reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

dawidowe masakra, wiem co czujesz , moja miala w wieku 5 miesiecy przeklowane kanaliki lzowe... nie pozwolili byc przy tym bo to tak strasznei wyglada,ze rodzice by nie wytrzymali przy takim czyms, ale slyszalam jej placz i jak ja wyniesli tez dalej plakala , miala na glowce odcisniete pasy jakies chyba od podtrzymywania jej:( straszne to bylo!
 
reklama
katthe ja nie pisałam, że się nie podaje D :-) ja tylko pisałam, że przez jakiś czas nie podawałam, bo chciałam sprawdzić czy go nie uczula.
a co do badania wzroku to w takim razie może jednak zapytam pediatrę, bo my w sumie mieliśmy skomplikowany poród...
 
katthe ja nie pisałam, że się nie podaje D :-) ja tylko pisałam, że przez jakiś czas nie podawałam, bo chciałam sprawdzić czy go nie uczula.
a co do badania wzroku to w takim razie może jednak zapytam pediatrę, bo my w sumie mieliśmy skomplikowany poród...

ja mysle to badanie jest bardziej dla wczesniaków aby zapobiec za wczasu niedojrzałosci oka
 
nas też nie kierowano do okulisty, ale przez to że mały ma lekko podpuchniętą jedną powiekę to ostatnio byliśmy z tym u okulisty i faktycznie nie należy to do najprzyjemnieszych wizyt :/ Naszczęście u nas tylko pani dr oglądała oczko i próbowała troszke zajrzec pod tą powieke, a tak własciwie żadnych badań nie robiła ani nic nie wkraplała więc mały nawet nie zapłakał ale wiercił się okropnie bo nie wiedział co się dzieje, a na koniec uśmiechał się do lekarki :)

co do witamin to ja podaje tylko wit.D a dokładnie Devikap, wit.K lekarz nam nie przepisał bo powiedział że nie trzeba jej podawać, jakieś najnowsze zalecenia mają w przychodni :/
 
Co do okulisty, to specjalnie zadzwoniłam do bratowej ,żeby spytac,ćzy miała jakies szczególne wskazania ,ale nie,po prostu u nas badanie to standard.Dodam,że obie nasze córcie nie były wcześniakami a porody tez w sumie normalne.hm...no,nic,zobaczymy...
 
Witajcie, dołączam do tego forum :)
Mam 10 tyg synka i pojawił się nam niestety problem :-(- stąd moja obecność na forum.
Misio już drugi dzień obudził się ze spuchniętym oczkiem - tym od tej strony, na której śpi. W ciągu dnia opuchlizna dosyć szybko schodzi. Czy zdarzyło się Wam może coś takiego? Możecie coś doradzić? Pediatra sugeruje czekać na rozwój wydarzeń...
Z góry dziękuję za Wasze rady.
 
ewunia,chłodny okład ze słabej czarnej herbatki nie powinien zaszkodzic,ale skoro nic sie nie dzieje i pediatra też nic nie mówi,to chyba poczekać.
 
ewunia, możesz profilaktycznie przepłukiwać oczko solą fizjologiczną i spróbować przemywać je naparem z rumianku. U nas, gdy Olek miał problemy z oczkami (ropiały), to też pediatra kazał najpierw je obserwować przez kilka dni, bo może objawy same ustąpią. Dopiero gdy nie przeszło, to zapisał kropelki.
 
Dawidowe, podejrzewam ze okulistyczne badanie u wcześniaków to badanie dna oka za pomocą trójlustra. Można tak jak ktoś tu pisał zajrzeć latareczką, ale tak się wszystkiego dobrze nie spostrzeże. Trójlustro to przyrząd który przykłada się bezposrednio do gałki ocznej (stąd pewnie wywinięcie powiek - aby nie mrugała i ich nie zaciskała...), najpierw zakrapia się oko w celu rozszerzenia źrenicy a potem - aby znieczulić powierzchnię oka (aby można było ją dodtykać i jeździć po niej trójlustrem). Badanie robi się dość długo, bo trzeba wszędzie zajrzeć... Współczuję.
 
reklama
Może to mój bzik,bo sama jestem uczulona na rumianek,ale wszystkich ostrzegam przed rumiankiem-może powodowac alergie.Być może nie są to aż tak częste przypadki,ale ja bym uwazała.
 
Do góry