reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżenie narządów po porodzie

Wszystko przed Tobą:) U mnie czwórka :) I do tej pory żyłam w nieświadomości że coś takiego jak obniżenie istnieje :(
Odchowasz trochę i do dzieła :)

Dokładnie jeszcze wszystko przed Tobą. Musisz dac sobie czas. Pisałam z jedną dziewczyną która po pierwszym porodzie miała problem. Lekarz stwierdził że wygląda jakby urodziła 4 dzieci. Chodziła na fizjoterapię ale mówiła że ma wrażenie że tak naprawdę fizjo ale i czas zrobił swoje i to.nie miesiąc dwa ale około 9 mc.
 
reklama
Ja niestety też tachałam i to na 4 pietro. Mam na siebie złość że byłam taka głupia. U mnie i pewnie u większości dziewczyn wynika to z niewiedzy. Nikt o tym głośno nie mówi. Niby w zaleceniach pisze nie dźwigać ale jakby było jasno powiedziane dlaczego czym to grozi to mamy inaczej by do tego podchodziły.W pierwszej ciąży w szkole rodzenia polożna ani słowem o tym nie wspomniała ani też położna na wizycie poporodowe. Dziś na jednej z grup na fb ktoś pytał o prezent na baby shower i padł pomysł o wizytę poporodową u fizjoterapeuty. Dziś będąc świadoma problemów obniżenia i borykając się z tym, uważam że każda kobieta po porodzie powinna taka wizytę odbyć.
Dokładnie! Super pomysł na prezent.
 
Dokładnie jeszcze wszystko przed Tobą. Musisz dac sobie czas. Pisałam z jedną dziewczyną która po pierwszym porodzie miała problem. Lekarz stwierdził że wygląda jakby urodziła 4 dzieci. Chodziła na fizjoterapię ale mówiła że ma wrażenie że tak naprawdę fizjo ale i czas zrobił swoje i to.nie miesiąc dwa ale około 9 mc.
Dzięki Dziewczyny. Zapewne po części tak jest ze trzeba sobie dać czas. Najgorzej jeśli tam jest coś zerwane to już nic z tym nie zrobię . Pozostanie plastyka​
 
Ja niestety też tachałam i to na 4 pietro. Mam na siebie złość że byłam taka głupia. U mnie i pewnie u większości dziewczyn wynika to z niewiedzy. Nikt o tym głośno nie mówi. Niby w zaleceniach pisze nie dźwigać ale jakby było jasno powiedziane dlaczego czym to grozi to mamy inaczej by do tego podchodziły.W pierwszej ciąży w szkole rodzenia polożna ani słowem o tym nie wspomniała ani też położna na wizycie poporodowe. Dziś na jednej z grup na fb ktoś pytał o prezent na baby shower i padł pomysł o wizytę poporodową u fizjoterapeuty. Dziś będąc świadoma problemów obniżenia i borykając się z tym, uważam że każda kobieta po porodzie powinna taka wizytę odbyć.
U mnie tez nikt słowem nie wspomniał. Miałam opłacona położna a jak teraz przypomnę jak wyglądał mój poród: oksytocyna, parcie na zadanie i to w pozycji leżącej . Słabo mi się robi. Jeszcze spotkałam ja po porodzie- jak jeszcze nie miałam obniżenia i powiedziałam jej ze zrobił mi się bliznowiec na bliźnie po cięciu krocza to poradziła mi plastykę. No pewnie tak najłatwiej
 
Dzięki Dziewczyny. Zapewne po części tak jest ze trzeba sobie dać czas. Najgorzej jeśli tam jest coś zerwane to już nic z tym nie zrobię . Pozostanie plastyka​
Trzeba by zrobić to usg ale sądzę że jakby było zerwane to miałabyś 3 albo 4 stopień. Moja fizjo mówiła że są 4 stopnie obniżenia.
 
Dokładnie jeszcze wszystko przed Tobą. Musisz dac sobie czas. Pisałam z jedną dziewczyną która po pierwszym porodzie miała problem. Lekarz stwierdził że wygląda jakby urodziła 4 dzieci. Chodziła na fizjoterapię ale mówiła że ma wrażenie że tak naprawdę fizjo ale i czas zrobił swoje i to.nie miesiąc dwa ale około 9 mc.
I u tej dziewczyny już wszystko dobrze?
 
reklama
Do góry