reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Noworodek w domu piętrowym

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Hej dziewczyny☺️Jak rozwiązałyście temat spania i leżenia noworodka w dzień w domu piętrowym. My mamy na górze sypialnię i łazienkę, ale salon, kuchnię, pralkę, itp. na dole. Czy w dzień dziecko lepiej jak będzie spało na dole jak ja coś będę robić na dole czy może być samo na górze? Wiem, że są takie gadżety jak niania elektroniczna, kamera, monitor oddechu, ale przyznam, że wolałabym się obyć bez tego o ile to możliwe. Za 2-3 tyg. mam cesarkę i cały czas zastanawiam się jak to wszystko zorganizować. Gdyby dziecko miało w dzień być na dole jak ja będę coś robić na dole to wystarczy jak położę je na rozłożonej kanapie? Czy bezpieczniej aby było w swoim łóżeczku na górze? Z góry dziękuję wszystkim za porady☺️
 
reklama
Mi tez bylo ciężko wszystko zorganizować ze względu na piętrowy dom, ale moj maly wcale nie spal więc tylko przenosiłam go z kokonem gora - dół. Fajne jest lozeczko na kolkach od chicco, przydatne jak masz duzo miejsca i np chcesz gotowac. Moj facet mowi ze brak niani elektronicznej z kamerką to największy błąd, i przy drugim dziecku bedzie to pierwsza rzecz jaką kupimy 😁
 
Ja na początku nie wyobrażałam sobie zostawić dziecko samo u góry a jednak na dole sporo się robi wiec na dół kupiliśmy kołyskę -łóżeczko (u nas akurat lionelo ,polecam ,jest do 6 Msc mniej więcej) a jak córcia miała jakieś pół roku to już spała u góry w swoim łóżeczku i tutaj polecam akurat nianie ciagle jej używamy i nie wyobrażam już sobie bez niej dnia ;)
 
Trzeba się pogodzić z tym,że w salonie będzie się działo wszystko...i tyle. I tak mieszkając w domu mamy udogodnienia...bo albo wózek wstawisz, albo masz taras...albo inne "albo" w praktyce u ciebie się sprawdzi.
Szacun dla kobitek w małym M bez windy, z 2-3 dzieci ...To dopiero problem i dylemat.

Ja stawiam tym razem na dostawne łóżeczko ale nie z racji dostawiania do sypialnianego ale właśnie z racji logistyki bo takie łóżeczko przeciągnę do salonu ...a mam jeszcze 8 latka,który a to nauka...a to poranna czytanka ( bo na zmiany chodzą). Do lamusa bytowanie w cudnym pokoiku dziecięcym bo siłą rzeczy by tam i Starszy ze swoim bajzelkiem się rozkładał...
Życie weryfikuje ale i podpowiada rozwiązania.
I tak bedzie u Ciebie. Powodzenia i nie zamyślaj sie za wiele- po co sie potem rozczarować :)

Ps. A nianie elektroniczne ułatwiają życie ,serio:)
 
Mamy kosz na kółkach z chicco na dole - ale nasz Antek w nim słabo spał, zdecydowanie lepiej spi w swoim łóżeczku na piętrze. Mamy monitor oddechu, mamy nianie elektroniczną z kamerką. Nie wyobrażam sobie nie mieć niani elektronicznej, naprawdę ułatwia dużo.
 
U nas na dole sprawdzał się wózek. Ale my mamy dziwny dom, bardzo, jakby był normalny to wolałabym kosz Mojżesza albo kokon.
Może teraz Ci się wydaje, że zostawisz dziecko na górze i będzie spało. A jak się urodzi to może być tak, że z oka nie spuścisz 😉
 
Albo niania elektroniczna np z kamerka, albo lozeczko turystyczne na dol z dobrym materacem. Lozeczko zawsze sie przyda na przyszlosc na wyjazdy jakies i mozna je zlozyc do niewielkich wymiarow. Pozniej moze byc uzywane jako kojec, gdy bedziesz potrzebowala cos np ugotowac.
 
reklama
Mi wystarczało gniazdko na rozkładanej kanapie na dole, kamerka i czujnik na górze. Jak wyrósł z gniazdka, to kupiliśmy puzzle na podłogę i teraz tam urzęduje. ;)
 
Do góry