak każde dziecko inne.
Odkąd syn zaczął raczkować musiałam ten nocnik schować bo tak niehigienicznie trochę bo latał do niego ciągle
 
Jest to niemożliwe - wszystkie moje koleżanki, które mają dzieci z zaparciami, odpieluchowywanie rozpoczynały przed 1 rokiem życia dziecka.
Ja się z Tobą nie zgodzę, u nas bylo podobnie jak u Ciebie, bez zmuszania oboje dzieciaków zdecydowali o odpieluchowaniu, nocnik stał i sami zaczęli na niego sieadac około 2,5 lat, ale z lupą oboje się panicznie bali i robili ją tylko w pampersa. I pierwszą probe podjęliśmy po 2 roku zycia.
Znowu w rodzinie jest chłopczyk który do 3 roku życcia robił na toaletę siku ale jak mu się chciało (jak była dobra zabawa to pod siebie) i rodzice nie robili z tego problemu. Mały odpieluchowal się zupełnie dopiero w przedszkolu po pół roku chodzenia. Patrząc na ten przypadek uważam że rodzice "przespali" moment w którym zaczął częściowo robić na nocnik i nie naciskali na niego mocniej by przy zabawie też chodził robić siku.
 
Uważam, że najlepszy czas to po 1.5 roku. Nie powiem, że to łatwe. Też miałam chwilę zwątpienia, nosiłam kilkanaście gaci w torebce, w domu co chwilę ją sadzalam i zaskoczyła po miesiącu. Miała wtedy coś ponad 1.5 roku. Teraz ma 3 i śpi już też bez pieluchy. Uważam, że czekanie aż dziecko Samo zdecyduje jest bez sensu bo im dziecko starsze tym trudniej, jest mu wygodnie bo nie musi wstawać w czasie zabawy itp. syn w lutym kończy rok i w lipcu też planuje zacząć odpieluchowaniu.
P.s z kupą też mieliśmy problem, ale cierpliwością i tłumaczeniem dało się to ogarnąć
 
Właśnie osoby kompetentne mówiły mi żeby nie zmuszać,bo się dziecko zablokuje i później przez coś takiego można mieć problemy z jelitami więc czekałam tylko kurcze nie wiem gdzie jest ta granica. Chyba ja sama ją sobie wymyśliłam? Bo przecież nie ma wytycznych 'trzeba odpieluchowac dziecko do xxxx miesiąca..'

Chyba ja muszę wrzucić na luz i może wtedy się jej przestanie udzielać moja presja
Nie odpuszczaj dacie radę. dejmij pieluchę i czekaj. Kup może majtki treningowe, dziecko czuje że ma mokro, ale ty nie będziesz miała wszystkiego zasilanego.
A co do kupy to każde dziecko przechodzi ten etap, mniej lub bardziej intensywnie. Uczy się wtedy, że wypróżnianie jest od niego zależne i nie ma związku z wczesnym lub późnym odpoeluchowaniem.
 
Sprzedaj mi choć trochę spokoju i cierpliwości, która masz...

Niestety nie mogę, jest mi bardzo potrzebny przy moim Synu ;)


Patrząc na ten przypadek uważam że rodzice "przespali" moment w którym zaczął częściowo robić na nocnik i nie naciskali na niego mocniej by przy zabawie też chodził robić siku.

I tu się z Tobą zgodzę - kiedy dziecko zaczyna wykazywać zainteresowanie nocnikiem/kibelkiem, trzeba to pociągnąć, a nie olewać - kiedy mój Syn zaczął "mówić" o kupie i siku, pani w przedszkolu poradziła, żeby właśnie więcej o tym mówić, tłumaczyć, pokazywać i faktycznie miał z tego mega zabawę - do tej pory musi obejrzeć każde swoje dzieło i pożegnać je w toalecie :D

Wiktorka88, widzisz, Ty jesteś właśnie typem matki, która wywiera presję - "nie odpuszczaj", "co chwilę sadzałam", "kup majtki treningowe" etc.
Twoja Córka zaskoczyła po miesiącu takiego "treningu" - tylko po co był ten miesiąc nerwów i stresu Twojego i Dziecka? Skąd wiesz, że nie zaskoczyłaby w 3 dni sama, gdybyś odpuściła?
Ja nie uważam, że dla dziecka pampers to wygoda - wręcz przeciwnie - dziecko im starsze, tym bardziej odczuwa dyskomfort z powodu mokrej/zabrudzonej pieluchy, poza tym starszemu dziecku łatwiej coś wytłumaczyć, niż maleństwu. Na szczęście obie mamy już ten etap za sobą :)
 
reklama
A jeśli chodzi o sikanie w nocy to na pewno same nic a nic w tej kwestii nie przyspieszymy. No chyba że komuś chce się co pół godziny wstawać wysadzać dziecko a i to nie da gwarancji. Mój nie sika w nocy odkąd skończył jakieś 1.5 roku, od tak, absolutnie żadna w tym moja zasługa ( nie był dzieckiem butelkowym i zbiegło się to z momentem odstawienia od piersi w nocy) , a odpieluchowany na dzień dopiero ponad rok później. Jeszcze jak miał 2 lata to robił pod siebie i kompletnie mu to nie przeszkadzało. Więc nie wiem w jaki sposób miałabym go wtedy uczyć
 
Do góry