reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O ktorej zasypiaja wasze dzieci?????

Moja Milenka ma 2 latka i prawie 5 miesięcy. Ze spaniem to był u nas straszny problem. Mała potrafiła biegać nawet do 24-1 w nocy, nic nie mogłam zrobić- ie miałam czasu by obejrzeć np. film. Wstawała ok 10-11 rano, a drzemkę ucinała ok 17 na godzinę. Byłam wykończona takim rytmem jej dnia. Postanowiłam to zmienić. Zaczęłam ją układać zaraz po bajce. (akurat wykorzystałam to, że mąż miał 3 zmiany do 1 w nocy, więc byłyśmy same w mieszkaniu, co mi znacznie ułatwiło). Oczywiście na początku były wielkie płacze i protesty, ale jakoś przez to przebrnęłyśmy. Teraz chodzi spać o 19.30, zasypia w mig, a wstaje ok 8-9 rano, oczywiście nie ma spania w dzień. Taki rytm jest super, ja wieczorem mam czas dla siebie, no i nie zrywam się o np. 5 czy 6, mogę też pospać.
 
reklama
Przemko od kiedy chodzi do żłobka zasypia już o 19 i śpi do rana całą nockę sam
a przed żlobkiem kiepsko bywało ze spaniem zwykle koło 22 i budził się w nocy
no ale teraz jest luuuuzik;-)
 
Przemko od kiedy chodzi do żłobka zasypia już o 19 i śpi do rana całą nockę sam
a przed żlobkiem kiepsko bywało ze spaniem zwykle koło 22 i budził się w nocy
no ale teraz jest luuuuzik;-)
czyli zlobek wam pomogl?? heh moze malego tez zapisze :p
 
Fifka od kiedy przestal spać dwa razy w ciągu dnia, zaczął chodzić spać po 19. :-D:-D:-D Wcześniej przed 21 wogóle nie bylo mowy.

Budzi się około 7.oo. Zreszta nie ma wyjścia, bo pracujemy i musimy przed pracą odstawić go u babci.

W dzień śpi 1x przez 1,5 do 2 godzin.

Z tymi powrotami taty też jest problem. Ja pracuję tylko 3 x w tygodniu. I w te dni kiedy jestem w domu, moj mąż wracaokolo 19. wtedy mały czeka wykąpany daje mu buziaka, robi pa pa i idzie do łózia. No i... jest w stanie obudzić się w środku nocy i ciągnąć tatę do zabawy! Tak mu go brakuje. Mąż stara się przyjeżdżać teraz chociaż pół godziny wcześniej, żeby chociaż chwilę poszaleć z małym. Jeśli nie zdąży to chociaż kładzie go spać...


Acha. Fifka jest w stanie przespać noc, ale tylko z nami. Sam NEVER!!! Budzi się około 22/23 i chce do dużego łóżka! I tam też nie sam, tylko z mamą, ev. tatą. :-(
 
Moj brzdąc spi teraz raz w ciagu dnia,od 1.5 nawet do 3 godz.A wieczorem stały rytuał o 20 kompiel,potem jedzonko godzinka kolysania albo mniej i spi.Budzi sie w nocy okolo 1 na jedzenie i czasem to potrafi nawet 1.5godz zasypiac:(Staram sie go nie brac do siebie do wyrka bo jak sie przyzwyczai to koniec,spi narazie sam w luzeczku.
 
Moja Blaneczka drzemie raz dziennie od 12.30 do 15 przewaznie, czasem wstanie troszke wczesniej , a po 14 nie chce jej juz klasc bo wiem ze wczesnie nie pojdzie spac, kiedys chodzila spac o 20 , teraz idzie spac o21, 21-30:tak: i spi do 8.30-9.00:-);-)
Sama zasypia w lozeczku z krowka swoja ulubiona :tak:i pozytywka:-)
 
Dawidek w chwili obecnej drzemke popoludniowa robi sobie od 10-11 do 13-14 ... przy czym wstaje o 6-7 (zaleznie czy to w tygodniu kiedy chodzi do złobka, czy w weekend) aczkolwiek zdarza sie ze spi dłuzej ale maksymalnie do 8 rano ;-) ... spac na noc chodzi o 20-20:30 najpozniej ... zabiera jaśka i wedruje do swojego pokoju sam :tak: ... podrodze zabiera jeszcze mnie aby wlaczyc mu kolysanki i wylaczyc swiatlo ;-)
 
reklama
Moja Natalka ma 22 miesiace i bywaja dni ze nie spi wcale; wstaje ok 8:00-8:30, jesli zasnie w dzien to wieczorem zasypia ok 21:30. A jesli nie spi w dzien to ok 19 juz slodko chrapie:)
 
Do góry