reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

witajcie dziewczyny, jestem tu nowa:sorry:
staram się o dzidziusia, w lipcu jeden miesiąc i nic, w grudniu też próbowaliśmy i nic...
czekam na okres i w lutym zaczniemy, bo teraz mężuś jest za granicą
ale czuję ze coś z moim organizmem jest nie tak, opisze swoją historię i jeśli możecie to doradźcie
mam już jednego synka, za miesiąc 4 latka, urodziłam mając 24 lata, dziecko jak to się mówi "z pierszego wystrzału", jeden raz w miesiącu bez zabezpieczania, pierwszy raz i udało się.Zawsze przed okresem miałam baaaardzo bolesne piersi,bolesne miesiączki, bolesna owulacja, duuużo śluzu.Wszystko idealnie. po urodzeniu synka nie planowałam długo dziecka, nie zwracałam uwagi na to co dzieje się w moim organiźmie. dopiero latem w lipcu zapragnęłam drugie dziecko, staraliśmy się i nic, w grudniu to samo, też nic.w grudniu miałam USG, przypadkowo pojechałam na kontrolę, lekarz (świetny) stwierdził owulację, są pęcherzyki 19,5 mm, w drugim jajniku 11mm, kazał uciekać do domu i robić dzidzię, i ze na 99% powinno się udać, a tu NIC. obserwuję swój organizm, nie mam już opuchniętych piersi przed okresem, nie bolą, nic się z nimi nie dzieje, okresy tez mało bolesne, ostatnio kotroluję śluz i go brak przez cały cykl.dodam ze po urodzeniu często leczyłam się na zmiany hormonalne (torbiel na jajniku- Provera, zbieranie się płynu poza macicą czy w macicy dokładnie nie pamiętam, często przedłużające się miesiączki czymś tam spowodowane, często jeżdzę na kontrolę do gina ale on twierdzi że jest ok ze nie ma co leczyc) noże za krótko się staram ale czuję ze prędko mi się to nie uda, o ile wogóle, dziewczyny doradzcie co to może byc czy powinnam się na cos zbadac bo jestem zielona w tych sprawach, chociaż myśle ze tu przyczyą może byc brak tego śluzu
no i jeszcze pytanie z innej bajki, pytam bo czytałam ze się tu mówi o chorobach toksoplazmozie, ja chciałam zapytac o różyczkę, czy warto się zazczepić przed staraniem, ja nie chorowałam na nią w dzieciństwie, ale teraz już ona prawie nie występuje, więc może nie warto, wtedy trzeba czekać po szczepieniu ze 3 miesiące najmniej:-(
doradzcie
 
reklama
CZARNULKO:
Witam ja mam podobny problem staramy się już 16 cykli u mnie też było zawsze oki ale po porodzie pierwszego dziecka a było to prawie 5 lat temu rozregulowałam sie dwa dni temu po badaniu dopochwowo usg lekarz stwierdził policystyczne jajniki zawsze chodziłam do tego samego gina co prowadził pierwszą ciąże teraz za namową koleżanki zmieniłam lekarza i okazało sie co sie okazało.Faktycznie niedługo się starasz i może za bardzo sie tym przejmujesz musisz trochę odpuścić przestać o tym myśleć wiem że to trudne,ja na początku też wariowałam jak przychodziła @ wykonałam ze 100 testów ciażowych i nic w końcu wróciłam do pracy i byłam pewna ze teraz sie uda no ale nie stety teraz muszę czekac 6 miesięcy na zabieg laparoskopie najpierw szczepienie na żółtaczke a to niestety trwa radze tobie abys zmieniła ginekologa mi tez zawsze powtarzała żeby częściej sie kochać no ale to nie stety nie pomogło ty jesteś na początku drogi o steranie nie martw sie tylko zmień ginekologa i poczytaj o policystycznych jajnikach jakie tam są objawy i czy jakieś tobie dolegają a jeśli bedzie u ciebie oki to może warto zrobic badanie mężowi |nasienia |życzę powodzenia i wżuc na luz i bedzie oki Pozdrawam
 
Cześć Dziewczyny, chciałam Was zapytać o badania przed ciążą. Mój lekarz - ginekolog powiedział, że przepisze je dopiero jak już w ciąży będę, to jakaś masakra, chyba muszę zmienić lekarza?
 
hej dziewczyny, czy ktoś mógłby zinterpretować moje wyniki? Wg lekarza mam PCOS, diagnoza po obejrzeniu jajników, do tego cykle trwające ok 50 dni. a więc wyniki:
TSH 2.83 µIU/ml
TF3 3.76 pg/ml
FT4
1.31 ng/dl
FSH 7.9 mIU/ml
LH 12.2 mIU/ml (nie wiem która to faza, bo mam bardzo nieregularne cykle, ale lekarz twierdzi że nie mam owulacji, więc pewnie lutealna o ile dobrze dedukuje)
Estradiol 85 pg/ml
Prolaktyna 15.8 ng/ml
DHEA-SO4 329 µg/dl (mam 21 lat)
Testosteron 48.64 ng/dl
W zasadzie prolaktynę mam nieznacznie za wysoką i stosunek LH do FSH, z tym że był to 32 dc i nie wiem jak to zinterpretować. Myślicie że wyniki wskazują na PCOS? Testosteron mam w normie, inne hormony płciowe w zasadzie też...
 
Hej dziewczyny, proszę o pomoc w interpretacji wyników. Badania robione w 22 dc
PRL 20,3 nl/ml
FSH 4,2 mlU/ml
LH 9,8 mlU/ml
E2 122 pg/ml
PGN >20 ng/ml
Mnie się wydaje, że mieszczą się w normie, ale mój gin stwierdził, że nie było owulacji i przepisał mi Clostylbegyt po którym wyrosły mi cysty na jajnikach :(
Aha i jeszcze badania mojego męża:
barwa: żółta
lepkość:prawidłowa
Woń:swoista
PH: 8
Liczba plemników w ml 20 800 000
po 30 min
80% o ruchach żywych
70% ruch linijny szybki
20% ruch linijny wolny
10% nieskoordynowany
po 3 h 70% o ruchach żywych
po 24h 50% o ruchach zwolnionych i słabych
plemniki o prawidłowej budowie 60%
 
Bardzo was proszę dziewczyny o informacje jakie badanie podstawowe hormonów powinnam zrobic w cyklu. Przy dlugich nieregularnych miesiączkach.
 
Witam,

Ginekolog podejrzewa u mnie policystyczne jajniki, miałam robione usg
dopochwowe, widać było na jajnikach cysty.



Skierował mnie na takie hormony:

2 dzień cyklu:

LH 2,6 mlu/l (norma 1,9 - 12,50)
FSH 4,8 mlu/l (norma 2,5 -10,2)
Estradiol 53,59 pg/ml (norma 12,5 – 166)



21 dzień cyklu:

Progesteron 7,39 ng/ml (norma 3,34 -28,03)
Prolaktyna 288,20 mlU/l (norma 83- 622)
PRL po 1 godz. 3999,00 mlU/l
PRL po 2 godz. 2231,00 mlU/l
DHEAS-SO4 79,4 ug/dl (norma 70 - 300)
Androstendion 2,35 ng/ml (norma 0,80 – 2,80)
Testosteron 7,69 (norma 14 – 76)



Proszę Cię bardzo Elżbietko o interpretację tych wyników.
Niepokoi mnie tak mały testosteron, ciekawe co to może oznaczać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam

Ja jestem po 2 poronieniach właśnie tworzę listę badań narazie tyle :
Nazwa badania Cytomegalia RóżyczkaToxoplazmoza igg,igmChlamydiaKrzepliwość krwi Listerioza Badanie kariotypu z krwi obwodowejantykoagulant toczniaopryszczkaParvovirus B19NK ACA antyciała kardiolipidoweASA antyciała plemnikowe ( oboje)Antygen jajnika APA – antygen łożyska ANA – przeciwjądrowe Badanie antyfosfolipidowe przeciwciała antyfosfolipidowetoczeń rumieniowaty CRPtarczycacukrzyca
 
Do góry