reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Objawy ciąży po zapłodnieniu

'z centrum macicy' nie wiem jak mogłaś to odróżnić jak nawet kopanie dziecka w pierwszych miesiącach często jest mylone z ruchami jelit 🤣🤣
No i jeżeli było to w dniu owulacji to raczej zapłodnienie miało miejsce w jajowodzie 🙈

Po tym jak przeczytałam, że dziewczyna czuła moment"wgryzania" plemnika w komórkę jajowa nic mnie już nie zdziwi 😅
 
reklama
No oczywiście, że po zagnieżdżeniu. Raczej HCG nie zacznie rosnąć po zapłodnieniu jak komórka jakowa sobie jeszcze podróżuje 😂 już nie wspominam że bez zagnieżdżenia nie ma opcji na jakiekolwiek objawy.
Dziewczyny, czemu Wy cały czas piszecie tylko o HCG, pomijając masę innych zmian, które mogą wpływać na samopoczucie i objawy, które w organizmie zachodzą zanim beta HCG zacznie się produkować?
 
Dziewczyny, czemu Wy cały czas piszecie tylko o HCG, pomijając masę innych zmian, które mogą wpływać na samopoczucie i objawy, które w organizmie zachodzą zanim beta HCG zacznie się produkować?
Przecież wcześniej odniosłam się do innych hormonów. Napisz mi jakie inne zmiany zachodzą, ale dokładnie bo piszesz tak ogólnikowo że nie wiem o co ci chodzi, a może masz racje :)

I „zanim beta HCG” zacznie się produkować? Zanim to nie ma ciąży.
 
Ostatnia edycja:
No i jeżeli było to w dniu owulacji to raczej zapłodnienie miało miejsce w jajowodzie 🙈

Po tym jak przeczytałam, że dziewczyna czuła moment"wgryzania" plemnika w komórkę jajowa nic mnie już nie zdziwi 😅
tak, jak już odpowiedziałam to do mnie to dotarło ale nie chciałam spamować 🤣 może stosunek odbył się przez te majtki dodatkowo, to wtedy szanse są większe, że to to wgryzienie.... 🧐😁
 
Przecież wcześniej odniosłam się do innych hormonów. Napisz mi jakie inne zmiany zachodzą, ale dokładnie bo piszesz tak ogólnikowo że nie wiem o co ci chodzi, a może masz racje :)

I „zanim beta HCG” zacznie się produkować? Zanim to nie ma ciąży.
Jeju, no nie łap mnie w ten sposób za słowa, wiadomo, że beta wytwarza się od momentu zapłodnienia, ale tyle razy podnosicie jako argument to, że dopiero przy osiągnięciu pewnego stężenia objawy są możliwe, że już się skrótowo do tego odnoszę.

Moim zdaniem to nie są te same profile hormonalne i nie wiem co mam Ci odpowiedzieć, jeśli się "odniosłaś" pisząc, że w zasadzie są takie same.

Figure2-final-20180830.png
 
I w ogóle mam takie wrażenie, że opieracie się na swoich doświadczeniach, a nie na tym co jest możliwe. Bo w wielu wielu źródłach możecie wyczytać, że objawy bardzo niewielkie i często przeoczone mogą się pojawić już tydzień po zapłodnieniu (kiedy dochodzić może do implantacji). Nie rozumiem czemu to kwestionujecie? Bo Wy tak nie miałyście? Podlinkujcie mi proszę jeden artykuł medyczny, z którego wynika, że NIE można czuć objawów przed spodziewaną miesiączką :)
 
I w ogóle mam takie wrażenie, że opieracie się na swoich doświadczeniach, a nie na tym co jest możliwe. Bo w wielu wielu źródłach możecie wyczytać, że objawy bardzo niewielkie i często przeoczone mogą się pojawić już tydzień po zapłodnieniu (kiedy dochodzić może do implantacji). Nie rozumiem czemu to kwestionujecie? Bo Wy tak nie miałyście. Podlinkujcie mi proszę jeden artykuł medyczny, z którego wynika, że NIE można czuć objawów przed spodziewaną miesiączką :)
Dziewczyny nie mówią o tym, że nie można tylko że na tym etapie mogą to być objawy wszystkiego innego...
 
Dziewczyny nie mówią o tym, że nie można tylko że na tym etapie mogą to być objawy wszystkiego innego...

Oczywiście, że mogą. Ja daleka jestem od przypisywania każdego dziwnego objawu ciąży. Jedną z przyczyn może być ciąża. Bardziej chyba dyskusja jest o tym czy to możliwe. Rozumiem, że wszystkie uważamy, że to możliwe? Bo teraz to się pogubiłam :)
 
reklama
Jeju, no nie łap mnie w ten sposób za słowa, wiadomo, że beta wytwarza się od momentu zapłodnienia, ale tyle razy podnosicie jako argument to, że dopiero przy osiągnięciu pewnego stężenia objawy są możliwe, że już się skrótowo do tego odnoszę.

Moim zdaniem to nie są te same profile hormonalne i nie wiem co mam Ci odpowiedzieć, jeśli się "odniosłaś" pisząc, że w zasadzie są takie same.

Zobacz załącznik 1344588
W artykule było tez napisane, że głównie HCG wpływa na objawy. I sorry ale wysyłając artykuł „medyczny” w którym jest napisane, że pierwsze objawy mogą wystąpić już 5 dni po owulacji, a wiekszosc objawów opisanych w tym artykule równie dobrze może być objawem nadchodzącej menstruacji, nie ma chyba o czym dłużej dyskutować.

I w ogóle mam takie wrażenie, że opieracie się na swoich doświadczeniach, a nie na tym co jest możliwe. Bo w wielu wielu źródłach możecie wyczytać, że objawy bardzo niewielkie i często przeoczone mogą się pojawić już tydzień po zapłodnieniu (kiedy dochodzić może do implantacji). Nie rozumiem czemu to kwestionujecie? Bo Wy tak nie miałyście? Podlinkujcie mi proszę jeden artykuł medyczny, z którego wynika, że NIE można czuć objawów przed spodziewaną miesiączką :)
Moim zdaniem to Ty opierasz się na swoim doświadczeniu, a my na zdrowym rozsądku (już pomijam te artykuły) i chociaż wierzę, że czułaś objawy już tak wcześnie, to wciąż utrzymuję, że raczej nie było to związane z hormonami ciążowymi.

I nie ma takiego artykułu, nie znalazłam żadnych medycznych badań o symptomach które mogą się pojawić tak wcześnie po owulacji. Poza tym jak @Moonstone napisała wyżej, nie chodzi o to ze jest to nie możliwe, a o to że prawdopodobnie to co odczuwasz nie miało związku z ciążą, bo było za wcześnie.
 
Do góry